Hvad leder du efter?

dec
2020
Fra 05-12-2020 til 06-12-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Hillerød spring for pony og hest (C)

Stævnenummer
Prop00037882
Dato for resultat d. 06-12-2020
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 Åben for rytterkat. 2-5 samt 6 på 5-7 års heste (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (svh 2)

Opdateret: 06-12-2020
Antal starter:
42
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 640 DKK 2: 510 DKK 3: 380 DKK 4: 250 DKK 5: 160 DKK 6: 160 DKK 7: 160 DKK 8: 160 DKK 9: 160 DKK 10: 160 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SLR 0 49,33 0 26,31 1
1 1
Signe Bisgaard LUCY ASK
2004/DV/CASIR ASK/LOLITA ASK (LOLITA)/FRIDERICUS REX
HIS 0 52,42 0 26,38 1
2 2
Maria Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
CSC 0 49,49 0 27,44 1
3 3
Rasmine Laudrup-Dufour CLEAR FLIGHT
2014/HN/CRISTALLO I/GRAFFIATA D.C./
GGS 0 52,33 0 28,66 1
4 4
Mille Bisgaard-Maarup LIBERTY DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/HAPPY DANCE/CHABLIS
HIS 0 52,96 0 28,85 1
5 5
Laura Christine Rask Christense TAARUPGAARDS SHAIGUN
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
HRK 0 50,74 0 29,13 1
6 6
Pernille Hoff RIJANA MAK
2010/DV/BONAPARTE Z/COBACABANA/CAJUS
EGE 0 50,18 0 29,67 1
7 7
Alexandra Holm IZOMARIS
2013/KW/DURANGO VDL/ZOMARA/GOODTIMES
RIF 0 54,71 0 29,79 1
8 8
Pernille Moos Tribler ZUCCHERO
2015/DV/ZIROCCO BLUE/4'EVER AGAIN/QUERLYBET HERO
MBRK 0 53,86 0 31,78 1
9 9
Line Enggaard Bergmann MARCO
2013/BL/BOLIWAR/MRZAWKA/OLIVER
HIS 0 50,34 0 31,79 1
10 10
Clara Ibh EMERALDA AX
2014/IRH/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/TISARA/CRUISING
HRK 0 49,70 0 32,03 1
11 11
Pedro Gosk COKELIGHT TM
2014/DV/CARMARGUE/CANDLELIGHT TM/CHELLYS Z
SPR 0 53,91 0 33,79 1
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 55,75 0 34,53 1
Pedro Gosk BELLA D'OR
2014/LU/BALOU/CARTE D'OR/CARMARGUE
SPR 0 57,17 0 34,57 1
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/
ØRK 0 51,39 4 27,18
Mille Bisgaard-Maarup HAVANA
2012/AES//EMAILLE/
HIS 0 51,35 4 29,81
Alberthe Studsgaard COLLINDA Z
2008/ZA/QUINTA REAL/COLLIN/COLLIN L
HRK 0 48,51 4 30,80
Simone Bøgelund Nielsen LAJGÅRDENS CHICO P
2011/DV/CHICO'S BOY/HOT LINE/COME BACK II
CEP 0 50,64 4 31,45
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 0 51,51 4 31,51
Signe Ostenfeld Holme LÆRKEBJERGS IQ
2009/DV/QUINTON/ILONA XX/CAROLUS I
NSR 0 53,61 4 32,20
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/
RIF 0 55,32 4 32,52
Bonnie Isabella Wahlsten CALVIN DG Z
2014/ZA/CIGARET JV H Z/LORELEI DE LA BRIDE/SHOGOUN II
HIS 0 55,35 4 35,55
Anne-Kristine Rie Truelsen CASIRA
2014/HN/CHRISTIAN/CARLOTTA/
CSC 0 53,21 4 37,03
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
CSC 4 49,31
Isabella Zitz ESSO
2005/HN/ESCUDO I/SOLEIL NOIR/SAINT CLOUD
FYR 4 49,60
Anna Martiny Lund FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 4 50,26
Pernille Moos Tribler LADY A'CA M
2015/HO/BØGEGÅRDENS APOLLO/LADY CAMINA M./CARANO
MBRK 4 50,83
Anita Jane Cordrey FINGER F
2014/DV/FAVORIT ASK/USTINA F/USTINOV
NSR 4 51,24
Vicky Mathiesen DEJÓ
2003/BL/KAFKA/DEBORA/BE MY GREY XX
HGR 4 51,64
Ulrich Gaarslev OLIVIALENA
2014/BWP/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/KRISTELENA/MUSCARIS D'ARIEL
HIS 4 52,43
Mille Bisgaard-Maarup CANDELA VERITAS
2013/DV/COSMEO/WINCETT/LADAS
HIS 4 54,89
Julie Lund Boskovski RUBY TUESDAY
2001/HO/CANDILLO/CHANTAL I/LATUS II
SPR 4 56,67
Bonnie Isabella Wahlsten CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/
HIS 4 57,87
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 5 62,14
Pernille Moos Tribler P DIDDY
2015/DV/PARTY DANCE/SOLEIL/JACKSON
MBRK 6 64,40
Rasmine Laudrup-Dufour COCO LOCO
2015/HO/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
GGS 8 50,85
Frederikke Mikkelsen STÆREBOGÅRDS QUICK STAR
2006/DV/QUITE EASY/STÆREBOGÅRD'S PAPILON/COME BACK II
SPR 8 54,52
Camilla Weidemann ADMIRAL
2003/DS/ACCUSÉ/PHALARIS/LAUDATIOS
EGE 9 62,81
Benedikte Rie Truelsen ROCKET MAN
2015/HO/MYLORD CARTHAGO/DAYTIME/
CSC 10 81,68
Laura Lander CASANOVA
2010/DV/CARPENTER/MARITZA/DIAMANT
VÆR 10 82,70
Louise Bach Hannibalsen CHARLIE
2010/DV/HEARTBEAT/CHELSEA/CASTRO
FHSR 12 74,10
Sofie Rosa Borch Mathiesen CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF Udg.