Hvad leder du efter?

jan
2022
Fra 15-01-2022 til 16-01-2022
  • Spring
  • Pony

Ikast Rideklub - Midtjysk Mesterskab i spring for pony (C)

Stævnenummer
Prop00041640
Dato for resultat d. 16-01-2022
Resultatbehandling færdig
Ikast Rideklub (Distrikt D11)
Navervej 23
Ikast

Kontakt inden stævnet

Maria Lang
20472853
ikastspring@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B0 (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B0 (svh 2)

Opdateret: 16-01-2022
Antal starter:
55
Antal placeringer:
27
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Camille Grønfeldt Skjødt HAPPY
1998/BL///
FSRK 0 60,08 1
3 3
Viola Winther SKOVENGENS SIR BAILEY
2004/DR///
RKH 0 55,40 1
3 3
Madeleine Poulsen BLISZ
2000/BL///
FSRK 0 55,28 1
3 3
Camille Grønfeldt Skjødt MILLA
2009/LH///
FSRK 0 50,83 1
3 3
Laura Bligaard GOLD FEVERS ARMANI
2011/LU/SHULAY GOLD FEVER/BELLA/
KONG 0 59,22 1
3 3
Mathilde Bligaard SKELHØJS EASTWOOD
2015/SP/NØRLUNDS EL ZACK/SKELHØJS AFFAIR/ANTARIO N
KONG 0 60,56 1
3 3
Laura Bligaard GOLD FEVERS ARMANI
2011/LU/SHULAY GOLD FEVER/BELLA/
KONG 0 61,34 1
3 3
Mathilde Bligaard SKELHØJS EASTWOOD
2015/SP/NØRLUNDS EL ZACK/SKELHØJS AFFAIR/ANTARIO N
KONG 0 60,06 1
3 3
Laura Frost Kristensen OLEARY SPARTACUS
2002/IHR///
BRIK 0 58,71 1
3 3
Ida Lund KINGSTON
2010/LH///
KONG 0 58,76 1
3 3
Ida Lund KINGSTON
2010/LH///
KONG 0 62,52 1
3 3
Frederikke Haarup Christensen BAKKEGAARDENS MUFASA
1998/WE/MØLLEGAARDS SPUTNIK/SKOVSGAARDS ANJA/CHIRK FULMAR
SHOR 0 57,63 1
3 3
Dichte Krøyer Sunesen DIAMANTE LASHES
2009/IHR///
KONG 0 63,13 1
3 3
Dichte Krøyer Sunesen DIAMANTE LASHES
2009/IHR///
KONG 0 64,46 1
3 3
Nikoline Haabendal TAI SHANIA
2012/RP/STEENDIEKS DARCO/TAI SHADY/
TØRK 0 55,90 1
3 3
Lilli Vestergaard riis FORZANDO
2010/SP/MAGIC DANCER H./FIORA/NØRLUNDS ATLANTIC
NDRK 0 55,58 1
3 3
Natasja Jørgensen HALSKOVS GRABB
2012/FJ/ORKAN SKOVÅ/HALSKOVS ÆRA/CADEAU HALSNÆS
RUR 0 56,33 1
3 3
Isabella Marie Weber Frederiksen FÆBROGÅRDS SIF
2006/SP/SAFARI HØJGÅRD/RONJA/
SRKS 0 56,69 1
3 3
Filippa Olympia Sønderby CASSIOPIA
2007/LH///
RESR 0 60,61 1
3 3
Filippa Olympia Sønderby CASSIOPIA
2007/LH///
RESR 0 58,73 1
3 3
Sascha Meldgaard Mortensen BILLY
2009/BL///
KOOR 0 54,00 1
3 3
Isabella Mariendal Rubow FÆRGELUNDENS AÍDA
2015/SP/CWRTYCADNO CYMRO/HEDEVANGS AICHA/FALCO (RACKET)
FAVR 0 51,29 1
3 3
Frida Zeeberg Pedersen ESPRIT DE MARTORY
2014/CO/VALENTINO DU PIC/CRAIGMORE CASHLA/CURRACHMORE CASHEL
HJRK 0 55,62 1
3 3
Frida Zeeberg Pedersen ESPRIT DE MARTORY
2014/CO/VALENTINO DU PIC/CRAIGMORE CASHLA/CURRACHMORE CASHEL
HJRK 0 55,19 1
3 3
Dicte Rigmor Stampe MOLINA VESTERLUND
2005/LU/MOSEGÅRDS MOON STAR/DORINA VESTERLUND/DONATELLO VESTERLUND
RTG 0 58,32 1
3 3
