Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 21-11-2021 til 30-11-2021
  • Spring
  • Pony

AB RIDEUDSTYR Christmas Show WARM UP PONY 2021 (C)

Stævnenummer
Prop00040671
Dato for resultat d. 30-11-2021
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

10. AB RIDEUDSTYR - KOBBERTUR FINALE (90/80/70 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (svh 1)

Opdateret: 30-11-2021
Antal starter:
33
Antal placeringer:
9
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Celina Kragh LYNGVEJENS KENZO
2001/LU/BACKERSDAL'S GASTON/ZAPPA/
RKV 0 43,92 0 17,51 1
1 1
Josephine Smalbro Christensen NICOLINE AF TROMBORG
2008/LU/DINGO/BIANCA/
AAR 0 44,86 0 18,07 1
2 2
Lærke Holst Bathum SKELHØJS BELLEVUE
2008/LU/MELLI'S DORNIK/LINETTE MELLOW/
RIS 0 44,54 0 18,17 1
3 3
Caroline Sulbæk Ravn IESTER FABIAN
2008/WF/KIELSHOOP HONEYHILL/JESTER PLEASURE/ORCHARD D'AVRANCHES
SRL 0 44,94 0 18,26 1
4 4
Yasmin Ålykke Rasmussen RELEASE THE KRAKEN
2012/LH///
AGR 0 43,17 0 18,35 1
5 5
Angelina Bomgaard Glashøj CATCH ME 'IF YOU CAN'
2001/WB/CONRADO/HONDSRUG MAY BEE/
RKV 0 41,72 0 18,41 1
6 6
Nicoline Ryborg Celta HØJVANGS KANILLA
2008/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
RVV 0 45,49 0 19,09 1
7 7
Sofia Tønnesen MIA 88
2005/RP/MARTINI/MARLIES/DIOGENES KAY
HORI 0 44,22 0 19,14 1
8 8
Freya Vejlstrup CHELSEA
2005/LH///
ØSR 0 47,23 0 19,14 1
8 8
Alexander S. Jørgensen ROMEO'S GALLA
2006/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
SLRK 0 46,59 0 20,15 1
Emilie Bay CALIANO
2008/LH///
KOOR 0 47,77 0 20,30 1
Emma Kieler CHOPINS POLLY (DNK)
2016/WC/CAEBRYN HARRI QC/SONDERGARDENS LUNA (OS)/SYNOD AMSTRONG
FYR 0 44,45 0 21,54 1
Christian Mølgaard Jensen WILLIAMSTOWN PATRICK
2015/BL///
KER 0 43,88 0 21,79 1
Sascha Vestergaard Levisen FJORDGLIMT GRACE KELLY
2011/WC/SYNOD REQUEST/FJORDGLIMT MISS GUCCI (DNK)/
GRR4 0 48,82 0 22,32 1
Clara Røhrmann DONKEY KONG
2002/BL///
DARK 0 47,84 4 19,13
Victoria Calundan MR. DONCAN'S GAMBLER
2013/LH///
NIR 0 41,44 4 20,04
Savannah Alexandra Sønderby SOLLUX
2009/LH///
RESR 0 44,61 4 20,48
Ilse Hingstman SADY
2006/NF/SIRIUS HIPPIOS/BLACK BEAUTY/PEDRO
VAS 0 47,90 4 31,33
Marie Schramm Jacobsen BASKÆRLUNDS WELTINO
2008/SP/KLOOSTER'S ELTINO/WERONICA/NORDLICHT
FYR 0 50,46 6 39,01
Thea Huge MISTER MALTA LERGRAVEN
2006/LU/MISTER MALTHE/NØRLUNDS SACHA/DIAMANT N
ØSR 4 38,36
Edith Paludan Seedorff CROSSFIELD DEMONSTRATER
2014/WC/GWENLLAN MADOC/LEYESWICK GLAMOUR GIRL/LEYESWICK MARK
SYK 4 40,44
Lærke Lucia Piana Rasmussen HALLELEVGÅRDENS CALIDO
2011/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
SVR 4 41,72
Malou Føns Arnesen TEQUILA
2006/LH///
TRK 4 42,03
Isabella Volkova Hansen STENDYSSEN'S SUNDAY
2014/WE/STENDYSSEN'S JAPPELOUP/STENDYSSEN'S SUNBEAM/MØLLEGÅRDS SINALCO
STY 4 42,48
Kamilla Melohn Christensen KÆRGAARDENS CHOPIN
2001/NF/POLSBURY POPOV/VOGNMANDGÅRDENS RØDHÆTTE/BAZUUN
ØSR 4 44,70
josefine jørgensen DAMGAARDS CHANTEL
2008/LH///
HURK 4 46,01
Lilli Vestergaard riis FORZANDO
2010/SP/MAGIC DANCER H./FIORA/NØRLUNDS ATLANTIC
NDRK 4 46,77
Katharina Cerqueira COCO CHANEL
2003/LH///
ØSR 4 46,90
Caroline Sand Bugge KILLEANYMORE VIEW 2ND
2012/CO/CREIG AINE COVE/KILLEANYMORE VIEW/
HRB 4 47,50
Malou Vestergaard STRADBALLY SAZY
2007/CO/CURRACHMORE CASHEL/STRADBALLY ROISIN/
VIR 4 47,86
Frederikke Haarup Christensen BAKKEGAARDENS MUFASA
1998/WE/MØLLEGAARDS SPUTNIK/SKOVSGAARDS ANJA/CHIRK FULMAR
SHOR 4 49,75
Simone Florin Jonassen BOMMERS ELMIRA
2012/NF/LL.MØLLEGÅRD NERO/MALOU AF LINDBJERGHUS/PEDRO
RIC 17 76,85
Emilie Kirkedal Broe OPTIMUS A EGELYKKEN
2007/LU/FALCO (RACKET)/EGHOLMS DUSJKA/SUHEIL L
ASR 18 81,96