Hvad leder du efter?

sep
2021
Fra 30-09-2021 til 03-10-2021
  • Spring
  • Hest

SØS - Agria DRF Mesterskab(indendørs) Senior, Junior og YR (B)

Stævnenummer
Prop00038047
Dato for resultat d. 03-10-2021
Resultatbehandling færdig
Huholt 17 A
6400 Sønderborg

Kontakt inden stævnet

Anette Holm
29414079
spring@sonderborgsportsrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. MA1* Springning Heste (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (svh 4)

Opdateret: 03-10-2021
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1500 2: 1250 3: 1000 4: 750 5: 370
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Stine Cassøe Jakobsen CANNON CHRIS
2010/DV/CRIS ASK/LOUSIET/LOUVRE S
DDHS 0 61,61 1
1 1
Mikkel Laursen GIN
2013/HN/GREY TOP/LADY ANN/LANDOR S
KARR 0 63,73 1
2 2
Stine Cassøe Jakobsen CONCHILLO
2008/DV/CHURCHILL/CONTESSA/CONCORDE
DDHS 0 67,31 1
3 3
Frederikke Svendgaard BØGEGÅRDENS CRISTIANO
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
PSR 0 67,84 1
4 4
Emil Hallundbæk PARIS (SWB)
2007/SWB/ARMITAGE/PINOT NOIR (56) (SWB)/PENTAGON
RESR 0 68,51 1
5 5
Martin Mose Knudsen SCHWEINSTEIGER
2010/DV/LUX Z/CELINA LYNGKÆR/CHURCHILL
LYK 0 71,15 1
6 6
Emil Hallundbæk LUCHINO
2009/CDE/LUCCIANNO/CARTALMA/CARTHAGO
RESR 0 71,43 1
Caroline Knudsen LANDLYST CALLICON
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
MIR 4 56,93
Mie Stuhr-Petersen VINCEL
2012/HN/VALENTINO/FEE/FABRIANO
NSR 4 69,95
Daniel Hald Cassøe 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
DDHS 4 72,02
Christian Jansen LANTINI-EM
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CANDILLA-EM/CANDILLO
VOS 4 73,34
Rikke Andersen COLAKLI BOY
2012/HO/FOR EVER JUMP/V-SELINA/CATOKI
LYK 4 75,87
Rikke Andersen FAERDEL
2010/OLD/FIRST EDITION/FARINA/FRAPPANT
LYK 4 75,96
Robin Grauff Jacobsen SANDRO BE GOOD
2011/DV/SANDRO BOY/COMTESS/COME BACK II
CSK 6 81,06
Benedikte Rie Truelsen KURA AA
2013/AA/DANDY DU PLAPE/KYRMELIA/SARASTO
CSC 6 82,90
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
SPR 8 67,76
Lærke Isabel Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
FSRK 8 73,68
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SPS 9 77,22
Martin Mose Knudsen CI BEAU ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/CILLA ASK/LAMBRUSCO ASK
LYK 10 81,64
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 22 98,14
Matilde Ertmann Skov CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
RIC Disk.
Rosemarie Heering ATLANTA 541
2005/KW/FOR PLEASURE/LILIHAN/
NSR Disk.