Hvad leder du efter?

okt
2021
Fra 01-10-2021 til 03-10-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup Distrikt mesterskab hold/individuelt pony/hest (C)

Stævnenummer
Prop00040255
Dato for resultat d. 03-10-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. Springning Showklasse 80 cm - Hest & Pony B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (svh 0)

Opdateret: 03-10-2021
Antal starter:
52
Antal placeringer:
33
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Chanel Blixenkrone Møller Hansen KENTUCKY
2010/BWP/TRIOMPHE DE MUZE/KRETA/FABIO I
RIC 0 66,68
3 3
Per F. Andersen CC CIRKELINE DWB
2016/DV/CANTOLAR/CORTINA/COSMEO
RKV 0 66,70
3 3
Lone Linding 4 EVER BEAUTY
2017/LU/FAVORIT ASK/QUANIK/QUARNAK DE LONGPRE
RIC 0 77,13
3 3
Nadine Wolf Holm BLIXENKRONES BE GRACE
2017/DV/HERALD/BENTE N/NEKTON
FSRK 0 70,99
3 3
Nadine Wolf Holm BLIXENKRONES BE GRACE
2017/DV/HERALD/BENTE N/NEKTON
FSRK 0 69,95
3 3
Julie Hvidberg RATATA
2011/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/IMPERIAL ROMANA LERHØJ/BLUE HORS ROMANOV
RIC 0 80,56
3 3
Natasja Houby Skov Madsen LAHEEN'S LUCY
2012/CO/MOUNTAIN CASCADE/DRIMCONG SARAH/I LOVE YOU MELODY
NSPR 0 68,33
3 3
Clara Folman Westh SPIDSHØJS CARRERA
2013/NF/SÖRBYS VILMER X/KVÆGENBJERGS JOSEFINE/ESKEHØJGAARDS ALI
MBR 0 66,38
3 3
christel Engelbrecht GRIBSVADS TEDDY JO
2009/WE/REDPOOLS GATSBY/GRIBSVADS LADY JO/PARCYBEDW BOY GEORGE
RIC 0 61,24
3 3
Alberte Ellynor Blume SHAKIRA
2004/LH///
RIC 0 68,05
3 3
August Dall BRAMBLE
2009/BL///
NSPR 0 62,44
3 3
Savannah Farah CARLTON JANE
2009/BL///
HAS 0 64,62
3 3
Scarlett Farah MOHAWK INDIAN
2012/BL///
HAS 0 74,77
3 3
Savannah Farah CARLTON JANE
2009/BL///
HAS 0 63,55
3 3
Andrea Hedegaard VALENTINO
2004/BL///
NSPR 0 75,46
3 3
Paya Kruse Kappel CESARD
2004/BL/MACHNO CARWYN/DAYSIE DE PAQUIER/EL AFRIT OX
NVR 0 66,65
3 3
Frida Kundby Eriksen LAC LEMON LAKRIZ
2007/LH///
HIRK 0 62,41
3 3
Nadine Wolf Holm LUCKY
2010/LH///
FSRK 0 66,43
3 3
Nathalie Modeweg BARCARDI
2000/DR///
VIMR 0 64,76
3 3
Nadine Wolf Holm LUCKY
2010/LH///
FSRK 0 64,49
3 3
Nathalie Modeweg BARCARDI
2000/DR///
VIMR 0 66,08
3 3
Kaisa Oline Sørensen SAVANNAH AMOUR (ROSIGNE)
2008/SP/POUR AMOUR/JACQUELINE/MALIBU II
RIC 0 61,96
3 3
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 0 79,16
3 3
Sofie Aabo Nielsen COLUMBIA 37
2017/OS/CANABIS Z/QUE SERA/QUITE CAPITOL
ARK 0 79,69
3 3
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
HKR 0 63,94
3 3
