Hvad leder du efter?

okt
2021
Fra 30-10-2021 til 31-10-2021
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Torben Cup (D)

Stævnenummer
Prop00041457
Dato for resultat d. 31-10-2021
Resultatbehandling færdig
Nordlandets Rideklub (Distrikt D06)
Klemenskervej 61 A
3760 Gudhjem

Kontakt inden stævnet

Gabi Schwarzenburg
29401495
tigergabi@yahoo.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. Springning Showklasse - Hest & Pony B12 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B12 (svh 0)

Opdateret: 31-10-2021
Antal starter:
48
Antal placeringer:
13
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Lea Bjerregård ROYLER LAEGAARD
2013/NF/PEDRO/ELMHOLTS ÆTNA/PALLE
NLR 0 49,70 0 49,00
1 1
Melanie Hartung Krogsgaard TINKAS BOY DE LICHT
2004/LH///
MBR 0 56,40 0 57,80
2 2
Kathrine Mogensen SKOUSBOE MOONEY
1995/CO/FREDERIKSMINDE MANDY BOY/SKOVFOGEDGAARDS MENUET/ØXENHOLM GODOT
MBR 0 56,50 0 55,00
3 3
Amalie Kofoed-dam PARADISETS JOLENE
2007/CO/BARHOLTS BLUE SHADOW/HESTEKLEWA CHIQUITITA/ØXENHOLM GODOT
MBR 0 54,10 0 53,50
4 4
Hanna Jurlander Petersen RØGILD'S JEANETT
2013/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S CIZETTE/TORNADO XX
MBR 0 54,30 0 52,10
5 5
Laura Grønbech Hansen CUBA CARAMEL
2010/LH///
MBR 0 57,30 0 54,50
6 6
Freja Petersen HUMMELS SHINE CRAZY DIAMOND
2005/DV/ASTON/DAMIRO/RAMIRO Z
VNKR 0 50,10 0 49,40
7 7
Malou Koefoed Barkov A. NØRREGÅRDS FANTASY
2010/SP/KLOOSTER'S ELTINO/NØRLUNDS FIONA/CHAMBERLAIN
VNKR 0 62,90 0 49,80
8 8
Rosa Reker Nilsson HESTEKLEWA'S MINNIE MOUSE
2003/LH///
VNKR 0 61,00 0 58,80
9 9
Dorthe Smidt Mogensen PETITE ÉTOILE SIEGÅRD
2011/TR/PREUSSEN-WIND/PETRUSKA HESTEKLEWA/STRAVINSKY XX (POL)
VNKR 0 60,00 0 58,40
10 10
Nanna Boskov PRINS KASHMIR
2004/LH///
MBR 0 56,80 0 54,30
11 11
Cecilie Hylander SKELHØJS CELICA
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/NICKOLINE/NICK
MBR 0 54,50 0 54,70
12 12
Clara Folman Westh SPIDSHØJS CARRERA
2013/NF/SÖRBYS VILMER X/KVÆGENBJERGS JOSEFINE/ESKEHØJGAARDS ALI
MBR 0 51,60 0 51,20
13 13
Louise Unterberger Kofod GRIBSVADS MAGI
2001/WE/PARCYBEDW BOY GEORGE/BLACKIE MAY/SYNOD GROUSE
NLR 0 60,40 0 60,10
Frederikke Dich Nimb THERS FOXTROT FEVER
2012/WE/LLANFIHANGEL HEDD-WYN/GRIBSVADS RUMBA II/TALON TORETH
VNKR 0 55,70 0 55,90
Camille Kjærsgård Kofoed Skou BACARDI
2000/LH///
NLR 0 55,10 0 53,90
Emma Johanne Dam Andersen FLINTEGÅRDENS MODESTY
2002/NF/MARRONDALES MOSCAN/DONNA/BAZUUN
VNKR 0 52,50 0 50,50
Lea jørgensen MAYLIE SALLY (DNK)
2011/WC/PARVADEAN THE GIGOLO/MAYLIE SILWET (DNK)/CEFN LYN
VNKR 0 56,80 0 57,40
Freja Malou Nielsen KORREBORGS BALOU
2009/WE/STOUGJESHOEVE EAGLE EYE/KORREBORGS ULRIKA/SHAMROCK SECRET DESIGN
VNKR 0 52,80 0 52,00
Siw Kaas HESTEKLEWA BLANCHE
