Hvad leder du efter?

sep
2021
Fra 09-09-2021 til 12-09-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup DM Finale Hold pony samt C/Klasser (B)

Stævnenummer
Prop00037939
Dato for resultat d. 12-09-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. Agria DRF Mesterskab Klub hold 1. Runde MA1* Springning Ponyer (115/105/95 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Ponyer (115/105/95 cm) A (svh 4)

Opdateret: 12-09-2021
Antal starter:
59
Antal placeringer:
0
Dotering:
1: 3000 2: 2000 3: 1000 4: 800 5: 800 6: 800
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Karoline Sloth Kjær LANTAU LAH-DI-DAH
2011/WC/WYKEN ROB ROY/BENUCHEL DYNES/TRIXIES BLACK PRINCE
SPR 0 73,57 1
Selma Hundborg Dresler BURNBRAE JACK
2006/IHR///
HSK 0 74,87 1
Knirke Emilie Lebeck GOLDEN STAR
1998/BL///
SLR 0 75,55 1
Emilia Rebecca rohde TOVDAL'S ANAIS ANAIS
2007/SP/RØGILD'S ARTAX/TOVDAL'S ICE CREAM QUEEN/RYTTERBJERGETS IMPERIAL
HIS 0 76,78 1
Julie Halskov NINA DI BELLE
2009/BP/MACHNO CARWYN/BELLE/BEYERLODGE DIAMOND M
BÆK 0 77,31 1
Laura Sargent FOXTOWN ELDERBERRY
2007/CO/MONAGHANSTOWN BOY/MILFORD MULBERRY/
HSK 0 77,44 1
Karla Baad Christensen OLEARY SPARTACUS
2002/IHR///
HIS 0 78,26 1
Sofie Pørksen Conradsen BEBO COM
2003/CO/MONAGHANSTOWN FRED/SALLY ANN/CANAL MISTY FIONN
RESR 0 78,38 1
Kamille Sofia Allerslev Hek MY DIAMOND
2009/BL///
HIS 0 79,02 1
Camilla Winther FORRESTS FAME AND FORTUNE
2008/BL///
RESR 0 79,40 1
Anne-Louise Blicher Ravnsbo TINNERATH LAD
2007/CO/ASHFIELD ROMEO/MYSTERY LAD/CALLOWFEENISH BUACHAILL
RESR 0 79,41 1
Olivia Høyer Pedersen SILVER SCOTT
2009/CO/SILVER SHADOW/ISLAND STAR/CORAL STRAND
BÆK 0 79,68 1
Alma Rose Gudman Andersen SVENSTRUPDALS S. OF SWEETNESS
2007/LH///
SAS 0 79,79 1
Filippa Ørnfeldt Bertelsen BIG TIME BUSTER
2006/BL///
HIS 0 80,25 1
Carla Svendgaard FOXVIEW RUSTICANA
2011/IRH/GALLANT CAVALIER/BURRISH CUMMINS/CLOVER VALLEY
KOOR 0 80,84 1
Anna Ley EBONYS STAR
2002/IHR///
KONG 0 81,21 1
Ellen Sofie Pilegaard FILUR
2005/NF/ZWAVO'S SUPRISE/NELLY BAVIANE/BAVIAN
KOOR 1 84,67
Maya Ceder PERSEUS SPARTACUS
2010/IHR///
HIS 1 84,79
Cecilie Busch ORCHID'S COLYNE
2009/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S DOLCE VITA/
HIS 4 73,79
Ida Sylvest KILTIERNAN BELLA
2013/CO/DUNLEWEY GOSHAWK/TUBBERVALE BELLA/
EGE 4 74,60
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen BODYSSEE DES AVELINES
2007/SBS/RADCO D'HOUTVELD/QRANDELLE VD WELLINGTON/RANDEL Z
SPR 4 74,61
Jessica Holm Svensson SABRINA FAIR
2001/IHR///
HSK 4 76,14
Cassandra Bech-Azeddine ZOÉ BREDAGER
2001/SP/TAI TANANGA/SIZZE BREDAGER/SARNAU VENTURE
HIS 4 76,32
Caroline Sand Bugge CARLTON BUGATTI
2014/BL///
RESR 4 76,72
Cecilie König MUCKRIM FARRAH
2012/CO/RUSHEEN BOY/CLASSIEBAWN ALMA/JACKS PROMISE.
EGE 4 76,94
Ingrid Christine Laursen CARABAS DU MARQUAIS
2012/PSF/ULK D'ETE/LILAS DU VERGER/JASEUR
