Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 15-11-2021 til 21-11-2021
  • Spring
  • Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show WARM UP HEST 2021 (C)

Stævnenummer
Prop00040661
Dato for resultat d. 21-11-2021
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. AB RIDEUDSTYR LB2** Bronzetur 1 (rytterkategori 1-4) (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (svh 1)

Opdateret: 21-11-2021
Antal starter:
53
Antal placeringer:
14
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Sofia Skjærup Olsen GRAF'S PRINCESS ANAYA
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/VIGDIS/MOSEGÅRDENS DILIGHT
VRK 0 41,59 0 29,18 1
1 1
Amalie Sofie Hansen PRALIDO
2009/DV/CRELIDO/TABITA/LUCKY LIGHT
ARK 0 44,90 0 31,83 1
2 2
Laura D. Andersen CHARLES
2012/OLD/CAMPBELL/CHARLEEN/CONTAGO
BROR 0 40,71 0 32,14 1
3 3
Marie-Louise Rise Fedder CARRICK
2006/HO/CARTANI/NELLY VI/
RÆV 0 40,68 0 33,62 1
4 4
Laura Marie Axelsen Købke CLINTISSO Z
2010/ZA/CLINTISSIMO/GORINA/COR DE LA BRYÈRE
HØRS 0 42,91 0 35,43 1
5 5
Anne Lindgreen ROCARDO (SWB)
2003/SWB/CARDENTO/ROSINA (46)/
KRK 0 46,55 0 35,82 1
6 6
Isabella Zitz EL NINO'S Z
2012/ZA/EPSOM GESMERAY/BEAU VAN T&L/CLINTON
FYR 0 42,85 0 36,11 1
7 7
Matilde Bay CHANTAL
2013/HO/CHRISTIAN/NADINA II/LIMBUS
KOOR 0 43,43 0 36,96 1
8 8
Signe Nørgård Pedersen ARKOBAL
2015/OS/ARKO JUNIOR PMS/PLUME FOR EVER/GINGER SOMOLLI (FR)
SLR 0 43,46 0 36,97 1
9 9
Alberte Hornemann HAY
2012/KW/BACK GAMMON/WISPER/NUMERO UNO
AAR 0 46,59 0 37,23 1
10 10
Janni Vestergaard Hansen MANHATTAN VEST
2015/DV/MONTE BELLINI/HALLIE ASK/GIPSY D'ASK
HRB 0 45,59 0 38,05 1
11 11
Caroline Wichmann Drewes ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/
OHR 0 40,29 4 29,97
12 12
May Hansen-Schwartz ARON
2005/KW/TENERIFE VDL/HELEN/RENVILLE
RESR 0 39,59 4 30,60
13 13
Simone Toft APOLLO-HIT
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CALINKA/CORNETTO
ODIN 0 39,66 4 42,71
14 14
Agnes Donskov Lytzen KAY H&H
2015/KW/AREZZO VDL/GENTIANE HBC/CANTOS
HJR 0 39,87 12 34,67
Emilie Bækgaard CASINO ROYAL
2007/KW/MICHAEL/UTAH TETTIE/
SHR 0 40,46 18 66,35
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/CARSON ASK/SANDRA HØJVANG/LUCKY LIGHT
SPR 4 37,79
Marinella Christiansen QUICKSON ASK Z
2007/ZA/QUIDAM DE REVEL/LALUNA Z/LANDLORD
RESR 4 38,51
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen SWEDISH DYNAMITE
2013/HN/SAMPRAS/QUIVIVE P/QUALITY
CSC 4 39,38
Lærke Skaanning Ebbesen DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/
RESR 4 39,98
Amalie Dam Gregersen HÁFETI
2008/DV/HEARTBEAT/ZASCHA/ZALMECO
HMR 4 42,48
Freja Stender Deneken STAUGAARD'S CHIEF ONE
