Hvad leder du efter?

dec
2021
Fra 02-12-2021 til 05-12-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

BALTIC CUP FINALE (B)

Stævnenummer
Prop00040662
Dato for resultat d. 05-12-2021
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

31. Small Tour Sponsor Cup Finale cat.1 (110 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) A (svh 3)

Opdateret: 05-12-2021
Antal starter:
35
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 800 2: 600 3: 500 4: 400 5: 250
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen BODYSSEE DES AVELINES
2007/SBS/RADCO D'HOUTVELD/QRANDELLE VD WELLINGTON/RANDEL Z
CSC 0 41,40 1
1 1
Olivia Hundborg Dresler JASMINES HOLLY
2011/IRH/WESTSTAR SUNNY/DANCING JASMINE/MOORES CLOVER
CSC 0 41,90 1
2 2
Anna Ley EBONYS STAR
2002/IHR///
KONG 0 45,69 1
4 4
Merle Hartvig Nielsen GCS RAMBO
2012/IPS/CASHELBAY CRUISE/BELVILLE LASS/
HIS 0 46,44 1
5 5
Emily Filippa Windtberg STRATTONSTOWN NEARLY GONE
2003/IHR/BIRDHILL CLOVER/GAYBOS GIRL/
AAR 0 47,18 1
6 6
Anna Ley BALLYNAGRAN ISLAND GIRL
2013/IRH/KILLEA ISLAND/RINGLES LITTLE GIRL/
KONG 0 47,24 1
7 7
Silje Frederikke Kristoffersen WHY NOT EQUUS
2007/SWB/ALGOT (SWB)/RALMETTE (36)/RALMÉ Z
SPR 0 48,84 1
9 9
Nicoline Bo Rasmussen AILLE SUKI
2009/CO/GARRYHINCH FINN/AILLE COUGAR/
LYK 0 50,64 1
10 10
Sofie Højris hansen CAHERVIEW PADDY
2008/CO/CASTLESIDE CARRIG/RATHCOONA BEAUTY/TULIRA FINN MAC COOL
FSRK 0 51,59 1
11 11
Cornelie Catarine Christiansen FINN JUNIOR
2009/SR/FINN/FAVOURITE GAME/SZKOPUL
NSR 0 53,17 1
12 12
Maya Ceder PERSEUS SPARTACUS
2010/IHR///
HIS 0 54,24 1
Izabella Tardrup Frandsen VALMY DE TREILLE
2009/PSF/KANTJE'S RONALDO/BERESINA/OPAL
ESP 0 54,48 1
Izabella Tardrup Frandsen COPPER BAY LADY
2010/BL///
ESP 0 54,67 1
Maya Ceder CARNHILL CLOVER LASS
2005/IRH/WOODFIELD SAMMY/BARRENHILL BERTA/MOORES CLOVER
HIS 0 55,45 1
Nicoline Bo Rasmussen KAMARO VAN ORCHID'S
2003/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S CESTANICA/KANTJE'S CARLANDO
LYK 0 58,09 1
Karoline Sloth Kjær MEWEIS AF TOFTAGÅRDEN
2009/NF/GENTLEMAN/STUREVALLENS MONAMI/ÅSTRATORPS MOWITZ
SLRK 4 40,58
Emma Josefine Camitz BUNNY BEG
2011/CO/MURPHY'S OSCAR/ALICIA/RORY RYAN
RIC 4 43,77
Laurids Haabendal TAI RUN
2008/RP/KANTJE'S RONALDO/TAI XENA/CALITO XX (DEN)
TØRK 4 47,18
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
NSR 4 48,76
Malou My Sohn Henriksen BEECHMOUNT ROMEO
2014/CO/DOONEEN SUPERMATCH/BEECHMOUNT PRINCESS/CASTLESTRANGE FIONN
SLR 4 48,85
Silje Frederikke Kristoffersen NANO VAN'T LAAR
2009/AES/CYKLON TEXASS/ANGEL FROM HEAVEN/
SPR 4 52,61
Anne-Louise Blicher Ravnsbo TINNERATH LAD
2007/CO/ASHFIELD ROMEO/MYSTERY LAD/CALLOWFEENISH BUACHAILL
KOR 4 56,46
Karoline Amalie Uhd-Nielsen LARAGH STORM
2009/CO/LEÁG/MEG/
HIS 4 72,06
Malou Kastberg IMMENMOOR EISFEE
2013/RP/NANCHO'S NOBLE CLASSIC/ELFE/EL KAYR
SRS 8 50,83
Caroline Hjorth BULLS GIRL
2011/IHR///
KONG 8 53,35
Sofia Irina lyhne bæk ARDARA LADY
2010/CO/DUNALLY LAD/INISHOWEN HOLLY/ASHFIELD ROMEO
SPR 8 68,89
Sofie Højris hansen MICLAS ARISTOCRAT
2006/NF/MICLAS ACTIVE/LADY JANE/
FSRK 8 70,26
Annika Friis DALBÆKS ALWAYS FIREBALL
2008/NF/SULAATIK'S FIREBALL/VOGNMANDGÅRDENS ALKALINE/ZWAVO'S SUPRISE
SLR 16 71,69
Christian Kaae DUNLEWEY ROLLER
2003/CO/ASHFIELD PLOVER/DUNLEWEY RAFFAELLA/MILFORD SISKIN
SKÅR 20 59,67
Annika Friis BLÅBÆRGÅRDENS Q-URT
2010/NF/GAY COUNT SHETAN/BLÅBÆRHEGNET'S Q-LIBRI/HAMLET'S MÉRICK
SLR Udg.
Carla Svendgaard FOXVIEW RUSTICANA
2011/IRH/GALLANT CAVALIER/BURRISH CUMMINS/CLOVER VALLEY
KOOR Udg.
Astrid Tolsgaard Jensen MAPLEVALLEY ROSALIE
2011/BL///
SPR Udg.
Holly Meier Løfstrøm DEAL RIVER PRETENDER
2010/SIE/MR PRETENDER/NAOMI/CAPTAIN CLOVER
CSC Udg.
Josefine Nell Larsen MI CORAZÓN
2002/BL/CHESS/MARQUESA/LIZ. WINTERSTURM
DDHS Udg.
Norah Sara Ulrich Bøge CLAREVIEW SKIP
2007/CO/TULIRA ROBUCK/CLAREVIEW BRENDA/DRIMCONG OWEN
HAS Udg.