Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 12-11-2021 til 14-11-2021
  • Spring
  • Hest

Riders Cup Nov indendørs C stævne (C)

Stævnenummer
Prop00040256
Dato for resultat d. 14-11-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

13. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (svh 2)

Opdateret: 14-11-2021
Antal starter:
34
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 800 2: 640 3: 480 4: 320 5: 200 6: 200
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Jeppe Gobert Lorentzen BLIXENKRONES LIFE OF LOTUS
2015/DV/LAGAVULIN/BENTE N/NEKTON
OHR 0 58,18 1
1 1
Jannik Gobert Lorentzen NINA VERA Z
2014/ZA/NABAB DE REVE/LIEKE/NOTARIS
OHR 0 60,33 1
2 2
Georgia Timmermann CALIA
2013/DV/CABACHON/LADY Z/A'KHAN Z
SVRK 0 60,80 1
3 3
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS LEX
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
SPR 0 61,15 1
4 4
Annika Andersen SELLEBJERGS B.B. KING
2012/DV/BONAPARTE Z/CORIELLA/CAROLUS I
HKR 0 62,61 1
5 5
Maria Thrane Jensen VIVENDRA
2013/OS/VIVANT V.D. HEFFINCK/DITENDRA/DIARADO
RIC 0 62,85 1
6 6
Marie Schou CAVA S
2013/DV/CAVALL ASK/LUCILLE/LAMBRUSCO ASK
CEP 0 64,50 1
7 7
Thalia Pitzner LANNARO
2006/OS/LARINO/WANNARA/KANNAN
SPR 0 65,50 1
8 8
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/
HASP 0 65,91 1
9 9
Julie Skjeldborg NOLA LOVE
2013/BWP/GLASGOW-W VH MERELSNEST/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
CSC 0 70,66 1
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS SIRIUS
2016/DV/STAKKATO GOLD/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
SPR 0 70,74 1
Emma Pietta Schou LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
RIC 0 71,83 1
Karoline Sloth Kjær KJÆR'S SWEETHEART
2010/DV/HEARTBEAT/CUPIDO/CORRATUS
SLRK 4 58,63
Chanel Blixenkrone Møller Hansen CORNIDA
2012/OS/CORNELIUS/VANIDA/
RIC 4 64,15
Karoline Amalie Uhd-Nielsen HOLLY ASK
2015/DV/FAVORIT ASK/HENNA ASK/KANNAN
HIS 4 66,53
Josefine Folman Bach LEVANTO
2012/HO/LARIMAR/GARTENROSE/LESOTHO
RIC 4 66,81
Tania Seierø KAHUKU TS
2015/DV/KJÆR'S CAJSAR/WAIKIKI-VITZ/WILLEMOES
SLRK 4 68,18
Katarina Kai CIZANO Z
2016/ZA/CICERO Z/HAYAT'S J'ADORE/DIARADO
RIC 4 69,64
Iben Dinsen LAJGÅRDENS WILMA
2014/DV/WARRANT/ORLANDA/ALCATRAZ
SPR 4 69,68
Nanna Pedersen CLINTINO
2010/HN/CLINTON I/CASTELLA/
SPR 4 70,01
Tina Lund KAMMERHERRE GÅRDENS LUXUS
2015/DV/LAGAVULIN/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
RIC 4 72,09
Anna Gothen Ibsen ULOVE DES LA'CUBA AX
2013/DV/ULOVE DES CHARMES/LACORA-EM/CORONADO
ESP 8 65,63
Karoline Sloth Kjær JC BALOU'S BALTAZAR
2015/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
SLRK 8 66,25
Emma Josefine Camitz IVAR
2013/KW/DURANGO VDL/ELLIS/WARRANT
RIC 8 66,52
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
HIS 8 67,62
Katinka Clausdatter Worsøe WORTH IT
2013/LH///
HGR 8 68,67
Wiktoria Maria Stanislawska KÖNIG'S ECLIPSE
2015/DV/BALOU/STALD KÖNIG'S ESCAPE/CARANO
SVRK 8 69,20
Caroline D. Ranek RICARDO 585
2013/HO/RISCAL LA SILLA/BONITA II/CASCARI
SPR 8 69,25
Signe Andrea Frank FLORIDOR
2012/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DVRK 8 69,48
Dennis Hyldahl Steffenauer UNDERBERG AX
2015/HO/URIKO/PETUNIE (CANDELA 23)/CANDILLO
MAS 8 71,04
Eva Kramer ZELONA JU
2016/HN/ZIROCCO BLUE/CHARLOTTE/CLINTON I
NSR 9 76,36
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
RIC 12 63,80
Marie-Louise Hensel Milling HELEEN
2012/KW/VAN GOGH/ROMY/BURGGRAAF
CSC 12 68,06
Eirin Henni CHRONO CRUSADER
2016/DV/COMPLETE/RELIDA/CRELIDO
HSK 12 68,96