Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 21-11-2021 til 30-11-2021
  • Spring
  • Pony

AB RIDEUDSTYR Christmas Show WARM UP PONY 2021 (C)

Stævnenummer
Prop00040671
Dato for resultat d. 30-11-2021
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. AB RIDEUDSTYR - KOBBERTUR 1. kval. (90/80/70 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (svh 1)

Opdateret: 30-11-2021
Antal starter:
51
Antal placeringer:
13
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Kathrine Thade Nørremark CLEMENTS SPOOK
2005/LH///
RESR 0 38,11 0 25,98 1
1 1
Dicte Rigmor Stampe MOLINA VESTERLUND
2005/LU/MOSEGÅRDS MOON STAR/DORINA VESTERLUND/DONATELLO VESTERLUND
RTG 0 43,51 0 29,02 1
2 2
Celina Kragh LOLLI PEPPI
2006/HO/LAGARO/ROMA I/FAVORY AA
RKV 0 39,53 0 29,09 1
3 3
Thilde Holm Nielsen MIRAIN TIARA
2016/WE/FREESTYLE/LIEZELSHOF TALIA/CWRTYCADNO TALIESIN
THOR 0 44,55 0 30,14 1
4 4
Frida Hougaard Hansen GLENFLESK PATSY
2012/CO/PLUME DE KEZEG/KILFENORA MOLLY/CORAL LAD
SKRK 0 42,75 0 30,38 1
5 5
Miguel Schaldemose Larsen BALLYBALOO
2004/IHR///
AAR 0 42,16 0 30,39 1
6 6
Vanessa Hollesen BELLA
2008/LH///
HRV 0 42,29 0 30,44 1
7 7
Marie Poulsen MØGELHOLTGÅRDS KISS ME
2007/SP/RØGILD'S KIDOGO/WIANDA OX/MALUKI OX
KOR 0 41,70 0 31,89 1
8 8
Christoffer Lomholt Dueholm BRENTEBJERGS SHAKIRA
2011/NF/SOPHIENHOFS MAROON/BRENTEBJERGS SALSA/ZWAVO'S SUPRISE
FSRK 0 39,61 0 32,67 1
9 9
Linea Hansen Høst BELLA
2009/LH///
BAL 0 44,66 0 32,82 1
10 10
Emma Lystrup TRIPLE COLOUR
2013/BL///
RSR 0 43,38 0 35,26 1
11 11
Maria Bro Christensen ROSENLUND'S VINCA
2009/LH///
CSK 0 46,82 0 36,34 1
12 12
Dicte Lundsteen-Berg KEEGAN'S DOOLITTLE
2014/SP/AMMADOOR/BUCASIA/KANUDOS XX (GER)
ØSR 0 43,49 0 37,52 1
13 13
Mille Tove Weilstrup CICERO
2009/LH///
ØSR 0 38,90 4 26,59
Caroline Jendresen Nicolaisen BAKDALGÅRDS KEHMIR
2007/LU/SAAM-A-LI OX/LÅDDENHØJS SMILA/CWMCLAIS PRINCE
LLRK 0 37,41 4 28,69
CATHRINE TANG LAIBEK'S OLYMPIA
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/KEILKÆR OPHELIA/FIANGO W.
VAS 0 39,99 4 30,48
Cille Ramlow Jensen SKOVLUNDS FLYING NAZGÛL
2008/LH///
SRI 0 39,32 4 30,77
Emilie prange thrane-olsen GRØNVANG'S DELIGHT
1994/SP/SILVER SOCKS OX/THORNETTE AF TÅRUP SKOVGÅRD/EXMOOR STALDENS PASCAL PAOLI
HHR 0 40,75 4 31,21
Line Fauerby Vestergaard MENLO BAY
2010/CO/KIPPURE COLUMBUS/MULLAGHGLOSS HAZE/LOOBEEN LARRY
SKRK 0 39,56 4 32,12
Emma Røhrmann DE KUILEN'S WINNE
2003/WF/AESTER EL NINO/DE KUILEN'S IDSKE/
