Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 21-11-2021 til 30-11-2021
  • Spring
  • Pony

AB RIDEUDSTYR Christmas Show WARM UP PONY 2021 (C)

Stævnenummer
Prop00040671
Dato for resultat d. 30-11-2021
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

84. AB Rideudstyr Opvarmning LB1 (85/75/65 cm) B0 kat 2 (klasse 99B) (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B0 (svh 1)

Opdateret: 30-11-2021
Antal starter:
74
Antal placeringer:
53
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Cecillie Vissing DEBBIE
1998/LH///
BDR 0 47,37 1
3 3
Marie Schramm Jacobsen BASKÆRLUNDS WELTINO
2008/SP/KLOOSTER'S ELTINO/WERONICA/NORDLICHT
FYR 0 57,29 1
3 3
Yasmin Ålykke Rasmussen RELEASE THE KRAKEN
2012/LH///
AGR 0 49,38 1
3 3
Helene Koldby LOUGH KEY SCOOTER
2016/BL///
HORI 0 52,32 1
3 3
Josephine Smalbro Christensen NICOLINE AF TROMBORG
2008/LU/DINGO/BIANCA/
AAR 0 58,44 1
3 3
Emilie Bay CALIANO
2008/LH///
KOOR 0 51,94 1
3 3
Nikoline Haabendal TAI SHANIA
2012/RP/STEENDIEKS DARCO/TAI SHADY/
KONG 0 55,15 1
3 3
Frederikke Haarup Christensen BAKKEGAARDENS MUFASA
1998/WE/MØLLEGAARDS SPUTNIK/SKOVSGAARDS ANJA/CHIRK FULMAR
SHOR 0 59,17 1
3 3
Alexander S. Jørgensen ROMEO'S GALLA
2006/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
SLRK 0 55,92 1
3 3
Malou Vestergaard STRADBALLY SAZY
2007/CO/CURRACHMORE CASHEL/STRADBALLY ROISIN/
VIR 0 50,72 1
3 3
Smilla Bjørklund HOUGAARDENS SUNSET
2012/LU/LÅDDENHØJS INOX/AASTRUPGAARDS NAJA/AASTRUPGAARDS GOLDEN FLYING
DVRK 0 54,25 1
3 3
Vega Bay D.J. TIËSTO
2005/BL///
HDR 0 62,01 1
3 3
Anne-Sofie Dichmann Faurschou HESTEKLEWA WEZC
2008/LU/CALVIN KLEIN/HESTEKLEWA WALIS/SKOUSBOE MORNING ROCK
DVRK 0 55,54 1
3 3
Lilli Vestergaard riis FORZANDO
2010/SP/MAGIC DANCER H./FIORA/NØRLUNDS ATLANTIC
NDRK 0 62,09 1
3 3
August Dall BRAMBLE
2009/BL///
NSPR 0 48,61 1
3 3
josefine jørgensen DAMGAARDS CHANTEL
2008/LH///
HURK 0 52,80 1
3 3
Savannah Alexandra Sønderby SOLLUX
2009/LH///
RESR 0 52,68 1
3 3
Emilie Thelander van Sabben KOMOSENS YASMIN
2016/NF/SOPHIENHOFS MACKAY/HORSEMOSENS CITRON MELISSE/GLENWOOD MASTERMIND
RKH 0 61,94 1
3 3
Isabella Volkova Hansen STENDYSSEN'S SUNDAY
2014/WE/STENDYSSEN'S JAPPELOUP/STENDYSSEN'S SUNBEAM/MØLLEGÅRDS SINALCO
STY 0 53,76 1
3 3
Rosa Høegh Fredgart MAYFIELD CELEBRATION
2013/BL///
VSRE 0 53,53 1
3 3
Sascha Vestergaard Levisen FJORDGLIMT GRACE KELLY
2011/WC/SYNOD REQUEST/FJORDGLIMT MISS GUCCI (DNK)/
GRR4 0 58,16 1
3 3
annie Egetoft AMIGO CITRUS
2003/WE/AMIGO QUINCY/AMIGO QUEBEC/BAVIAN
KRI 0 52,02 1
3 3
Lærke Lucia Piana Rasmussen HALLELEVGÅRDENS CALIDO
2011/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
SVR 0 50,90 1
3 3
Mathilde Rau Jørgensen VESTERGÅRDENS MALIFIE
2000/SP/MALIBU II/LINE/
ASTI 0 55,09 1
3 3
Cille Rowland Poulsen SS ARAGORNS FLYING RED
2008/SP/RØGILD'S ARAGORN/BJERREGÅRDS WENDY/BJERREGÅRDS APOLLO
HRB 0 56,32 1
3 3
Natasja Jørgensen HALSKOVS GRABB
2012/FJ/ORKAN SKOVÅ/HALSKOVS ÆRA/CADEAU HALSNÆS
RUR 0 53,63 1
3 3
Edith Paludan Seedorff CROSSFIELD DEMONSTRATER
2014/WC/GWENLLAN MADOC/LEYESWICK GLAMOUR GIRL/LEYESWICK MARK
SYK 0 55,09 1
3 3
Ann-Sophie Hensel Milling MUCKRIM FARRAH
2012/CO/RUSHEEN BOY/CLASSIEBAWN ALMA/JACKS PROMISE.
