Hvad leder du efter?

nov
2023
Fra 30-11-2023 til 03-12-2023
  • Spring
  • Hest/Pony

Baltic Cup Finale 2023 (B/C)

Stævnenummer
Prop00049221
Dato for resultat d. 03-12-2023
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mor
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. Small tour Cat. 1 (110 cm) B7 (B)

Spring: MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) B7 (svh 3)

Opdateret: 03-12-2023
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Rosasofie Nielsen ARDNASELLA NINA
2013/CO/CAHERLISTRANE BAY/ARDNASELLA BEAUTY/FREDERIKSMINDE HAZY MATCH
SUHR 0 37,04 0 31,18 1
3 3
Laura Bache TÅGERODS APAJA
2009/SP/POUR AMOUR/BELLA/
AAR 0 37,20 0 31,50 1
4 4
Amalie Sophia Laursen KANDIDE VAN SEVEN OAKS
2010/BWP/ATLANTIC VDL/CAMILLE VAN SEVEN OAKS/CHACCO-BLUE
CSC 0 40,44 0 33,48 1
6 6
Sophia Hvilshøj Andersen COPPENAGH JANE EYRE
2009/IHR///
DVRK 0 39,29 0 36,80 1
7 7
Filippa Kofoed DALBÆKS SPITFIRE
2008/LU/SULAATIK'S FIREBALL/DALBÆK'S POWER GIRL/
EGE 0 38,48 0 38,67 1
8 8
Nicole Isaksen HØJLY'S DUMLE
2009/LH///
ØSR 0 38,64 4 32,91
9 9
Frederikke Hoffmann Kønigsfeldt KINGSTOWN REBEL
2007/CO/GURTEEN REBEL/EILEEN'S FAVOURITE/
CSC 0 37,08 4 33,50
Alma Silje Østerby LØGTHOLT'S MAGNUM
2010/NF/PEDRO/ELMHOLTS TITANIA/SULAATIK'S BENJI
AAR 0 38,91 4 37,42
Molly Nordenbæk AGERBÆKS BONFIRE
2014/LH///
HRB 4 40,03 0 38,75
Josefine Jørgensen LACKAGHMORE FLASH
2012/IHR///
HURK 4 37,99 4 35,46
Linea Kovdal Jørgensen KNOCKMULLEN BAYSTAR BEAUTY
2010/BL/WHITE BEAUTY/LADY ISRAEL/
DVRK 4 38,23 4 35,82
Cecilie Løve Andersen CARRACANADA MELODY
2012/CO/I LOVE YOU MELODY/EVERLAST WORTH THE WAIT/WESTSIDE MIRAH
SPR 8 41,77 0 38,57
Emilie F. Staal HEDEMAND'S BEAUTY
2007/SP/ANTARIO N/TAI TAI OX/FADJEC OX
RESR 0 42,00 8 40,42
Rigmor Svane CALIBER-DE
2007/KW/UKATO/KAYLETTE/ARAM
HIS 8 42,87 0 42,36
Emil Grønbjerg BALTHAZAR A.R.
2015/SP/BONANSA/RACOTTA/PERECHLEST
GRK 9 45,73 0 43,09
Silvia Mourier BALTHAZAR DE BORDES
2011/BL/AROBAZ MONS Z (UKÅRET HINGST)/ROSANNA DE BORDES/ZACAN EL BARAKA OX
HIS 10 63,32 0 43,90
Thea Grunddal Drewsen FIONN THYME
2011/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/CLONKEEN COOSHEEN/
HRB 4 40,01 8 34,79
Caroline Sabroe Søndergaard ORCHID'S COLYNE
2009/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S DOLCE VITA/
ESP 8 39,54 4 37,41
Emma Røhrmann JACK THE LAD
2005/CO/RYNN RICHARD/BALLINAKILL LASS/MOY JOHNNY'S PRIDE
DARK Udg.
Eva Harriet Elkjær Christensen VALMY DE TREILLE
2009/PSF/KANTJE'S RONALDO/BERESINA/OPAL
ESP Udg.
Maja Dalsgaard WR GOLDEN GIGI
2012/IHR///
LYK Udg.
Vanessa Warburg CODY V
2014/LU/COME BACK II/VESTERGAARDENS REGINA/RATIO
HRK Udg.