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
HKR 0 59,55
3 3
Sara Skovgaard Christensen WHISTLER (SWB)
2007/SWB/CORLENSKY G/DAYOLA E (55) (SWB)/D-DAY
RIC 0 71,17
3 3
Pernille Stribolt WORRES FARRARI
2017/DV/FRODO ASK/VALLØS CARRERA/BACCARAT XX
RSR4 0 70,15
3 3
Lilianna Sørensen COLUMBIA
2014/DV/CARMARGUE/DETROIT/DIAMANT DE REVEL
NVR 0 72,99
3 3
Sigrid Ryssel AFTER PARTY
2017/LU/PARTY DANCE/WIONA/WILLEMOES
OHR 0 71,29
3 3
Emma Dione Jurs ZELDA Z
2011/DV/CROWN Z/CARELLA QUINTA/RAFFAELLI Z
ROR 0 62,11
3 3
Anne Lindgreen SIMPLY A STAR
2008/DV/COSMEO/EMILIA/SEMPER ODEM
RIC 0 72,40
3 3
Emma Dione Jurs ZELDA Z
2011/DV/CROWN Z/CARELLA QUINTA/RAFFAELLI Z
ROR 0 58,42
3 3
Sandra Enemark SP. CHARIMO
2017/DV/CHAMAN/AMAZING GRACE/CLARIMO
RIC 4 81,76
Heidi Christensen CALVINA
2013/DV/CLIFTON ASK/VINNER ASK/CALYPSO ASK
VRCL 4 81,41
Lisa Møller Andersen HAYDEN-F
2015/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
RKV 4 80,11
Josefine Folman Bach KARL
2016/HO/KANNAN/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 4 74,73
Julie Hvidberg RATATA
2011/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/IMPERIAL ROMANA LERHØJ/BLUE HORS ROMANOV
RIC 4 80,95
Laura Reffstrup Møller-Hansen LUNDEMARKSGÅRDS SOLIST
2009/NF/CHAMPIZ/LUNDEMARKSGARDS SOL/STEGSTEDGÅRDS FIGARO
RIC 4 70,68
Marika Jane Bang Andersen BOOLAGH BLACKBEARD
2003/IHR///
BRN 4 95,24
Frida Kundby Eriksen LAC LEMON LAKRIZ
2007/LH///
HIRK 4 62,65
Chili Morgan Overgaard MY MAXIMUS
2006/IRH/WILLOWS PRIDE/NEWTOWN HAZELS PET/HAZEL BROOK
NVR 4 89,32
Kaisa Oline Sørensen SAVANNAH AMOUR (ROSIGNE)
2008/SP/POUR AMOUR/JACQUELINE/MALIBU II
RIC 4 61,57
Chili Morgan Overgaard MY MAXIMUS
2006/IRH/WILLOWS PRIDE/NEWTOWN HAZELS PET/HAZEL BROOK
NVR 4 85,97
Sofie Aabo Nielsen COLUMBIA 37
2017/OS/CANABIS Z/QUE SERA/QUITE CAPITOL
ARK 4 79,85
Anne-Kathrine Hjorthøj AURA RAVNES-HAVE
2017/DV/CANTOLAR/AIFA RAVNES-HAVE/FAVORIT ASK
ØSR 4 66,23
Anne-Kathrine Hjorthøj AURA RAVNES-HAVE
2017/DV/CANTOLAR/AIFA RAVNES-HAVE/FAVORIT ASK
ØSR 4 62,88
Lilianna Sørensen COLUMBIA
2014/DV/CARMARGUE/DETROIT/DIAMANT DE REVEL
NVR 4 66,77
Sigrid Ryssel AFTER PARTY
2017/LU/PARTY DANCE/WIONA/WILLEMOES
OHR 4 69,82
Laura Reffstrup Møller-Hansen LUNDEMARKSGÅRDS SOLIST
2009/NF/CHAMPIZ/LUNDEMARKSGARDS SOL/STEGSTEDGÅRDS FIGARO
RIC 8 72,68
Hanna Jurlander Petersen RØGILD'S JEANETT
2013/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S CIZETTE/TORNADO XX
MBR 8 61,84
Marika Jane Bang Andersen BOOLAGH BLACKBEARD
2003/IHR///
BRN Udg.