Hvad leder du efter?

dec
2021
Fra 29-12-2021 til 30-12-2021
  • Spring
  • Hest

Hillerød Nytårsspring for hest (C)

Stævnenummer
Prop00041033
Dato for resultat d. 30-12-2021
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. LA2** Springning Heste (120 cm) A Åben for alle (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (svh 2)

Opdateret: 30-12-2021
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 640 2: 510 3: 380 4: 250 5: 160 6: 160 7: 160 8: 160 9: 160 10: 160
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Alberte Filuca Brünning Conradsen MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
CSC 0 64,10 1
1 1
Mathilde Birch ELA
2012/HO/LEGOLAS/PRETTY WOMAN/
NSR 0 70,21 1
2 2
Emilia Norrbom Sams PEPE
2013/HN/PLOT-BLUE/GRETNA GREEN/GRAF TOP
NSR 0 71,93 1
3 3
Rosemarie Heering ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSR 0 74,73 1
4 4
Signe Andrea Frank FLORIDOR
2012/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DVRK 0 74,88 1
5 5
Frida Marie Haggren BOY-S
2006/KW/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
EGE 0 75,17 1
6 6
Mie Stuhr-Petersen DEE JEE DE TIJI Z
2016/ZA/DON'T TOUCH TIJI HERO/AIR JORDANIA Z/AIR JORDAN Z
NSR 0 75,26 1
7 7
Anastazia Hoffmann ITTICA
2013/KW/ZAMBESI/FIRENZE/CAROSSO VDL
SPR 0 75,34 1
Clara Hanke FABULANT ASK
2015/DV/FAVORIT ASK/CASSIDY/CARPACCIO
FHSR 0 75,43 1
Cecilie Busch LE' ROCK
2013/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE' BEATRICE/LEENDERT
HIS 0 75,67 1
Catharina Zenia Waterstradt CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/
HIS 0 77,48 1
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 79,14 1
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
HIS 0 81,86 1
Megan Hansen-stavnsbjerg NANOG VAN MARKIESLANDEN
2013/BWP/FALCO/FLEUR VAN MARKIESLANDEN/APOLLO VAN HET LINDEBOS
HIS 0 84,53 1
Karoline Sloth Kjær COCORICO DE RIVERLAND
2012/SF/L'ARC DE TRIOMPHE Z/TENNESSE DE RIVERLAND/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF
SLRK 4 60,07
Karoline Sloth Kjær JUMP 4 JOY
2014/KW/AMARETTO I/PERPETUA/LUX Z
SLRK 4 64,89
Alberte Filuca Brünning Conradsen MISS HOPE
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/MISS FLIGHT/LAUGHTON'S FLIGHT
CSC 4 66,79
Rosemarie Heering OAKS CLOVELLY
2011/AWH/ASB CONQUISTADOR/OAKS VISIONARY/VIVANT V.D. HEFFINCK
NSR 4 70,12
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/
SPR 4 73,41
Anna Gøtche Hanssing AURELIUS BALSLEV
2012/DV/ASTON MARTIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
SLR 4 75,57
Laura Christine Rask Christensen TAARUPGAARDS SHAIGUN
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
HRK 4 75,70
Katinka Clausdatter Worsøe WORTH IT
2013/LH///
HGR 4 77,59
Leonora Sandberg Nielsen AFTER SHOCK
2014/SIT/ACOBAT I/COME FLY DELL'ALSADA/COME ON
EGE 4 79,03
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
RIC 4 79,46
Carla Sandberg Nielsen CALBURRY Z
2014/ZA/CANTERBURY/CASTOR JOY Z/CASMIR Z
EGE 4 79,54
Bettina Elisabeth Pedersen BREDVIG FALLULAH
2013/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
SOLR 8 72,87
Emma Victoria Garnell LIBAKS CASTELLO
2011/DV/CRELIDO/PINOT/A'KHAN Z
NSR 12 64,42