Hvad leder du efter?

okt
2021
Fra 20-10-2021 til 24-10-2021
  • Spring
  • Hest

Herning (FEI1)

Stævnenummer
Prop00042106
Propositioner godkendt

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. Table A (FEI1)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (svh 3)

Antal starter:
49
Antal placeringer:
11
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Isabell Victoria Frost Jensen FONZIE ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
0 55,75 1
2 2
Maria Thrane Jensen CORDESSIA Z
2014/ZA/CORDESS/CLARA/LANDOS
0 56,49 1
3 3
Frida Munk Lassen NEERGAARDS CI CI CHANELL
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/MAY FLOWER (MICHALA)/MICHELLINO
0 57,50 1
4 4
Julie Stenmann Christensen BIRKELY'S BALLARINA
2010/LU/BALDINI I/MISS SPOTTY/
0 58,82 1
5 5
Renee Ulvsbjerg COOLIO
2007/HO/Contender/Tora Iii/
0 59,35 1
6 6
Kristian Skovrider DENVER L 3
2014/WP/DIBADU L/DOREEN/DINARD L
0 59,98 1
7 7
Milla Josefina Wichmann Duus AUGUSTINUS LAN
2005/KW/C-INDOCTRO/JASHINE-RONA/
0 60,49 1
9 9
Frederikke Flindt FINETTE ASK
2014/DV/QUINTERO/FELINE ASK/CARTHAGO
0 60,70 1
10 10
Christian Jansen STENVANGS DAIQUIRI
2014/HO/CATOO/CLARA/CLARIMO
0 61,04 1
11 11
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KW/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
0 61,13 1
12 12
Louise Høj QUINTA 92
2006/HO/QUALITY/F-LUCIA/
0 62,84 1
17 17
Natasha Tang Kaspersen CONTEX 12
2012/HN/COMTE/CALGARY/CRAZY CLASSIC
0 63,54 1
Tina Lund BENTLEY N.
2006/KW/NUMERO UNO/ORCA BEA/
0 63,89 1
Maria Thrane Jensen NULLER Z
2014/ZA/NUMERO UNO/CALTONA/CALVARO Z
0 64,70 1
Caroline Schaarup-Kjær CAPRICE ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
0 65,62 1
Maria Bjørnkjær Asferg KATE SLOTTIE
2015/KW/ETOULON VDL/CHARIOT SLOTTIE/LUCKY BOY
0 66,02 1
Nanna Møller Ellegaard CHILE U
2010/DV/COLMAN/STENAGERS CONTESSA/CONTINUE
0 68,15 1
Nadja Kristoffersen CAMPARI PS Z
2014/ZA/CROWNTANO Z/PIA METODO/PILOT
0 68,68 1
Ina Meldgaard Slettnes Møller GUAYANA N
2014/HO/ALANT/RAYANA/CONTENDER
0 68,83 1
Filippa Christer Andersen SYVHØJEGÅRDS ELINOR
2014/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
0 69,63 1
Thomas Velin BOLERO DE BEAUFOUR
2011/SF/NABAB DE REVE/POSY DE BEAUFOUR/DIAMANT DE SEMILLY
0 70,18 1
Renee Ulvsbjerg BLUE CASS DE WALYRO
2015/CDE/CHACCATO/VICTORIA DE WALYRO/CASSINI I
0 71,38 1
Elisabeth Salhøj Rask CASALL 16
2010/HO/CASALL/KLOVER/CANTUS
0 72,53 1
Laura Thomey CITRICK
2013/DV/HATTRICK/CORNELLI/CORNETTO
4 56,11
Alberte Filuca Brünning Conradsen MISS HOPE
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/MISS FLIGHT/LAUGHTON'S FLIGHT
4 59,25
Amalie König TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
4 60,27
Marie Louise Riisgaard Kemp BOLTON GATE BEN
2005/BL///
4 61,42
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
4 63,02
Leonora Løwe Skjold FOUR SEASON (SWB)
2011/SWB/VIVALDI K/TAG-HEUER/
4 64,38
Camille Hartvig Nielsen LEVIS VD BISSCHOP
2011/BWP/BALOUBET DU ROUET/NURLYN/HOLLYWOOD
4 65,41
Nikoline Gulstad NATALON VAN 'T KREKENHOF
2013/BWP/TOULON/TENDRESSE DU NORD/CENTO
4 65,49
Karoline Vistesen Graversen FARIDA
2010/KW/ZIROCCO BLUE/CARIDA/EMILION
4 65,65
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/
4 65,82
Iben Ulvsbjerg Toft ULLERUPS CARLOS
2009/DV/CRELIDO/ULLERUPS ANNIE/ANDIAMO
4 66,60
Michelle Lassen DÜRERS MACHO
2014/HN/DER DÜRER/NACHTIGALL/NATIELLO XX
4 66,70
Caroline Schaarup-Kjær CAZIA
2014/DV/CHANDLER/AKACIA Z/A'KHAN Z
4 68,89
Anastazia Hoffmann ITTICA
2013/KW/ZAMBESI/FIRENZE/CAROSSO VDL
4 69,56
Line Wartenberg Wollesen CALDERO N
2011/DV/COULTHARD/GANETTA/CASCAVELLE
4 69,74
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
4 71,01
Cecilie Danevig COLDSTREAM S
2010/HO/CATOKI/NAOMI XXXX/CASSINI II
4 71,69
Alberte Gravesen Jensen FERDINAND 273
2008/HN/FOR EDITION/DINA/
4 74,98
Cecilie Krogsdal Perto COINTREAU DE VILLEE
2008/SBS/UGANO SITTE/VANITA DE L'EPINETTE/NAGANO
5 79,03
Maria Barnewitz Schou QUEEN C
2005/VB/CATRICK ORION/QUIBLESSE/GRANDUS
8 55,61
Inge Ulvsbjerg Toft IFERO DU ST. GEORGES
2008/BWP/BUFERO VAN HET PANISHOF/BERNICE DE HACCO/MILLE-RAMIRO
8 61,68
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/HEARTBEAT/WIRBELKRONE II/WALDSTERN
8 63,52
Alberte Gravesen Jensen GIOVANNI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WALKYRIE/C-INDOCTRO
8 90,84
Mette Askham Jensen FLIPPER
2010/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UREINA II/ANDIAMO Z
15 88,44
Signe Kruuse ARNOLDA
2006/HO/ACORD II/I CAN/CANTUS
Udg.
Sille Horslund Rix LEVIS
2005/HO/LEVISTO/P-LINA/
Udg.