Hvad leder du efter?

jul
2022
Fra 06-07-2022 til 10-07-2022
  • Spring
  • Hest

Bækgaarden Horse Festival 2022 (B)

Stævnenummer
Prop00042009
Dato for resultat d. 10-07-2022
Resultatbehandling færdig
Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Sekretariat
00000000
sekretariat@week27.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. HH Care Medium Tour MB1* (125 cm) A (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (svh 3)

Opdateret: 10-07-2022
Antal starter:
68
Antal placeringer:
16
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Isabell Victoria Frost Jensen FONZIE ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
STE 0 53,66 1
1 1
Mikkel Laursen GIN
2013/HN/GREY TOP/LADY ANN/LANDOR S
KARR 0 55,56 1
3 3
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD'S COOL GIRL/COLMAN
SPR 0 56,27 1
4 4
Selma Sofie Allerup QUICK JUMP W
2008/HO/QUIDAM DE REVEL/VERONA XV/CASSINI I
SPR 0 56,75 1
6 6
Kamilla Ladefoged Rasmussen MY BOY 26
2012/OS/MYLORD CARTHAGO/SAMONA/SANDRO BOY
DDHS 0 57,02 1
7 7
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 0 58,16 1
8 8
Pernille Fabricius Tange SOFIA VON STOLZENBERG
2010/HN/STOLZENBERG/SANTANA K/
HURK 0 58,58 1
10 10
Ane Pedersen Mylin DIAMANT
2008/KW/UKATO/MARGA-TETTI/EKSTEIN
CSC 0 58,73 1
11 11
Marie Louise Horstmann HOVGAARDS RED MOON
2005/WP/SIBIRIAN EXPRESS/RAMIRO'S DAWN/
AGR 0 59,02 1
12 12
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
NSR 0 59,52 1
13 13
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OLD/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 0 59,74 1
14 14
Josefine Qviisgaard Petersen ZENITH PP Z
2013/ZA/ZIROCCO BLUE/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 0 59,86 1
15 15
Sidsel Broch Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 0 60,82 1
16 16
Louise Bagger Brix E.U. HORSES CALYPSO
2009/DV/CRELIDO/ANACONDA/ACORD II
SKÅR 0 61,22 1
17 17
Rasmine Laudrup-Dufour GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
RIC 0 61,29 1
18 18
Jack Ray Nielsen RAYPAWERS BY THE WAY
2015/HO/BALOUBET DU ROUET/D-CALANDRA/
KOOR 0 61,65 1
19 19
Josephine Bøgh NOLA LOVE
2013/BWP/GLASGOW-W VH MERELSNEST/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RIC 0 62,04 1
Josefine Sandgaard Mørup DE SEMILLY EDITION
2007/HO/DIAMANT DE SEMILLY/PATRICIA/EXORBITANT XX (GB)
HER 0 62,30 1
Trine Kjersgaard FMR'S BALOO
2014/DV/BARACUDA/FMR'S JULIE/LEANDRO
FMR 0 62,52 1
Josefine Sandgaard Mørup CALL ME COMMANDER
2014/HO/CASALL/ARLENE/CONTENDER
HER 0 62,80 1
Madelen Bennetsen M.B. HUMMELS ACDC
2009/DV/SIR SHUTTERFLY/HUMMELS AICHA/ASTON
NDRK 0 62,90 1
Pedro Gosk CARRÉ
2015/HO/CHAMAN/DARETT/DARCO
SPR 0 63,25 1
Line Pagh Nielsen ANZU Z
2012/WP/ARPEGGIO/PERLE/PONTIFEX
HRB 0 63,30 1
Susanne Vestergren Koch Nielsen CAPRO
2012/HO/CHARAKTER/CATARINA/
SØS 0 63,44 1
Annemone Ladefoged Pedersen CONCHILLO
2008/DV/CHURCHILL/CONTESSA/CONCORDE
DDHS 0 63,86 1
Jesper Meyenburg BJERGLUNDS QUANDILLO
2015/DV/QUINTERO/WANNABE 7/CANDILLO
ABR 0 63,94 1
Camilla Mortensen TYSONS SON Z
2014/ZA/TYSON/WALTZING MATILDE/INDORADO
BSR 0 64,02 1
Allan Blomgreen AB'S QIROCCO BLUE
2015/DV/ZIROCCO BLUE/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 0 65,57 1
Rikke Rytter Andersen FI LÉ GRANDE
2012/DV/FAVORIT ASK/OCEAN'S CYPRES/CAROLUS I
DDHS 0 65,97 1
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS CASPIAN JONG