CSC 0 49,80 1
3 3
Freja Husfeldt ROLO
2000/WE///
TSC 0 54,75 1
3 3
Emilie Kirkedal Broe OPTIMUS A EGELYKKEN
2007/LU/FALCO (RACKET)/EGHOLMS DUSJKA/SUHEIL L
ASR 0 50,64 1
3 3
Celina Kragh LYNGVEJENS KENZO
2001/LU/BACKERSDAL'S GASTON/ZAPPA/
RKV 0 54,70 1
3 3
Viola Winther TANNES BAILEY 2 BLUE
2008/WE/WESTMINSTER BAILEY/MEADOW'S BETTY BLUE/RANDAN WALTER
RKH 0 48,95 1
3 3
Sascha Meldgaard Mortensen BILLY
2009/BL///
KOOR 0 53,69 1
3 3
Emma Kieler CHOPINS POLLY (DNK)
2016/WC/CAEBRYN HARRI QC/SONDERGARDENS LUNA (OS)/SYNOD AMSTRONG
FYR 0 53,66 1
3 3
Laura Skøtt Andersen FESTINA'S EL VALIENTE
2012/SP/CHARMING-BOY SE.M./CHEERIN/LITTLE DON
KOOR 0 51,63 1
3 3
Helene Koldby SYNDOD
2011/BL///
HORI 0 53,49 1
3 3
Naya Als Yablonka ALEXIA
2008/WF/COELENHAGE'S PRIVATE DANCER/LEMNISCAAT'S ARABESQUE/ALEX
ASR 0 54,07 1
3 3
Mille Bytoft Feldborg NOOR
2003/BL///
HORI 0 51,24 1
3 3
Anton Ploug Rogren SKY JUMPER
2004/LH///
LFHR 0 56,44 1
3 3
Marie Veiss Hasselbalch KRASTRUPS KAHLUA
2012/RP/WESTMINSTER BAILEY/STIDSBJERGS KATHLEEN/MONDAY'S MOSCAN
BÆK 0 52,68 1
3 3
Malou Neerup Madsen TWIST D'UN SOIR
2007/BL/KANTJE'S RONALDO/PROMESSE D'UN SOIR/BATTANT DU BOST
AAR 0 56,36 1
3 3
Filippa Rothausen FH. PEGASUS
2007/LH///
SPR 0 56,68 1
3 3
Jasmin Malou Byrdal COUNTY EXPRESS
2003/IHR///
AMR 0 57,58 1
3 3
Caroline Sand Bugge KILLEANYMORE VIEW 2ND
2012/CO/CREIG AINE COVE/KILLEANYMORE VIEW/
HRB 0 55,18 1
3 3
Sarah Mansa Hansen ANASTASIA
1999/SP/ASTARA OX/BIANCA/PAN
BAL 0 62,62 1
3 3
Malou Føns Arnesen TEQUILA
2006/LH///
TRK 0 49,23 1
3 3
Lærke Gartner Oht BANKS CAPTAIN
2002/CO/COOSHEEN FINNEGAN/BANKS SQUARE'S DO-DO/GRANGE SURF SPARROW
RTG 0 51,68 1
3 3
Caroline Sulbæk Ravn IESTER FABIAN
2008/WF/KIELSHOOP HONEYHILL/JESTER PLEASURE/ORCHARD D'AVRANCHES
SRL 0 51,49 1
3 3
Julie Dam Jakobsen TALENTO
2002/LH///
SRI 0 48,89 1
3 3
Victoria Calundan MR. DONCAN'S GAMBLER
2013/LH///
NIR 0 51,17 1
3 3
Isabella Mariendal Rubow FÆRGELUNDENS AÍDA
2015/SP/CWRTYCADNO CYMRO/HEDEVANGS AICHA/FALCO (RACKET)
FAVR 0 55,53 1