2012/DV/CAVALL ASK/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
LLRK 4 42,66
Henriette Holm DWIGHT GØGHOLM
2008/DV/BALOUGRAN Z/WHITNEY GØGHOLM/ZIWAGO
SRS 4 43,66
Camilla Sæther DINLEY
2008/KW/ATLANTIC VDL/KINLEY M/ELMSHORN
HSR 4 43,77
Sofia Westergaard AIR BORN
2014/LU/BØGEGÅRDENS CHACCO-LIDO/AQUINA/ARGENTINUS
NTR 4 43,85
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
SPR 4 44,25
Filip Ditlev HEDEGÅRDENS CHANELL
2008/DV/CHURCHILL/REJERA/CEZARO
STE 4 44,36
Michella Høgh Strøm LAMBORGHINI
2011/NV/LEONARDO/NADIM VAN HET MHEER/
NØRK 4 45,01
Julie Lund Boskovski RUBY TUESDAY
2001/HO/CANDILLO/CHANTAL I/LATUS II
SLR 4 45,07
Sarah Sofie Lundgreen CASSIN-STELLA COLMAN
2009/HO/CASSIN/STELLA VII/COLMAN
KTR 4 45,09
Caroline Kronholm Nelson CLOVIS
2007/KW/POLYDOX/KYRA/EINSTEIN
ROR 6 57,38
Ester Sofie Dolmer SAPHIR 446
2014/HN/STAKKATO/CASSANDRA/CHASSEUR I
SUHR 6 57,62
Mai Wedervang CORNELIUS
2007/DV/CORRATUS/CORNELIA/CORONADO II
SLRK 7 60,66
Michelle Buchhave Mortensen ÅEN'S APRIL
2008/DV/COSMEO/BABETTE/BOHEME
NTR 8 39,82
Rebekka Arentzen Kjær KARAMBER
2015/KW/STARPOWER/AMBER/SAM R
BÆK 8 42,19
Kristine Kousted LUCKY
2009/LH///
BÆK 8 43,33
Inge Bach Mikkelsen LADYKILLER VAN DE KLEINENEYEN
2011/BWP/GAME-BOY D'10/RIVALDI/JUNIOR STV
HRK 8 47,65
Julie Hall CARANTINA
2012/HO/CANNAVAROS/PRIDE/
GERF 9 51,36
Louise Møller Nielsen LEO
2013/LU/LEO-LIGHT/LADY GAGA/NEWMAN
SAO 10 70,76
Line Hvistendahl NØRHEDENS GLACIE
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
RÆV 11 59,10
Anne Sophie Gaardboe CARLO FM
2009/HO/COSIDO/VELENA/COLMAN
NSR 11 60,88
Emma Ramlow Jensen DON CARLOS
2011/DV/HEARTBEAT/MICHA AAGAARD/CARANO
SRI 12 43,46
Sussan Jerichau AIRBORN
2005/KWPN/CONCORDE/TIRMATINE/
SPR 12 45,21
Christina Domino Nielsen LE MISERABLE
2010/DV/LE MISTRAL/HIGH ORDER XX (dk)/AFFILIATION ORDER XX (USA)
FHSR 13 52,67
Anna Martiny Lund KAVOLIVIA
2015/KW/CAROSSO VDL/VOLIVIA VDL/ROBIN Z I
HIS 13 69,00
Isabel Marie Willumsen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
SPR 16 42,99
Frederikke Bisgaard Johansen CENTA VH KOSTERHOF Z
2008/ZA/CONTACT VD HEFFINCK/CALL GIRL Z/CENTAUER Z
VRK 19 75,06
Laura Egholm Larsen SON OF SUE C
2008/LH///
SHOR Disk.
Emma Ditlev Ernst ARRABELLA
2010/DV/ARLANDO Z/ASHLEY/ASTON
STE Udg.
Anne Sofie Leth KOPP'S TOURMALET
2012/DV/TOULOUSE/GLISTENING SILVER XX (GB)/PUISSANCE XX (GB)
HER Udg.
Emma Vilshardt Eriksen BREDHØJGAARDS TIFFANY
2009/LU/HEARTBEAT/GREY LADY/CONTENDRO I
FYR Disk.
Natalie Ghanam GAIA GIRL
2014/HO/CONNOR/AKITA I/CONTENDER
ARK Disk.
Emilia Sofia Fischer LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/
SPR Udg.