Hvad leder du efter?

jul
2021
Fra 18-07-2021 til 20-07-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

Baltic Cup Warm Up med kvalifikation til Mustang Cup (C)

Stævnenummer
Prop00038829
Dato for resultat d. 20-07-2021
Resultatbehandling færdig
Søholmvej 31
3480 Fredensborg

Kontakt inden stævnet

Kim Ponsaing
23378202
showoffice@team-capacity.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

15. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (svh 2)

Opdateret: 20-07-2021
Antal starter:
59
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 400 2: 300 3: 250 4: 200 5: 150
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Isabell Victoria Frost Jensen GUIDAM DE HAAN
2011/KW/QUIDAM DE REVEL/KOKO-PORTA W/
STE 0 58,38 1
1 1
Josephine Bøgh KRAGBECH'S HILLMAN
2007/DV/HEARTBEAT/BJERGMOSES CORVETTE/COME BACK II
NSPR 0 62,15 1
2 2
Mille Lykke Jørgensen BELLE AMOUR
2011/DV/BALOUBET DU ROUET/STALINA SP/STAKKATO GOLD
RIC 0 66,35 1
3 3
Amalie Sophie Fliedner EMINENTO-B-VD ZWARTBLESHOEVE
2004/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/ANASTACIA/ARTOS Z
SLR 0 66,39 1
4 4
Mille Bisgaard-Maarup HAVANA
2012/AES//EMAILLE/
HIS 0 66,52 1
5 5
Tina Dufour COPYRIGHT (SWB)
2007/SWB/CHICAGO Z/CHANTILLY (F.3) (SWB)/GOLDGRAF
SPR 0 68,58 1
6 6
Katarina Kristensen PINOT NOIR
2015/BWP/NONSTOP/HAPPY VAN HET DRAVERSHOF/DIABEAU
SLR 0 68,62 1
7 7
Rosemarie Heering OAKS CLOVELLY
2011/AWH/ASB CONQUISTADOR/OAKS VISIONARY/VIVANT V.D. HEFFINCK
NSR 0 69,21 1
9 9
Anita Jane Cordrey FINGER F
2014/DV/FAVORIT ASK/USTINA F/USTINOV
NSR 0 69,26 1
10 10
Josephine Bøgh CORN DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
NSPR 0 69,32 1
11 11
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/
NSR 0 70,91 1
12 12
Cornelie Catarine Christiansen FELINE II ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BØGEGÅRDENS ANNA STASIA/BØGEGÅRDENS APOLLO
NSR 1 71,29
14 14
Pedro Gosk BELLE D'OR
2014/DV/BALOU/LADY D'OR/NIMMERDOR
SPR 1 72,02
15 15
Sarah Sofie Lundgreen CASSIN-STELLA COLMAN
2009/HO/CASSIN/STELLA VII/COLMAN
KTR 1 72,38
16 16
Amalie Nanfeldt AAGAARDENS BALLUCHI
2015/DV/BALOU/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
HDR 1 74,31
Julie Skjeldborg CHESNY (SWB)
2013/SWB/CABACHON/SAN COSMA SN (SWB)/
CSC 2 75,92
Freja Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
NVR 4 59,97
Isabella Zitz ESSO
2005/HN/ESCUDO I/SOLEIL NOIR/SAINT CLOUD
FYR 4 61,62
Malou Knudsen Güllich HOLYMOLY FH
2012/KW/BREITLING LS/AQUARELLE VAN DE GULDENNAGEL/QUERELLE
CSC 4 63,12
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
CSC 4 64,10
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
CSC 4 65,05
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
SLR 4 66,38
Signe Mathilde Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
SPR 4 66,71
Alberte Johanne Juhl Sørensen GENJOLIE D.N.
2011/KW/NABAB DE REVE/VENJOLIE D.N./EQUEST CARNUTE
