Hvad leder du efter?

aug
2021
Fra 20-08-2021 til 22-08-2021
  • Spring
  • Hest

Stutteri ASK Open (C)

Stævnenummer
Prop00038860
Dato for resultat d. 22-08-2021
Resultatbehandling færdig
Bogensøvej 254
5390 Martofte

Kontakt inden stævnet

Christina Baun
26545333
showoffice@stutteriask.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

12. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (svh 1)

Opdateret: 22-08-2021
Antal starter:
76
Antal placeringer:
19
Dotering:
1: 500 2: 400 3: 300 4: 250 5: 200
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Siw Pihl Nissen QUANTUM M Z
2007/ZA/QUIDAM DE REVEL/VENEZIA/C-INDOCTRO
LHS 0 50,70 0 35,53 1
1 1
Line Balle SOLEA
2012/HN/STALYPSO/CASTELLA/CONTENDRO I
NÅR 0 46,68 0 35,70 1
2 2
Anja T. Hansen SKOVHØJS KINETTIC
2007/DV/KANUDOS XX (GER)/NY SNOGDALS ATAYA/RAGAZZO
DVRK 0 50,73 0 36,52 1
3 3
Peter Moos Tribler MISS APP-M
2016/HO/BØGEGÅRDENS APOLLO/MISS BALOUBET S/BALOUBET DU ROUET
SPR 0 50,79 0 38,19 1
5 5
Rikke Rasmussen ØSTERGAARDENS CASEN
2009/DV/LERTEVANG'S COLEIR/RISKY BUSINESS/ITS THE BUSINESS
RIC 0 49,03 0 39,50 1
6 6
Christa Ledskov FILIPPA K
2016/DV/FAVORIT ASK/REBBØLGÅRDS CAMILLA/CORONADO
LYK 0 51,83 0 40,27 1
7 7
Pernille Moos Tribler HERMIONE
2016/DV/LUDWIGS AS/LITTLE MARY/ALDATUS Z
SPR 0 49,54 0 40,48 1
8 8
Jesper Meyenburg BJERGLUNDS QUANDILLO
2015/DV/QUINTERO/WANNABE 7/CANDILLO
ABR 0 49,70 0 41,09 1
9 9
Anine K. Hansen APRIL 2C
2008/DV/PIANO II/WAIT 2C/CORIANUS
NÅR 0 47,22 0 41,21 1
10 10
Hans Ove Skov CASALLINOS M
2014/HO/CASALL/LADY CAMINA M./CARANO
SHS 0 49,14 0 41,56 1
11 11
Josefine Højman COCO LOCO
2015/HO/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
ASKE 0 49,75 0 41,75 1
12 12
Sarah Wheler ALLERUPGAARDS FAVORITE CHOICE
2016/HO/FAVORIT ASK/MILLION DOLLAR BABY/CORRADO I
AGR 0 53,50 0 43,47 1
13 13
Mads Larsen BLACKS LA CARMA
2015/DV/CARMARGUE/LA BELLE/CARANO
LYK 0 52,36 0 43,74 1
14 14
Allan Blomgreen BALERA
2016/DV/CI CI SENJOR ASK/ALERA/CASIR ASK
BIS 0 51,83 0 43,85 1
15 15
Janne Bach Falkenberg CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
SPR 0 53,86 0 44,09 1
16 16
Sandra Enemark DAQUITO TH
2016/WP/DIATHAGO/ZORRADA/CHICO'S BOY
RIC 0 49,16 0 44,44 1
18 18
Thomas Uhler QUICKSILVER
2015/LU/QUARZ ASK/FLYING CASCADA/CAITANO
AGR 0 52,58 0 44,61 1
19 19
Emilie Louise Weilsby TT CAPONE DWB
2016/DV/SANDOKAN/C.C. CHATEAU LN./CARSON ASK
SPR 0 51,83 0 44,63 1
20 20
Louise Stenvang LUNA ASK
2016/DV/FAVORIT ASK/LONNI ASK/LAMBRUSCO ASK
HRB 0 54,43 0 45,03 1
