Hvad leder du efter?

sep
2022
Fra 08-09-2022 til 11-09-2022
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B-stævne med hold DM og Championat (B)

Stævnenummer
Prop00042069
Dato for resultat d. 11-09-2022
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

11. MB2** Springning Heste (130 cm) B7 (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B7 (svh 3)

Opdateret: 11-09-2022
Antal starter:
41
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1500 2: 1200 3: 900 4: 600 5: 450 6: 450
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Christian Jansen MADEA
2007/DV/HEARTBEAT/MARIELUNDS RIGHT CHOICE/RACOT
RKH 0 39,32 0 30,61 1
1 1
Anne-Kristine Rie Truelsen QUEMOY KT
2010/DS/QUIDAM'S RUBIN/SANDRO QUEEN KT/SACCOR
CSC 0 39,45 0 32,56 1
2 2
Søren Møller Rohde CHEETAH ASK Z
2014/ZA/CHELLSINI Z/INDIRA VD WITHOEVE/WANDOR VAN DE MISPELAERE
FYR 0 40,31 0 32,77 1
3 3
Lærke Olesen ZARINA VII
2007/HO/CARTANI/ORTEGA I/CARETINO
BÆK 0 43,19 0 33,36 1
4 4
Anne-Kathrine Hjorthøj VICTORIOUS
2015/HO/KANNAN/SUNSHINE XII/CASH AND CARRY
ØSR 0 39,61 0 33,89 1
5 5
Hans Ley QUINCY ROLD
2008/DV/QUIDAM DE REVEL/DESIREÉ ROLD/DIADEM
KONG 0 41,27 0 33,95 1
6 6
Hans Ley KONG'S ALLI
2006/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/COLOR LINE/CANDALETTO
KONG 0 40,31 0 34,00 1
7 7
Maria Nørregaard Langhoff CHAGEORGIA PS
2013/HN/CHACCO-BLUE/SANGEORGIA/SANDRO BOY
EGE 0 42,08 0 35,57 1
9 9
Benjamin Saurugg ALPHA'M Z
2014/ZA/ARKO III/DIENTJE M Z/ARD VDL DOUGLAS
SRI 0 41,17 0 35,66 1
10 10
Ida Bech Lange JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
FYR 0 41,12 0 36,01 1
11 11
Christina Thinggård Jacobsen LE HERO ASK
2012/DV/LE CHAMP ASK/TRACY ASK/CARSON ASK
FYR 0 43,63 0 36,30 1
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OLD/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 0 39,62 0 37,22 1
Sonny Moisen CALGRAFI DWB
2015/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CALEO/CAJUS
FUR 0 44,88 0 37,52 1
Michelle Lassen DÜRERS MACHO
2014/HN/DER DÜRER/NACHTIGALL/NATIELLO XX
SRI 0 40,85 0 37,69 1
Karen Møller Rohde CASSADO ASK
2015/DV/CASALL/CHANIA/
FYR 0 44,86 0 37,69 1
Thit Bibi L. Roed CHACOMO
2009/OS/CHACCO-BLUE/QUOLCENTA/CENTO
PSR 0 40,77 0 38,16 1
Maria Thrane Jensen BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 0 41,35 1 40,95
Karen Møller Rohde GINGER ASK
2014/HO/CASALL/VENEZIA/LEVISTO
FYR 0 44,69 1 41,35
Kasper H. Hansen OTIS BLUE AC/WB
2014/BWP/JAGUAR VAN PAEMEL/JINX VAN PAEMEL/NUMERO UNO
LYK 0 43,28 1 42,19
Emile Louis Hartmann ICARUS CJS
2013/KW/QUASIMODO Z/ELECTRA CJS/CAMPBELL VDL
NSPR 1 47,36 1 41,14
Søren Møller Rohde KATARINA ASK
2015/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/ZARINA II/LUPICOR H
FYR 0 40,56 4 35,60
Anne-Kristine Rie Truelsen COSMA SHIVA S
2008/OLD/CORNET'S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
CSC 0 38,36 4 36,09
Julie Stenmann Christensen BIRKELY'S BALLARINA
2010/LU/BALDINI I/MISS SPOTTY/
FUR 4 37,20 0 36,62
Laura Thomey COLONIA
2007/WP/EPSOM GESMERAY/CORONA/CORLANDO
FUR 4 40,33 0 37,31
Rie Rose Lindegren Roed VITTORIANO
2014/SIT/NADIR DI SAN PATRIGNANO/NATUZZA/COME ON
PSR 0 42,47 4 38,55
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 4 41,59 0 38,85
Line Pagh Nielsen ANZU Z
2012/WP/ARPEGGIO/PERLE/PONTIFEX
HRB 4 44,83 0 39,33
Torben Frandsen CATCH ME
2015/DV/CARMARGUE/W-XIAMEN/ACODETTO I
TØRK 1 46,04 4 36,77
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 4 41,71 4 38,59
Mie Mundberg Hansen CALIDA
2014/ME/CORRINGTON/CHACCOLIE/CHACCO-BLUE
CSK 8 39,74 0 39,46
Rikke Andersen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
LYK 5 49,68 3 48,42
Martin Neergaard COCOTHAURA PS
2015/OS/COMME IL FAUT/CONTHAURA/CONTHARGOS
BÆK 4 44,18 5 40,25
Renee Ulvsbjerg VIGO VAN RIESEN
2015/DV/VERDI/CARISMA/WILLEMOES
NÅR 8 42,26 1 41,33
Marie Louise Horstmann HEDEGÅRDENS LANDMAN
2007/DV/LANZETT 1/FANTASIE-L/BLUE HORS FUTURE CUP
AGR 0 39,63 9 42,18
Jacob Theodor Schmidt BØGEGÅRDENS GLADIATOR
2016/DV/BØGEGÅRDEN GLADIOLA/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
FYR 4 43,34 5 42,50
Rasmine Laudrup-Dufour GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
RIC 4 42,99 5 43,50
Rikke Andersen QUINSSINA B
2011/HO/QUINTERO/T-CASCATA/CASSINI I
LYK 4 44,56 8 55,32
Leonore Catrine Christiansen CARIBA 21
2009/HO/CARTANI/RAKIR/RAIMONDO
CSC 12 41,58 2 44,61
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
FYR 8 43,46 6 46,75
Anne-Kjestine Diederichsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
BIS 9 46,88 7 49,88
Dina Bach Sigmundsen C-ME
2014/HO/CLARCON/VENETIA IV/
RESR Disk.