Anna-Bell Damsgaard Thomsen CONNIE BOY
2013/BL///
GRK 0 59,72 1
3 3
Kathrine Thade Nørremark CLEMENTS SPOOK
2005/LH///
RESR 0 56,58 1
3 3
Liv Juhl SOLAIMA
2008/LH///
VAS 4 51,61
Laura Frost Kristensen OLEARY SPARTACUS
2002/IHR///
BRIK 4 62,92
Malou Neerup Madsen TWIST D'UN SOIR
2007/BL/KANTJE'S RONALDO/PROMESSE D'UN SOIR/BATTANT DU BOST
AAR 4 64,92
Christoffer Lomholt Dueholm BRENTEBJERGS SHAKIRA
2011/NF/SOPHIENHOFS MAROON/BRENTEBJERGS SALSA/ZWAVO'S SUPRISE
FSRK 4 58,38
Victoria Martens GLENOMRA FRISCO
2009/IHR///
FSRK 4 57,70
Asta Ravnkilde Bloch Jensen CAPONE BURTON
2004/LU/RØGILD'S KIDOGO/HAAHR'S SABINE/ANTARIO N
ROOR 4 49,42
Julius Møller Simonsen FRIIS JESSE BELL
2001/SP/MARCHI/FRIIS CASIA/ASSJUR OX
VAS 4 57,19
Kathrine Thade Nørremark CLEMENTS SPOOK
2005/LH///
RESR 4 57,79
Pil Hoyer Sinnbeck TULLA BOY
2011/CO/DANESFIELD PRINCE/GLENORAN PRINCESS/CORRIB PRINCE
RESR 4 55,43
Matilde Lilje Andersen NYGAARDS CONTADOR
2013/SP/AMMADOOR/GALATHEA/GOLDEN EMPIRE
KLIR 4 54,20
Amalie Søgaard WAYWOOD PEBBLES
2012/A/WAYWOOD JUNIOR OX/APACHE FLASHY/TIMELESS ECHO
FYR 5 66,96
Frederikke Haarup Christensen BAKKEGAARDENS MUFASA
1998/WE/MØLLEGAARDS SPUTNIK/SKOVSGAARDS ANJA/CHIRK FULMAR
SHOR 8 77,17
Smilla Bjørklund HOUGAARDENS SUNSET
2012/LU/LÅDDENHØJS INOX/AASTRUPGAARDS NAJA/AASTRUPGAARDS GOLDEN FLYING
DVRK 8 54,48
CATHRINE TANG LAIBEK'S OLYMPIA
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/KEILKÆR OPHELIA/FIANGO W.
VAS 8 58,20
Emma Aamand CH MACHINE
2012/IHR///
FYR 9 83,13
Sofia Tønnesen MIA 88
2005/RP/MARTINI/MARLIES/DIOGENES KAY
HORI 11 73,47
Victoria Martens GLENOMRA FRISCO
2009/IHR///
FSRK 12 79,88
Julie Stenmann Christensen REMONTES DUCHESS
2014/SP/FREDBO'S GARMIN/REMONTES PRINCESS/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT
BSR 16 79,71
Pil Hoyer Sinnbeck TULLA BOY
2011/CO/DANESFIELD PRINCE/GLENORAN PRINCESS/CORRIB PRINCE
RESR 16 58,11
Liv Juhl TAI TASTY
2009/RP/WESTMINSTER BAILEY/TAI TIMA/TAI CALIDO
VAS 17 98,22
Malou Neerup Madsen TWIST D'UN SOIR
2007/BL/KANTJE'S RONALDO/PROMESSE D'UN SOIR/BATTANT DU BOST
AAR 18 88,47
Mia Sønderby Mikkelsen HEDEMAND'S BECKHAM
2007/SP/RØGILD'S ARTAX/TAI TANICONI/TAI TANICO
VIR 18 87,81
Liv Juhl TAI TASTY
2009/RP/WESTMINSTER BAILEY/TAI TIMA/TAI CALIDO
VAS 31 137,23
Aniqa Mai Bech Christensen BREENYBEG LUCY (IRL)
2016/WF/CHINOOK LIMELIGHT/ASTRAL JUST A DREAM/SANDBOURNE ROYAL ENSIGN
KARR Udg.
Emilie Bay CALIANO
2008/LH///
KOOR Udg.
Matilde Lilje Andersen SYLVESTER
2005/LU/AMMADOOR/FREJA D./BOLERO
KLIR Udg.
Christoffer Lomholt Dueholm BRENTEBJERGS SHAKIRA
2011/NF/SOPHIENHOFS MAROON/BRENTEBJERGS SALSA/ZWAVO'S SUPRISE
FSRK Disk.
Sara Bertelsen SIR BOBBY
2011/LU/GLANVYRNWY SQUIRE/BONNIE/MØGELHOLTS CARTIER
HJRK Udg.