21 21
Maria Thrane Jensen CHACCELDI
2010/OS/CHACCO-BLUE/WISELDI/GRISELDI L
RIC 0 50,87 0 45,41 1
Camilla Wilde Nielsen REAL NINJA
2012/WP/QUINTESSENCE Z/STARINA/
SVR 0 52,41 0 46,76 1
Ditte Roost Robl QUINDULINA G
2009/HN/QUINTENDER/CLAIRE/CHAMPION DU LYS
NSR 0 52,27 0 47,23 1
Casper Rasmussen ALLERUPGÅRDS FANTASTIQUE
2015/HN/FAVORIT ASK/CASTELLA/CONTENDRO I
AGR 0 45,92 4 33,87
Maria Thrane Jensen VIVENDRA
2013/OS/VIVANT V.D. HEFFINCK/DITENDRA/DIARADO
RIC 0 49,34 4 40,00
Josefine Hollingdal FOLLOW YOUR HEART
2009/DV/HEARTBEAT/NOSKA/IMPULS
HRB 0 51,36 4 40,88
Christa Bøgh Pedersen LENNOX ROSE
2012/DV/LAMBRUSCO ASK/ACAPELLA B/A'KHAN Z
NÅR 0 51,63 4 41,21
Josefine Qviisgaard Petersen HESTEHAVEGAARDS MAGIC MOMENTO
2015/DV/UNO'S SAFIER/MAGIC MOMENT/A'KHAN Z
HRB 0 53,00 7 59,55
Casper Rasmussen CHACCADÉE
2015/DV/BØGEGÅRDENS CHACCO-LIDO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
AGR 0 50,07 8 35,98
Amalie Rosenstand LEBIZ
2012/DV/CANABIS Z/LEDA/LEENDERT
SPR 0 53,40 9 67,47
Jasmin Rolver NØRREMØLLEHØJ'S ATOS
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LADONNA/BØGEGÅRDENS LANTANO
FSRK 1 55,42
Mollie Rosa Møller FERRAND HBC
2010/KW/VENEUR/UZETTE/HEARTBREAKER
EGE 1 55,66
Jesper Meyenburg CASACCO PS
2016/OS/CASALLCO/CHACCIZIA/CHACCO-BLUE
ABR 1 55,92
Katrine M. Ernst WILLAS
2010/LH///
SVRK 1 56,12
Louise Rich JACKY
2014/KW/CARTHINO Z/RAMONA/
SPR 1 56,22
Amanda Khuu CALISTA ASK
2015/DV/CORNETTINO ASK/CAROLA/CALATO
FYR 1 56,98
Katrine Ankjær Rasmussen VOLSTRUPS CAISA
2016/DV/VOLSTRUPS CASH/VOLSTRUPS CORLANDA/CORLANDO
PSR 1 57,42
Jesper Meyenburg CON CHACCO PS
2016/OS/CONTHARGOS/CHACENTALA/CHACCO-BLUE
ABR 2 59,86
Line Balle STENLØKKEGÅRDS SKY VICTORY
2012/DV/FAVORIT ASK/BARBETTE MOSEBO/TEMPLE WIND XX
NÅR 4 45,07
Viktoria Hartmann Rexen CARMEL FOMIA Z
2013/ZA/CARMENA Z/TILLE FOMIA/AHORN
RIC 4 47,88
Pernille Vang CHELLO Z
2015/ZA/CANTERBURY/COMTESSA/CASSIN
AGR 4 49,20
Jeanette Bjerg AVITA ROSE
2015/DV/FAVORIT ASK/ACAPELLA B/A'KHAN Z
FYR 4 49,86
Julie Eskildsen COMMANDER
2010/HO/CONNOR/PARAN/MYTENS XX (USA)
FYR 4 50,11
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 4 50,28
Karoline Staal Seehagen STJERNE
2010/HN/SANDRO BOY/LADY EPERNAY/ESPRI
ABR 4 50,38
Thomas Uhler LILLEBEBEGÅRDS BELLAFLAIR
2016/DV/PARTY DANCE/LILLEMARKENS CIFLAIR/FIRST FLAIR R
AGR 4 50,95
Cecilie Søs Mogensen STAR PILOT
2008/WP/STALYPSO/ANDORRA/
TURK 4 51,17
Karoline Staal Seehagen HØJVANGS ALSAS
2003/GHH/ALJANO/CAROSSA/CALIMERO
ABR 4 51,50
Christina Baun CHANTI ROW
