Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 05-11-2021 til 07-11-2021
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B stævne indendørs inkl.C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00038249
Dato for resultat d. 07-11-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

8. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (svh 3)

Opdateret: 07-11-2021
Antal starter:
52
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 1250 2: 1000 3: 750 4: 500 5: 375 6: 375
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mikkel Laursen CORDOBA
2011/HO/CLARIMO/VIVI/QUINTERO
KARR 0 58,80 1
1 1
Benjamin Saurugg ALPHA'M Z
2014/ZA/ARKO III/DIENTJE M Z/ARD VDL DOUGLAS
SRI 0 60,44 1
2 2
Evelyn Sint CASCADA 66
2009/HO/CARAMBO/S-RIVIERA/REDFORT
SRI 0 60,98 1
3 3
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 0 62,20 1
4 4
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 0 63,28 1
5 5
Alexander Godsk CHAMPIONS LEAGUE
2013/LU/CLIFTON ASK/WIONA/WILLEMOES
FSRK 0 64,20 1
6 6
Alexander Godsk HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
FSRK 0 64,88 1
8 8
Tina Lund CELVITA Z
2012/ZA/CRESPO VDL/ZELVITA Z/ZANDOR Z
RIC 0 65,87 1
9 9
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 0 65,99 1
10 10
Tina Lund BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 0 66,07 1
11 11
Julie Karoline Terp FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
NSR 0 66,58 1
12 12
Alexander Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
FSRK 0 67,39 1
13 13
Ida Bech Lange JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
DDHS 0 67,94 1
14 14
Karoline Vistesen Graversen FARIDA
2010/KW/ZIROCCO BLUE/CARIDA/EMILION
SPS 0 68,10 1
15 15
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/
VOS 0 68,28 1
16 16
Sarah Svendgaard HILL BILLY VDK
2012/KW/CANTOS/DENETTE VAN HET POLDERHOF/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF
LYK 0 68,78 1
Maria Thrane Jensen CORDESSIA Z
2014/ZA/CORDESS/CLARA/LANDOS
RIC 0 68,86 1
Maria Thrane Jensen CHACCELDI
2010/OS/CHACCO-BLUE/WISELDI/GRISELDI L
RIC 0 68,87 1
Robin Grauff Jacobsen CARREZANDO
2014/DV/CANTOLAR/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
CSK 0 71,05 1
Søren Møller Rohde CYRANO ASK
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/HENNA ASK/KANNAN
FYR 0 71,24 1
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 0 71,84 1
Søren Møller Rohde TODT UN PRINCE ASK
2007/DV/BALOUBET DU ROUET/KLAIRE D'HONVAULT/
FYR 1 76,60
Alberte Filuca Brünning Conradsen MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
CSC 4 59,04
Lærke Isabel Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
FSRK 4 59,44
Cecilie König RIHANNA
2006/OLD/COULTHARD TOP/GWENDINA/SANDRO
FUR 4 61,01
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 4 64,53
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
RIC 4 66,56
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 4 68,34
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SPS 4 68,50
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD'S COOL GIRL/COLMAN
SPR 4 68,70
Thomas Sandgaard NARCO NOIR VAN DORPERHEIDE
2013/BWP/ZILVERSTAR T/JALOEZIE/FIDJY OF COLORS
HER 4 69,00
Maria Hjorth Frederiksen MASHIA-LIWE
2011/DV/LIWE STAR/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 4 69,45
Thomas Sandgaard CHILLI Z
1997/LU/A'KHAN Z/BUTTERHILL CUMMING LASS/
HER 4 70,81
Maria Bjørnkjær Asferg KATE SLOTTIE
2015/KW/ETOULON VDL/CHARIOT SLOTTIE/LUCKY BOY
FYR 4 71,31
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 5 74,64
Benjamin Saurugg BRASILIA 6
2009/HO/CONTENDRO I/KENTUCKY III/
SRI 5 74,73
Frederik Fensholt DALVARO-W
2008/KW/CALVARO Z/ZERMETA W/
EGE 6 78,03
Søren Møller Rohde ACTION MAN ASK Z
2014/DV/ACTION-BREAKER/CAMILLA Z/CALVADOS Z
FYR 7 82,80
Emma Ponsaing LA CHANCE DE JADE (C CEST LORD)
2010/DV/LORD IF DE CHALUSSE/C'EST SI BON/CORLANDO
CSC 8 67,46
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 8 67,84
Marie Louise Riisgaard Kemp 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
NSR 8 70,45
Maria Espersen GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
CSC 8 71,25
Julia C. Foss TEKANAWA ASK
2015/DV/CI CI SENJOR ASK/TAHITA ASK/CAYADO
SPR 8 72,18
Elisabeth Salhøj Rask CASALL 16
2010/HO/CASALL/KLOVER/CANTUS
KOOR 10 78,25
Olivia Hundborg Dresler BULL'S CABACHINO
2011/NV/CABACHON/ACKWORTH DAZZLER/
CSC 10 78,84
Alberte Filuca Brünning Conradsen MISS HOPE
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/MISS FLIGHT/LAUGHTON'S FLIGHT
CSC 12 62,31
Maria Thrane Jensen NO NAME Z
2013/ZA/NABAB DE REVE/CENTINA 10/CENTO
RIC 12 68,17
Josefine Folman Bach CORDINA Z
2014/ZA/CORDESS/CLOI/QUIRADO
RIC 12 69,03
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DVR 12 72,98
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/HEARTBEAT/WIRBELKRONE II/WALDSTERN
ROR 20 71,64
Mille Andersen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/
ØSR 28 63,82
Benjamin Saurugg LESTER Z
2011/ZA/LEVISONN/CERISE Z/CAROLUS II
SRI Disk.