Hvad leder du efter?

nov
2015
Fra 12-11-2015 til 15-11-2015
  • Spring
  • Hest

B-stævne med Jysk Mesterskab for Heste (B)

Stævnenummer
Prop00024320
Dato for resultat d. 15-11-2015
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben Aalborg (Distrikt D14)
Finstrupgaard, Dallvej 5
9230 Svenstrup J

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685
trojan@webspeed.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

8. MA1* Adgangsgivende til U18/U21 Finale (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (svh 4)

Opdateret: 15-11-2015
Antal starter:
46
Antal placeringer:
12
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Camilla Fliedner Ernst RIVARO
1998/HO/RHEINSBERG/ILKA V/LERANO
SPR 0 60,75 1
1 1
Christian Petersen ZAHR ALFARVAD Z
2000/ZA/ZANDOR Z/LOVELY ALFARVAD/LANDARIS
URK 0 64,82 1
2 2
Torben Frandsen ANTON VAN HET GONNEHOF
2000/BWP/CONCORDE/SKIP VAN HET GONNEHOF/ELANVILLE
TØRK 0 67,62 1
3 3
Søren Møller Rohde FAVORIT ASK
2005/DV/DIAMANT DE SEMILLY/UKASE TER PUTTE/DARCO
FYR 0 70,19 1
4 4
Christian Petersen DIANA'M Z
2008/ZA/ARD VDL DOUGLAS/SORAYA/CONCORDE
URK 0 71,95 1
5 5
Stine Cassøe Jakobsen CLASSIFIED LOVE
2009/DV/COLMAN/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
DDHS 0 74,19 1
6 6
Helena Irmand Nielsen BEEFHEART W.N.
2007/DV/HEARTBEAT/CHESS/CASTRO
IRK 0 74,56 1
7 7
Michelle Linde Westergaard SERAFINA 30
2002/HO/LEVANTOS I/HONEY III/CAROLUS I
URK 0 75,23 1
8 8
Bernt Støvring Spanggaard JEGENIA FOR EVER 'R'
2009/BWP/CICERO Z/EGENIA FOR EVER Z/EPHEBE FOR EVER
XKGS 0 75,34 1
9 9
Alexander Mark DALISTO
2008/KW/QUASIMODO Z/PATTINI/LANCELOT
DDHS 0 76,45 1
10 10
Henriette Bedsted BE MY BALLY (BA LLY STIDSHOLT)
2002/DV/STALD CALLES BROR BALLY/HEIDI/DONAUWIND
KMK 4 64,19
11 11
Torben Frandsen MADEA
2007/DV/HEARTBEAT/MARIELUNDS RIGHT CHOICE/RACOT
TØRK 4 65,53
12 12
Hans Ley KONG'S BABADOS
2003/DV/WILLEMOES/BERMUDA/RACOT
KONG 4 66,34
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
GRRK 4 67,92
Maria Nørheden Johansen LUCKY LAILA
2006/OLD/LUCKY LIGHT/LATINA/LANCER II
URK 4 69,15
Julie Bulig Pedersen ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
SERK 4 70,28
Emilie Aagaard Andersen VIGUEUR
2002/KW/GUIDAM/ROSELLE/
FRK 4 70,94
Mathias Nørheden Johansen LUCKY STAR
2000/SWB/CARDENTO/LADY LUCK/EARLY (UKÅRET HINGST)
URK 4 71,75
Daniel Hald Cassøe LOLITA DD
2008/LH///
DDHS 4 71,93
Hans Ley KONG'S ALLI
2006/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/COLOR LINE/CANDALETTO
KONG 4 73,45
Anne Katrine Kolborg Johansen ABILDGAARDS SONATE (SONATE)
2007/DV/CARSON ASK/SANS EXIT/LINARO
SPS 4 75,83
Katrine Højholt TAJLIGHT HASSERISGAARD®
2007/DV/LUCKY LIGHT/TADURA/A-DUR
KONG 4 78,20
Søren Møller Rohde FELINE ASK
2000/DV/CARTHAGO/FLORENCE ASK (FLORENCE IV)/VOLTAIRE
FYR 5 81,36
Jack Ray Nielsen GERDINGS CARRIE
2009/DV/COLMAN/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
HIRI 6 84,08
Søren Møller Rohde ALTHEA NOVA ASK
2008/HO/NEKTON/LIBELLE XI/
FYR 8 70,21
Anee Keller ZAFFRAN
2002/DV/ASTON/ZALADY/RAMIRO Z
TØRK 8 73,58
Victor Lica Larsen C-BALBOA
2007/KWPN/UNANIEM/VRINDY/
VHRK 8 73,75
Sofie Jessen COR
2004/DV/ROCKLAND/CORINA/CORLANDO
AAR 8 74,15
Sandra Enemark CONWAY
2004/ME/Contact Me/Chantara/
RIC 8 78,43
Johnny Hansen ADRIANA
2005/KW/SYDNEY/IDRIANA/CASANOVA
AAR 8 78,45
Søren Wind GERIC
2002/BL/GINUS/WONDERGIRL/WALLDORF
SKO 12 70,25
Emilie Aagaard Andersen CAESAR
2007/KW/EMILION/KARIN/AMETHIST
FRK 12 70,95
Alexander Mark ECUM S
2004/BWP/CUM LAUDE Z/RAPSODY D'ES/GRANDEUR
DDHS 12 73,27
Anee Keller LUIGI
1998/HO/LOCATO/DARIA I/LENZ
TØRK 12 76,57
Clara Bergman Smit CAVOUR
2007/KWPN/DAYANO/NIKITA/
SAO 12 78,18
Allan Bilgrav Christensen LADY MELANIE ENGGÅRD
2005/DV/COME BACK II/LEMLI/LIMELIGHT
IRK 12 78,22
Allan Bilgrav Christensen QUARRAT
2007/HO/QUINAR/SCAMPOLOGLORY/
IRK 13 81,37
Frank Kejlberg MØNSTEDS HARDCORE
2008/DV/HEARTBEAT/PINEAPPLE/COME FAST XX (DEN)
SPS 13 82,13
Peter Mertz COOL CASH
2006/HO/CALATO/H-AUDREY/ACORD II
USR 17 97,76
Kristoffer Kejlberg LUMUMBA
2003/HO/LANCER II/NANNEKE/
SPS 18 87,86
Trine Werner GOLDFIRE 21
2005/BB/GOLDWING/GRISELL/
RTG 20 67,19
Karoline Vistesen Graversen SIR EDWARD
2001/HO/ACOBAT II/FIRST TIME B/
SPS 20 93,01
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 24 93,04
Jeff Paw Nielsen RAYPAWERS CASILA
2009/HO/CANCARA/NIKITA S/LASINO
HIRI Udg.
Søren Wind CLOD LILLE LUNDEN
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/NIKKA LILLE LUNDEN/CASIR ASK
SKO Opg.
Mathias Nørheden Johansen TRIPOLI
2004/OLD/TIZIANO/PAULA/PAGENO
URK Udg.