2015/DV/VOLSTRUPS CASH/TEGLVANGS WIENNA JONG/WILLEMOES
RKH 0 66,96 1
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
PSR 0 67,18 1
Rikke Andersen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
LYK 0 68,05 1
Olivia Neergaard CASSINO CAVALIER
2011/IRH/CASSINO/CHOCOLATES CAVALIER/CAVALIER
LYK 0 68,29 1
Caroline Schaarup-Kjær CAPRICE ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
AAR 0 69,22 1
Lars Nørgaard Pedersen COSIMO IL PRIMO AS
2011/ZVC/CONTENDRO I/BY THE WAY/BALOU DU ROUET
VRK 0 71,24 1
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
RKH 4 53,76
Emma Victoria Garnell LIBAKS CASTELLO
2011/DV/CRELIDO/PINOT/A'KHAN Z
NSR 4 62,42
Thomas Sandgaard CHILI Z
2014/DV/CHELLYS Z/QUISELL/QUITE EASY
HER 4 62,57
Nadja Therkildsen RAYPAWERS FAIR PLAY
2014/DV/FAVORIT ASK/UNDERCOVER/DOGE DU TAILLANET
AAR 4 63,18
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/
RIF 4 64,25
Signe Andrea Frank FLORIDOR
2012/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DVRK 4 64,83
Thea Fiil Hjulmand ZOE 55
2007/HO/LANDOS/NIKE I/CALANDO I
KONG 4 65,20
Konstantin Deeken Künnemann HARRISON
2012/WP/HARLEY VDL/CODE LUNA/CLASS DE LUXE
KRT 4 65,38
Tobias Vik Theien CLAVEL ASK
2015/DV/CLARIMO/QUINETTE ASK/FAVORIT ASK
DVRK 4 66,12
Josephine Fontenay BELLA BIMBA
2009/BAY/CORNADO I/BEATE UHSE/SENNA Z
LYK 4 66,30
Sofie Jessen SATISFY ME TD
2015/HN/SATISFACTION FRH/ACORADA/ACORADO I
KSRK 4 66,41
Elisabeth Salhøj Rask CASALL 16
2010/HO/CASALL/KLOVER/CANTUS
KOOR 4 66,83
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
BÆK 4 68,20
emma wallander NAUTILUS 52
2008/HO/NEKTON/UPSALLA I/QUINTERO
USR 4 70,11
Nikoline Gulstad NATALON VAN 'T KREKENHOF
2013/BWP/TOULON/TENDRESSE DU NORD/CENTO
HRV 4 70,43
Gustav Hollænder Jensen CAJOU
2008/HO/CRISTO/ULINKA/CALIDO I
HBR 4 73,63
Bettina Elisabeth Pedersen BREDVIG FALLULAH
2013/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
SOLR 6 81,39
Rosemarie Heering ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSR 7 83,72
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 7 86,05
Iben Just Madsen SEVILLA ACE
2013/DV/SANDRO BOY/CALIFORNIA ACE/CORONADO II
KONG 8 63,25
Carla Svendgaard GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
KOOR 8 64,08
Thomas Sandgaard NARCO NOIR VAN DORPERHEIDE
2013/BWP/ZILVERSTAR T/JALOEZIE/FIDJY OF COLORS
HER 8 64,92
Christina Thinggård Jacobsen QUIRIDO F
2010/HO/QUIRADO/CAPRICE/CAPITOL I
FYR 8 68,06
Nicka Normann Langholm VALOU PROVA Z
2015/ZA/VIGO D'ARSOUILLES/BALOU/BALOU DU ROUET
HIS 8 68,72
Adam Sparlund Olesen SPOTIFY
2015/HN/STOLZENBERG/CAMBRIDGE/
LYK 8 70,01
Stine Cassøe Jakobsen CANNON CHRIS
2010/DV/CRIS ASK/LOUSIET/LOUVRE S
DDHS 8 71,61
Anne-Kjestine Diederichsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
BIS 8 72,63
Sarah Albus UTRILLO HÄSTAK (SWB)
2013/SWB/CARMARGUE/HERMINE/COMES VAN DE HEFFINCK
RIC 8 73,40
emma wallander KAAPSTAD JTH
2015/KW/EDINBURGH/URALDA G/ROYAL BRAVOUR
USR 12 69,40
Marie Louise Horstmann HEDEGÅRDENS LANDMAN
2007/DV/LANZETT 1/FANTASIE-L/BLUE HORS FUTURE CUP
AGR 12 71,82
Kamilla Grauff Albrektsen MONEYBROOM DARCY BUSSELL
2015/IRH/TOLAN R/TULLIBARDS IRISH MEISJE/EKSTEIN
CSK 16 72,84
Thit Bibi L. Roed VITTORIANO
2014/SIT/NADIR DI SAN PATRIGNANO/NATUZZA/COME ON
PSR 22 95,12
Michelle Krygermeier FIRST ROCK
2009/LH///
BIS Udg.