Hvad leder du efter?

jun
2022
Fra 16-06-2022 til 19-06-2022
  • Spring
  • Hest/Pony

Helgstrand Event B-stævne i spring med 3. kval af Walber Cup (B)

Stævnenummer
Prop00042006
Dato for resultat d. 19-06-2022
Resultatbehandling færdig
Helgstrand Event ApS (Distrikt D14)
Grindstedvej 54
Vodskov

Kontakt inden stævnet

stavne@helgstrandevent.dk
21706060
staevne@helgstrandevent.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. MB2** Springning Heste (130 cm) A - kvalifikation til MB Finale (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (svh 3)

Opdateret: 19-06-2022
Antal starter:
48
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 1250 2: 1000 3: 750 4: 500 5: 375 6: 375
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Karoline Sloth Kjær DIAMOND IN WEST (SWB)
2011/SWB/DIAMANT DE REVEL/CHEARFUL (SWB)/CAREFUL
CSC 0 69,96 1
1 1
Mikkel Laursen COME UNDONE ONE
2012/OS/CHACCO-BLUE/CENTORA/CENTO
KARR 0 70,66 1
2 2
Torben Frandsen CASEY
2013/DV/CAVALL ASK/CASIRA/CASINO
TØRK 0 71,34 1
3 3
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
CSC 0 72,38 1
4 4
Hans Ley KONG'S ALLI
2006/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/COLOR LINE/CANDALETTO
KONG 0 73,93 1
5 5
Torben Frandsen LAVION 3
2014/HO/LEOVISTO/UENIK/NEKTON
TØRK 0 74,36 1
6 6
Alexander Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
FSRK 0 77,21 1
8 8
Søren Møller Rohde KATARINA ASK
2015/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/ZARINA II/LUPICOR H
FYR 0 77,59 1
9 9
Christina Thinggård Jacobsen LE HERO ASK
2012/DV/LE CHAMP ASK/TRACY ASK/CARSON ASK
FYR 0 78,97 1
10 10
Karen Møller Rohde CHEETAH ASK Z
2014/ZA/CHELLSINI Z/INDIRA VD WITHOEVE/WANDOR VAN DE MISPELAERE
FYR 0 79,92 1
11 11
Maria Nørregaard Langhoff CHAGEORGIA PS
2013/HN/CHACCO-BLUE/SANGEORGIA/SANDRO BOY
EGE 0 81,18 1
12 12
Karen Møller Rohde FIGEAC ASK
2016/DV/FAVORIT ASK/VEMMETOFTE CAPRIFOLIE/CARANO
FYR 0 81,66 1
13 13
Rasmine Laudrup-Dufour GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
RIC 0 83,68 1
Kamilla Grauff Albrektsen JO'S ROBERTO
2016/DV/ROCKLAND/TOFTEHØJS PEARL/EARL
CSK 1 84,94
Linnea Ilsøe Madsen LILLEBERGS LANZELOT
2013/NV/AZTECA VDL/LILLEBERGS LANZETA/LANCIER
KRT 1 85,17
Renee Ulvsbjerg BLUE CASS DE WALYRO
2015/CDE/CHACCATO/VICTORIA DE WALYRO/CASSINI I
NÅR 1 87,61
Nanna Møller Ellegaard CINDERELLA
2006/DV/CRELIDO/RAVENNA/RAGAZZO
SLR 1 87,78
Karen Møller Rohde EVOLUTION ASK DWB
2016/DV/ZIROCCO BLUE/REVOLUTION/TANNENHOF'S CHEENOOK
FYR 2 88,42
Kim Kristensen KALISTA
2015/KW/F-ONE USA/LARTHAGO/CARTHAGO
BÆK 2 89,31
Christian Svendgaard TANNENBERG DREE BOEKEN
