Hvad leder du efter?

dec
2021
Fra 02-12-2021 til 05-12-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

BALTIC CUP FINALE (B)

Stævnenummer
Prop00040662
Dato for resultat d. 05-12-2021
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

13. Small Tour Junior/U25 (125 cm) A (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (svh 3)

Opdateret: 05-12-2021
Antal starter:
28
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 800 2: 600 3: 500 4: 400 5: 250
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Cecilie König TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
FUR 0 54,65 1
2 2
Sophie Karoline Emilie Moltke CURLY 70
2009/WP/CARELL/FIFFY/FORSYTH
STAR 0 54,91 1
3 3
Amalie König JORSINAA
2014/KW/AREZZO VDL/DORSINAA/C-INDOCTRO
FUR 0 56,15 1
5 5
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
SPR 0 56,27 1
6 6
Karoline Amalie Uhd-Nielsen HOLLY ASK
2015/DV/FAVORIT ASK/HENNA ASK/KANNAN
HIS 0 57,27 1
7 7
Marie Louise Riisgaard Kemp BOLTON GATE BEN
2005/BL///
NSR 0 58,38 1
9 9
Nete Pedersen Mylin CALVIN DG Z
2014/ZA/CIGARET JV H Z/LORELEI DE LA BRIDE/SHOGOUN II
CSC 0 59,21 1
Josefine Sandgaard Mørup CALL ME COMMANDER
2014/HO/CASALL/ARLENE/CONTENDER
HER 0 62,68 1
Rosemarie Heering ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSR 0 64,77 1
Magdalene Rose Mikkelsen COSIMO IL PRIMO AS
2011/ZVC/CONTENDRO I/BY THE WAY/BALOU DU ROUET
SPR 4 53,98
Emma Ponsaing ARAMIS 577
2007/OLD/ARGENTINUS/WILKARA/GRACIEUX
CSC 4 56,43
Lærke Skaanning Ebbesen DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/
RESR 4 57,94
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/HEARTBEAT/WIRBELKRONE II/WALDSTERN
ROR 4 58,22
Amalie Nanfeldt AAGAARDENS BALLUCHI
2015/DV/BALOU/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
HDR 4 66,90
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KW/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
NSR 5 73,56
Catharina Zenia Waterstradt CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/
HIS 5 73,99
Mette Askham Jensen FLIPPER
2010/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UREINA II/ANDIAMO Z
HRV 6 76,97
Frida Marie Haggren BOY-S
2006/KW/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
EGE 8 58,00
Marie Louise Riisgaard Kemp 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
NSR 8 58,07
Cecilie König FLYER
2010/KW/SIR SHUTTERFLY/ZILVERSTER/C-INDOCTRO
FUR 8 58,41
Cecilie Busch LE' ROCK
2013/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE' BEATRICE/LEENDERT
HIS 8 62,92
Mille Hauge Grenaae GALILEA Z
2011/ZA/GARDENTO PROVA/CHOCOLATE FROST/EWOUT V.D. KLEINE ROOST
EGE 10 75,02
Julie Skjeldborg NOLA LOVE
2013/BWP/GLASGOW-W VH MERELSNEST/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
CSC 11 81,63
Clara Hanke FABULANT ASK
2015/DV/FAVORIT ASK/CASSIDY/CARPACCIO
FHSR 12 61,26
Karoline Tollestrup Tjørnelund LASOTA
2015/DV/LANDOR S/CORA/CORNETTO
SAO Udg.
Camille Hartvig Nielsen LEVIS VD BISSCHOP
2011/BWP/BALOUBET DU ROUET/NURLYN/HOLLYWOOD
HIS Udg.
Nikoline Dresler CHICCO
2009/ME/CHACCO-BLUE/CHICORA/CELLESTIAL
LYK Udg.
Rosemarie Heering OAKS CLOVELLY
2011/AWH/ASB CONQUISTADOR/OAKS VISIONARY/VIVANT V.D. HEFFINCK
NSR Udg.