Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 12-11-2021 til 14-11-2021
  • Spring
  • Hest

Riders Cup Nov indendørs C stævne (C)

Stævnenummer
Prop00040256
Dato for resultat d. 14-11-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (svh 2)

Opdateret: 14-11-2021
Antal starter:
38
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 800 2: 640 3: 480 4: 320 5: 200 6: 200
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Una Broe-brøndum CLASSIC LADY LOVE
2013/DV/COLMAN/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
NSPR 0 63,81 1
1 1
Amalie König JORSINAA
2014/KW/AREZZO VDL/DORSINAA/C-INDOCTRO
FUR 0 66,87 1
2 2
Anastazia Hoffmann ITTICA
2013/KW/ZAMBESI/FIRENZE/CAROSSO VDL
SPR 0 67,54 1
3 3
Mille Hauge Grenaae GALILEA Z
2011/ZA/GARDENTO PROVA/CHOCOLATE FROST/EWOUT V.D. KLEINE ROOST
EGE 0 70,93 1
4 4
Leonore Catrine Christiansen CARIBA 21
2009/HO/CARTANI/RAKIR/RAIMONDO
NSR 0 71,31 1
5 5
Magdalene Rose Mikkelsen COSIMO IL PRIMO AS
2011/ZVC/CONTENDRO I/BY THE WAY/BALOU DU ROUET
SPR 0 72,20 1
6 6
Cecilie König FLYER
2010/KW/SIR SHUTTERFLY/ZILVERSTER/C-INDOCTRO
FUR 0 73,65 1
7 7
Eirin Henni VALLEY OF THE WIND
2013/OS/VIVANT V.D. HEFFINCK/CHACMANA/CHACCO-BLUE
HSK 0 74,16 1
8 8
Anna Gøtche Hanssing AURELIUS BALSLEV
2012/DV/ASTON MARTIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
SLR 0 74,41 1
9 9
Rosemarie Heering OAKS CLOVELLY
2011/AWH/ASB CONQUISTADOR/OAKS VISIONARY/VIVANT V.D. HEFFINCK
NSR 0 75,72 1
10 10
Josephine Bøgh CORN DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
NSPR 0 76,91 1
Tina Lund CABAGISA Z
2015/ZA/CABACHON/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 0 78,66 1
Karoline Sloth Kjær COCORICO DE RIVERLAND
2012/SF/L'ARC DE TRIOMPHE Z/TENNESSE DE RIVERLAND/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF
SLRK 4 62,74
Leonora Sandberg Nielsen AFTER SHOCK
2014/SIT/ACOBAT I/COME FLY DELL'ALSADA/COME ON
EGE 4 65,82
Karoline Sloth Kjær JUMP 4 JOY
2014/KW/AMARETTO I/PERPETUA/LUX Z
SLRK 4 67,51
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/
SPR 4 69,78
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 4 70,07
Josefine Folman Bach CORDINA Z
2014/ZA/CORDESS/CLOI/QUIRADO
RIC 4 70,43
Mathilde Birch ELA
2012/HO/LEGOLAS/PRETTY WOMAN/
NSR 4 71,70
Georgia Timmermann CALIA
2013/DV/CABACHON/LADY Z/A'KHAN Z
SVRK 4 72,62
Nanna Pedersen CLINTINO
2010/HN/CLINTON I/CASTELLA/
SPR 4 74,18
Katarina Kai CIZANO Z
2016/ZA/CICERO Z/HAYAT'S J'ADORE/DIARADO
RIC 4 76,04
Pernille Moos Tribler P DIDDY
2015/DV/PARTY DANCE/SOLEIL/JACKSON
MBRK 4 76,92
Pedro Gosk STANFORD
2015/HO/STANFOUR/AILA/CARPACCIO
SPR 4 78,05
Eva Kramer GALAXY ASK
2015/DV/GIPSY D'ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
NSR 4 78,75
Kirstin Skjoldshøj DURBAN
2016/DV/DAKAR VDL/REBBØLGÅRDS CHANEL/CHICO'S BOY
BRN 6 85,20
Tina Lund PICADILLY
2014/LH///
RIC 6 87,39
Sabine Karlskov Lange FOR JOY
2011/HO/FOR FASHION/RIANA/
FSRK 8 66,14
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
ØSR 8 71,16
Maria Thrane Jensen LAGRETTO
2014/DV/LAGAVULIN/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 8 96,15
Emma Victoria Garnell LIBAKS CASTELLO
2011/DV/CRELIDO/PINOT/A'KHAN Z
NSR 9 83,93
Carla Sandberg Nielsen CALBURRY Z
2014/ZA/CANTERBURY/CASTOR JOY Z/CASMIR Z
EGE 12 73,98
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 17 98,49
Mille Andersen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/
ØSR 20 72,04
Caroline Andrea Herschend PS CONAMOR
2011/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 22 119,99
Clara Hanke FABULANT ASK
2015/DV/FAVORIT ASK/CASSIDY/CARPACCIO
FHSR Udg.
Noah Just Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
SØG Disk.
Mollie Rosa Møller FERRAND HBC
2010/KW/VENEUR/UZETTE/HEARTBREAKER
EGE Disk.