SPR 4 77,52
Conrad Bonde Nissen HEARTBREAKER
2000/BL///
HSK 4 79,04
Sofia Irina lyhne bæk ARDARA LADY
2010/CO/DUNALLY LAD/INISHOWEN HOLLY/ASHFIELD ROMEO
EGE 4 79,65
Karoline Amalie Uhd-Nielsen GOLDEN MACK
2008/CO/TYNAGH MILLER/BALLYGARRIS KATIE/PARKMORE BOBBY
HIS 4 79,73
Camille Emilia Gotterup Heissel KNOCKROE BUBBLE
2009/IRH/CUT THE MUSTARD XX (GB)/CHRISTMAS HOLLY/
BÆK 4 79,95
Mille Hauge Grenaae KINGSTOWN REBEL
2007/CO/GURTEEN REBEL/EILEEN'S FAVOURITE/
EGE 4 80,94
Smilla Kirial Hylleberg GOGO M
2009/RP/GOLDEN LEROY/ASKARA/GIGLBERGS OUTSIDER
RESR 4 81,09
Eva Harriet Elkjær Christensen CLAUGHAUN THADY
2002/IHR///
HIS 5 87,96
Elvira Becker Gaardlykke TOVDAL'S CRAZY DAIZY
2009/LU/CJ CHARGON BREDAGER/TOVDAL'S MAY DAY/MANGO AA
SLR 6 89,04
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
RIC 8 75,99
Mathilde Bligaard NØRLUNDS MAGGIE MAE
2006/SP/ANTARIO N/MELISSA/KAISERWALZER
KONG 8 77,00
Filippa Olympia Sønderby CASSIOPIA
2007/LH///
RESR 8 77,95
Malin Marie Haugaard TEACH MOR BRIDGIE
2012/CO/MOORLAND SNOWY RIVER/GLANMORE LILLIAN/
BÆK 8 78,40
Emma Maria Ljørring Andersen ATTYRORY GOLDSTAR
2001/IHR///
RESR 8 80,38
Laurids Haabendal TAI SHADY
2007/LU/KANTJE'S RONALDO/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 8 80,68
Annika Friis DALBÆKS ALWAYS FIREBALL
2008/NF/SULAATIK'S FIREBALL/VOGNMANDGÅRDENS ALKALINE/ZWAVO'S SUPRISE
SLR 8 81,20
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 8 81,57
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
SAS 12 75,65
Isabella Vest Østergaard CLEMENTS CABELLO
2008/LH///
KOOR 12 81,23
Izabella Tardrup Frandsen COPPER BAY LADY
2010/BL///
HIS 13 101,24
Merle Hartvig Nielsen GCS RAMBO
2012/IPS/CASHELBAY CRUISE/BELVILLE LASS/
HIS 16 73,88
Nicoline Bo Rasmussen KAMARO VAN ORCHID'S
2003/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S CESTANICA/KANTJE'S CARLANDO
RESR 16 97,39
Josefine Emilie Uhd-Nielsen COUNTY EXPRESS
2003/IHR///
HIS 20 81,05
Mia Rex Bøgvald Pedersen KEEGAN'S DUFFY
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/BUCASIA/KANUDOS XX (GER)
SAS 20 83,06
Christian Kaae DUNLEWEY ROLLER
2003/CO/ASHFIELD PLOVER/DUNLEWEY RAFFAELLA/MILFORD SISKIN
KOOR Udg.
Annemone Ladefoged Pedersen CHICCO Z
2011/ZA/C'EST-LUI Z/ARA VAN DE GROOTE WINNING/FLAMENCO DE SEMILLY
KONG Disk.
Milla Josefina Wichmann Duus GONZALES D'08
2006/BWP/EROS PLATIERE/LA LUNA VAN 'T HAGENHOF/
RIC Udg.
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
SAS Udg.
Frida Marie Haggren MYSTIC SANDY
2007/IHR///
EGE Udg.
Josefine Simonsen KES-BARTJE
2012/BL///
EGE Udg.
Vanessa Warburg RONJA
2004/WD/AMOS/BLAENYRESGAIR DESTINY/NEBO DANIEL
SLR Udg.
Chanel Blixenkrone Møller Hansen DREAM FIELDS
2000/IHR///
RIC Udg.
Silje Frederikke Kristoffersen BASSY
2003/BL///
SPR Udg.
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE Udg.