3 3
Mikkel Baungaard Knudsen ROXY BY PM
2005/DR///
RVV 0 58,53 1
3 3
Mathilde Enggaard Jensen SILVER STAR
2007/LH///
SPR 0 60,88 1
3 3
Vega Anneberg Bruno HAAHR'S PRINCESS LEIA
2009/SP/ANTARIO N/HAAHR'S TOOTSIE/TOOTLE U
HDR 4 57,21
Ida Lund KINGSTON
2010/LH///
KONG 4 58,80
Marina Gryl Skriver SILAS
2006/FJ/FLORIAN SKOVÅ/TOMINE/ALF TYLER
CEP 4 54,24
Christian Mølgaard Jensen WILLIAMSTOWN PATRICK
2015/BL///
KER 4 56,70
Kristine Elvar Juel TOFTEGAARDS QUATRO
2010/SP/CE ROBERTO/TINGERUPS BARDOT/HOLMGAARDS BENJAMIN
DAR 4 72,00
Anna Sofia Spliid FJORDGLIMT ELLIOT (DNK)
2016/WC/SYNOD REQUEST/BROHEDYDD MARY ELLEN/CAERNEUADD HYWEL
RAS 4 53,70
Camilla Winther BRUMMERHOEVE'S NEWTON H
2011/NF/MIKEL/BRUMMERHOEVE'S BELL/MOLENAAR'S GOLDEN KING
HIRI 4 71,00
Mille Kolling STEMAR'S DIJOY
2012/SP/DICARDO/JOY AF LUNDSBJERGGAARD/STEGSTEDGÅRD'S MC KENZIE
AAR 4 58,94
Josefine Heldgård johnsen NØRLUNDS AZNAVOUR II
2006/SP/ANTARIO N/LADY CAYENNE/VALENTINO
TJR 4 52,30
Stine Marie LIndegaard Christensen EOWYNS ORLANDO
2010/WF/TU CHAMPION OX/AMIGO QUEBEC/BAVIAN
SRI 4 50,98
Lærke Stausbøll FESTINA'S CATZANO N
2013/SP/ANTARIO N/CHEERIN/LITTLE DON
GERF 4 57,97
Stephanie Damholdt SCHELHASE'S FILEJS
2012/FJ/ÅGERUPGÅRDS PASCAL/ROMEO'S HILDE/KVITE BIRK
RORK 4 57,97
Frida Løvgreen Jessen VANJA' FABIO
2012/NF/MISTER MALTHE/SOLBAKKENS VANJA/KANTJE'S VALENTIJN
VOSK 7 82,18
Caroline Møller Hansen FILHOLM'S CAPPUCCINO
2016/SP/BOMGAARDENS DOOLEY/NØRLUNDS WHITNEY/LANDON
RST 8 60,78
Caroline Hansen CHESTER NYBERG
2008/PI/CHOPINS COMET (OS)/KALINKA/
NVR 18 79,48
Silje Weis Bæk MAX MOTOR MK
2015/LH///
HHH3 Udg.
Sofie Vehl Revsbeck STEMAR'S BLUE EYE
2008/NF/OFFEM MINOS/ANGELS DITCH ARIËL TODAY/VALENTINO
KOOR Udg.
Vega Anneberg Bruno MR INCREDIBLE
2006/BL///
HDR Udg.
Pauline Rothausen LUCAS
2007/LH///
FVR Udg.
Filuca Bang Vandborg S.S. ALL MAGIC
2007/SP/EKKO AF STENSNÆS/BJERREGAARDS BARBARA/BJERREGÅRDS APOLLO
SSRK Udg.
Amanda Hilligsø HINDHØJS DINA
2009/SP/MELLI'S DORNIK/HINDHØJS ANNABELL/ANTARIO N
STR Udg.