DARK 0 41,72 4 33,22
Mie Cecilie Laungaard RUGBJERGGÅRDS WILD-WERKIBA
2002/HA/WILLIAM/RUGBJERGGÅRDS WILD-VERBENA/ARIE RUNDHØJ
ESP 0 47,84 8 30,60
Josefine Brandt Andersen MOYLENA BOBBY
2013/BL///
SVRK 4 36,98
Floria Mølbak Sønderris MOREPARK MERVYN
2003/CO/BALLINAVILLE PRINCE/SALLY/
ØSR 4 38,05
Sarah Linnemand Andersen GRAFETTI
2009/IHR///
FRKS 4 38,85
Jeanette Dahl DAHL'S RIONA
2010/IHR///
ASR 4 39,20
Amalie Hougaard Zeberg AC-SHEM UNIK AF ENGVANG
2011/LU/HOHNHORST JORDAN/AC -SOFT JEWEL AF ENGVANG/ØXENHOLM GODOT
VÆR 4 39,22
Linea Kovdal Jørgensen KNOCKMULLEN BAYSTAR BEAUTY
2010/BL/WHITE BEAUTY/LADY ISRAEL/
DVRK 4 39,58
Julie Ravn ZORBA
2009/LH///
SIR 4 40,80
Sophia Krognos Dalgaard BALDER
2008/LH///
BRF 4 41,44
Sille Skou-Hansen LUNA
2008/LH///
ODIN 4 41,74
Chili Morgan Overgaard KULI'S HOPE
2012/BL///
NVR 4 44,23
Mille Carøe Godske Østergaard DAVINCI
2007/BL///
HRB 4 45,08
Malu Lange Østergaard ELMHOLTS MAROK
2009/NF/SOPHIENHOFS MAROON/ELMHOLTS FEMINETH/BAVIAN
ASR 4 49,73
Naja Bonde Jensen STRANDGAARDS PARTYMAKER
2010/RP/PAUL DELUXE/STRANDGÅRDENS KIMBERLY/TORNADO XX
ANE 5 54,62
Mira-Marie Charlize Lundgaard STIDSBJERGS PAPAYA
2007/SP/CANNON/TAI PEI PEI/TAI TANANGA
ROM 5 55,96
Frida Blixt Boe Kristensen DHENGIS
2011/LH///
VAS 6 59,01
Emily Filippa Windtberg SCHRØTERS SENSATION
2012/SP/LUKAS 163/SCHRØTERS CAMP-GINI/FS CHAMPION DE LUXE
AAR 6 61,16
Emma rigmor Vendelbo Madsen TYNAGH RUTH
2010/CO/GLEANN RUA MAXWELL/BALLYLEEN BLOSSOM/
SABR 9 57,22
Isabell Føns Arnesen MISS DEMINOT
2011/LH///
TRK 12 39,45
Xenia Kjær Lønkvist DONAR
2007/BL///
SLR 15 65,69
Katrine Melohn Christensen DA VINCI
2003/LH///
ØSR 16 39,52
Anna Sofia Fuhrmann ØSTERLUNDS COMET
2004/NF/BLUES BRENDAN/ØSTERLUNDS CELINA/MALIBU II
ØSR 22 75,47
Agnes Donskov Lytzen TAI COLE
2015/RP/TAI CALIDO/TAI SULLA/ROYAL Z II
HJR 24 67,29
Victoria Dahl Bendixen STAR LIGHT
2010/NF/FLINTDALES RANZAU/BRISEIS DYREKJÆR/MALIBU II
SRLA Udg.
Rebekka Maria van Houten SIR ANTHONY DE CANTERVILLE
2006/ECH/SIR JASON OF CANTERVILLE/CHAYENNE H/
KDR Udg.
Lizette Hjeresen WAYHNE
2010/LH///
NSPR Udg.
Clara Røhrmann GRETA III
2002/AES/EMILIAR/FLEUR III/
DARK Udg.
Therese Torning Bredgaard A.H. COUNTER STRIKE
2008/PI/AMMADOOR/NINJA/
BLR Udg.
Amalie Maria Petersen CARRANDULLA SILVER MIST
2004/IHR///
FSRK Udg.
Jonathan Lebrecht Johansen POTRA
2012/BL///
TRK Udg.
Amalie Klarskov Morgenstjerne RATHNAGREW MOLLY
2011/BL///
ISR Disk.