2016/HN/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/DARCOS ROSE/
LYK 2 91,17
Kim Kristensen CARPE DIEM VAN DE GEENEINDE Z
2014/ZA/CONNOR/MERLINA/CASSINI I
BÆK 4 70,00
Daniel Hald Cassøe FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
DDHS 4 73,34
Anne-Kristine Rie Truelsen QUEMOY KT
2010/DS/QUIDAM'S RUBIN/SANDRO QUEEN KT/SACCOR
CSC 4 73,38
Linnea Ilsøe Madsen MEDINA-EM
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CANDILLA-EM/CANDILLO
KRT 4 78,10
Søren Møller Rohde ZAMAROLUS ASK
2016/OS/ZAMBESI/VICTORIA XIV/CAROLUS I
FYR 4 80,53
Konstantin Deeken Künnemann QUESTION OF LOVE
2015/DV/QUINTON/KUHLMANN'S LIVA/LINARDO
KRT 4 81,10
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 4 82,30
Rasmine Laudrup-Dufour CLEAR FLIGHT
2014/HN/CRISTALLO I/GRAFFIATA D.C./
RIC 4 83,26
Lucas Vium QUEEN C
2005/VB/CATRICK ORION/QUIBLESSE/GRANDUS
SIR 5 84,51
Sarah Svendgaard RAIBORNE DE PRANZAC
2005/SF/AIRBORNE MONTECILLO/FLORETTE DU GALAND/PRESTIGE DE MOENS
LYK 5 85,51
Ina Meldgaard Slettnes Møller GUAYANA N
2014/HO/ALANT/RAYANA/CONTENDER
BÆK 5 85,73
Violise Frost Bay CREDIT
2012/DV/CRELIDO/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
SIR 5 85,80
Nanna Josephine Grovn RÅDBJERG'S CHANTI
2012/DV/CHANDLER/RÅDBJERG'S PASADENA/LAMBRUSCO ASK
LLRK 5 87,05
Lars Nørgaard Pedersen ELIOTT MAX DROESHOUT Z
2015/ZA/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/ETOILE VAN'T ZORGVLIET/CHIN CHIN
VRK 6 88,33
Jonathan Hvalsøe Saul KAISER VD HATERBEEK Z
2015/ZA/KANNAN/ARTEMISIA DE KREISKER/CANTURO
BÆK 9 86,42
Renee Ulvsbjerg VIGO VAN RIESEN
2015/DV/VERDI/CARISMA/WILLEMOES
NÅR 10 88,87
Ulrich Gaarslev FLAVIE VAN'T SUYBROUCK
2011/SBS/BAMAKO DE MUZE/DABOUSCHKAH/DIAMANT DE SEMILLY
CSC 10 90,30
Fie Gajhede Olsen FASCINATION
2011/DV/FAVORIT ASK/CANELLA/CARANO
KRT 10 91,00
Mette Askham Jensen ROCKCHESTER
2003/DV/ROCKLAND/BLONDIE/SIDNEY
RIC 12 80,42
Iben Ulvsbjerg Toft ULLERUPS CARLOS
2009/DV/CRELIDO/ULLERUPS ANNIE/ANDIAMO
TØRK 12 80,77
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SLR 12 99,51
Nikoline Dresler FAVORIT-L
2011/DV/FAVORIT ASK/NILEENDA/LEENDERT
LYK 13 84,97
Christina Thinggård Jacobsen QUIRIDO F
2010/HO/QUIRADO/CAPRICE/CAPITOL I
FYR 13 86,30
Lars Nørgaard Pedersen COSIMO IL PRIMO AS
2011/ZVC/CONTENDRO I/BY THE WAY/BALOU DU ROUET
VRK 13 103,24
Iben Ulvsbjerg Toft ULLERUP'S CLIFFORD
2016/DV/CABACHON/ULLERUPS KATRINE/KANUDOS XX (GER)
TØRK 14 88,34
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 14 104,20
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
RKH Disk.
Sandra Thinggaard Byrgesen QUALITY SOLUTION V.
2011/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG'S KILINGA/CAJUS
BSR Udg.