2013/DV/CHANDLER/LADY ROW/SOLOS LANDTINUS
FYR 4 51,76
Nadia Rosendahl Christensen CLINCH W Z
2015/ZA/CRUNCH/UNIQUE/CORLANDO
CSC 4 53,28
Laura Elisabeth Andersen LUCILLA-HØM
2007/DV/LANZETT 1/CASTELLA-HØM/CARANO
HFR 4 53,84
Jesper Flindt Rasmussen ANOUK PP Z
2016/ZA/AREZZO VDL/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 5 55,96
Yasmin Ålykke Rasmussen ALLERUPGAARDS CLAVALETTO
2015/HO/CLARIMO/LANTANA/LAVALETTO
AGR 5 55,97
Mille Lykke Jørgensen BELLE AMOUR
2011/DV/BALOUBET DU ROUET/STALINA SP/STAKKATO GOLD
RIC 5 55,97
Georgia Timmermann PARACOMMANDO JVH
2015/BWP/LE BLUE DIAMOND V 'T RUYTERSHOF/VICTORIA/EMILION
SVRK 5 56,10
Line Kiilerich-Hansen MONEYBROOM DARCY BUSSELL
2015/IRH/TOLAN R/TULLIBARDS IRISH MEISJE/EKSTEIN
FYR 5 56,55
Lisbeth Nielsen PACHANGA Z
2016/ZA/PARTY DANCE/WAVO CARTA/CATANGO Z
KRK 5 57,66
Gitte Buch Hansen CHACAL
2016/WP/CHAMAN/LA KASSANDRA W/CALATO
HFR 5 58,02
Jasmin Skyggebjerg FELICIANO ASK
2015/DV/FAVORIT ASK/VELERNE ASK/COSIMO
KRI 6 59,27
Julie Hall CARANTINA
2012/HO/CANNAVAROS/PRIDE/
GERF 6 62,98
Christa Ledskov LA'BELLE DE PARIS C
2014/DV/LAGAVULIN/UTOPIA S/CASALL
LYK 8 52,92
Emilie Lolk TØTTRUPGAARD C'ASTI
2012/LH///
AGR 8 53,74
Emilia Sofia Fischer LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/
SPR 8 67,66
Nanna Dolmer FUERTY CARISMO
2011/IRH/WOMANIZER/CHATEAUNIQUE/
NDRK 9 71,16
Cecilie Kongebro Stahl LANDLYST STAKKANTO
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LANDLYST CALINA/CHARMING BOY
BAL 9 73,56
Johanne Elmgaard Sørensen CHURCHTOWN PITTSBURG
2009/IHR/EUROCOMMERCE PITTSBURG/ALICE DEAR/
FSRK 9 73,61
Nicole Fredslund LEANDER D
2002/OS/LANDGOLD/CERVIA Z/CARTHAGO
RKH 13 72,47
Magdalena Gubaro WALTRA
2011/BL/CARAOKI/WORTUNA/STALON
LYK 13 74,50
Cecilie Kongebro Stahl HEINSGÅRDENS LUCKY
2016/DV/HEINSGÅRDENS CHRISTA/HEINSGÅRDENS CANTINA/SOLOS LANDTINUS
BAL 14 59,08
Jesper Meyenburg LERSKOVS BALRANO
2016/DV/BALOU DU ROUET/CHILA D./CARANO
ABR 18 59,85
Emilie Louise Weilsby FILOU PRYDSHOLM
2015/DV/BALOU/FILIPPA PRYDSHOLM/CARMARGUE
SPR 20 84,03
Sandra Lund Løkkegaard CHAMP OF THE YEAR
2007/LU/BALOU DU ROUET/CORNELLI/CORBIERE
ODIN 20 84,31
Emilie Andersen Leiholm CARRY 70
2005/HO/CARINJO/GOLDEN GATE/
SVRK 23 96,13
Julie Bender CICITUO GLASS
2016/DV/CI CI SENJOR ASK/LUSIANA-HØM/CAJUS
HRB 26 62,73
Camilla Birk Kristensen AASGAARDS FANTAZY
2000/LH///
KRI Disk.
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
KRK Disk.
Rikke Rasmussen SLIBOWITZ M
2004/HN/SPARTAN/FELDARA/
RIC Udg.