2002/CO/HESTEKLEWA WILD DONOVAN/HESTEKLEWA BONJOUR/EARL OF DOON
VNKR 0 57,80 0 58,00
nana sonne KYLEMORE LILLY
2014/CO/GLENCARRIG PRINCE/DOONHILL DAWN LADY/GLENDINE KESTREL
VNKR 0 51,40 0 50,00
Dicte Gjetting AC-SHERMAN (Æ) AF ENGVANG
2015/CO/HOHNHORST JEREMY/AC-STAR QUICKIE AF ENGVANG/SKATHOLM THUNDER BALL
NEXØ 0 58,00 0 55,50
Laura Kofod bager KLINTLY'S DANILLA
2010/CO/SKATHOLM THUNDER BALL/HESTEKLEWA DAY DREAM/RAVNSHOLTS GARIBALDI
VNKR 0 57,30 0 57,70
Gitte Wang Hansen HERKULES
2011/LH///
NLR 0 59,20 0 56,50
Mai Kaas FABULES VISION
2011/DV/FAVORIT ASK/DA'NIA/DIAMOND
VNKR 0 56,90 0 54,50
Ida Sonne CORLEDO
2012/LH///
VNKR 0 56,40 0 54,90
Mathilde Bendixen Nielsen BROMMEHUSETS OLIVIA
2009/LH///
NLR 0 51,00 0 52,30
Emilie sofie Holmboe Gren-Hansen SOFIENDALS BARONESSE ATHENA
2016/WE/LACY BLUE BEE/RØ'S DIZZY MIZZ LIZZY/BRIERDENE NAPOLEON
VNKR 3 86,10 0 60,00
Siw Kaas STAVSDALS PALMYRA
2010/LH///
VNKR 0 52,70 4 52,90
Agnes Ruth Lodahl GRIBSVADS PEARL
2008/WE/TWYFORD TUSCAN/GRIBSVAD RAU/SPRINGBOURNE HERIAN
VNKR 4 64,20 0 63,10
Maja Hougaard PARIS
2010/LH///
NLR 4 68,00 0 55,30
Frederikke Dich Nimb GRIBSVADS NIJAVUE
2010/WE/FAKLA DEJA VU MAYKELS LAST/GRIBSVADS NI EH/FRIARS SHANCO
VNKR 0 63,30 4 61,30
Olivia Gøth Schou ELSE
2008/LH///
VNKR 0 59,30 4 55,70
Cilja Folman Westh BOSAGERGÅRDS BONNETTA
2006/NF/HAMLET'S MÉRICK/BOSAGERGÅRDS ARWEN/MISTER MALTHE
VNKR 4 51,20 0 51,60
Elvira Hyldgaard Sørensen JESTIS LOVELY STRAWBERRY
2014/SP/LUCKY GOLD/JESTIS ANTOINET/ANTARIO N
VNKR 4 67,50 0 63,40
Pixi Dich holmgaard HESTEKLEWA MADONNA
2012/CO/HOHNHORST JEREMY/HESTEKLEWA MARY/HESTEKLEWA WILD DONOVAN
NEXØ 4 54,60 0 51,50
Anine Boldrup Sørresiig TAMIKO BLACK DICE
2013/WD///
VNKR 4 58,10 0 55,60
Helma Rothaus Brandt KLEPGAB'S DONNELL
2010/DV/UNO DON DIEGO/DREAM STAR/BERNSTEIN
NLR 0 68,30 4 70,90
Maria Hansen SKÆRPINGEGÅRDS EVERTON 2
2005/LH///
NLR 0 54,40 4 56,20
Mathilde Kofod Bager COCO-VITZ
2006/DV/CARANO/LUDILLA/CANDILLO
VNKR 0 59,40 4 58,90
Freja Ipsen Pfeiffer UNIKKA SKOVGÅRD
2015/LH///
NLR 4 53,80 0 53,70
Malou Hartung Krogsgaard EFON JAI TAIM
2009/LU/POUR AMOUR/ALABAMA/AMMADOOR
MBR 0 54,00 8 54,40
Lucca Schmeltzer Dybdahl ELEKTRA STENGAARD
2014/SP/RØGILD'S EL DIAZ/DÉJAVÚ AF STENSNÆS/MANITU N.
NEXØ 4 54,00 4 54,50
Mathilde Sommer Nielsen CINDY
2017/LH///
VNKR 4 61,20 4 58,70
Emma Johanne Dam Andersen MAYLIE SILWET (DNK)
2007/WC/CEFN LYN/RHYDEILIAN SEREN/MENAI CADFRIDOG
VNKR 4 59,90 8 58,00
Amalie Bendixen Nielsen BÆKGAARDS DIAMOND STAR
2007/DV/BLUE HORS DIAMOND DANCER/ROMANCE/SIDNEY
NLR 8 58,20 4 56,00
Sille Blichsted Brogaard HJORTHOLM'S JESSIE
2009/ICS/CLONONEEN WREN BOY/HJORTHOLM'S SHANNON/
NLR Udg.
Isabella Rasmussen LAMBRUZZO
2001/LH///
NLR Udg.