RESR 4 67,61
Freja Fredslund ZIZI
2013/DV/CAMPBELL/ZARINA/SAM-SAM
NVR 4 70,13
Pedro Gosk CERENADE
2014/HO/CASCADELLO I/BAMINA/CASSINI II
SPR 4 70,73
Marinella Christiansen QUICKSON ASK Z
2007/ZA/QUIDAM DE REVEL/LALUNA Z/LANDLORD
RESR 5 71,58
Emma Groot MONT BELLINI
2016/DV/BALOU/MONT CLARISSA/CHARMEUR
EGE 5 74,04
Clara Hanke FABULANT ASK
2015/DV/FAVORIT ASK/CASSIDY/CARPACCIO
FHSR 5 74,39
Louise Bruun BRUUNHOLMS MAC DREAMY
2012/DV/CANABIS Z/FMR'S CASANDRA/CORLANDO
CSC 5 74,47
Mie Cecilie Laungaard LAJGÅRDENS CHANTALL
2013/DV/CAVALL ASK/ORLANDA/ALCATRAZ
ESP 6 75,69
Sarah Egeskov JOEP
2014/KW/DURANGO VDL/RANDY/
CSC 6 76,77
Olivia Hundborg Dresler BULL'S CABACHINO
2011/NV/CABACHON/ACKWORTH DAZZLER/
CSC 6 77,89
Camilla Vind Malcho DRAGONEN'S CORALI
2014/LU/CAMPBELL/TICKET TO FLY/TIBERIAS
RESR 8 62,66
Iben Dinsen PEGASUS BRIDGE Z
2005/ZA/PAPILLON ROUGE/LANDGRAEFIN/LANDGRAF I
SPR 8 62,80
Pedro Gosk EXTRAVAGANT MJ
2012/HO/CACHAS/MABLE/LIBERTINO I
SPR 8 66,34
Mia Maj Kruuse Larsen LIPAS DIAMOND
2009/DV/DE NOIR/TONADA/COME BACK II
GLK 8 67,81
Jennifer Nisted Florboe CHA-CHA ASK
2016/DV/PARTY DANCE/CAROLA/CALATO
SLR 8 68,99
Emma Josefine Camitz IVAR
2013/KW/DURANGO VDL/ELLIS/WARRANT
RIC 8 69,81
Caroline D. Ranek RICARDO 585
2013/HO/RISCAL LA SILLA/BONITA II/CASCARI
SPR 8 70,34
Sara Pichura MOSEGÅRD'S BRUNO
2007/DV/HEARTBEAT/MOSEGAARD'S RIGOLETTELS/LIBERO H
MMR 9 71,14
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS CONTESS
2007/DV/CARMARGUE/SASJA AF LUNDSGÅRD/EFFEKT
SPR 9 73,89
Julie Henriksen 4 EVER LA-DIA
2016/DV/STAKKATO GOLD/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 9 90,39
Kirsten Bendix Grander LAGUNA AMOUR
2014/DV/LAGAVULIN/FLINTEGÅRDENS MON AMOUR/CARANO
SLR 10 78,71
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
CSC 11 82,54
Sofia SJÖGREN STORSKOVENS MILTON
2010/LU/CASIR ASK/CAMPARI/CASINO
UK 11 89,90
Nicolai Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/HEARTBEAT/WIRBELKRONE II/WALDSTERN
CSC 12 70,91
Amalie König JORSINAA
2014/KW/AREZZO VDL/DORSINAA/C-INDOCTRO
FUR 12 85,09
Nadia Rosendahl Christensen CLINCH W Z
2015/ZA/CRUNCH/UNIQUE/CORLANDO
CSC 13 73,32
Kicki Winther DICHTE NBG
2011/HO/CONNOR/SANTA FE NBG/CALIDO I
ARK 13 87,31
Mie Bergsaker ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
SPR 13 89,43
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 15 79,12
Sofie Nørgaard-larsen LANDLYSTS VALIAN
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/EYE Q/CASH AND CARRY
SOLR 17 89,52
Christina Domino Nielsen LE MISERABLE
2010/DV/LE MISTRAL/HIGH ORDER XX (dk)/AFFILIATION ORDER XX (USA)
FHSR 27 98,78
Nanna Ellefsen HOELGAARD'S TAKE QUANDO
2008/OLD/QUANDO-QUANDO/ATTIKA/ASTEK
SPR 30 108,28
Trine Godskesen ERFULJA
2009/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/ZORFULJA/CALVADOS
FMR Disk.
Mie Stuhr-Petersen FASTINA
2011/DV/FAVORIT ASK/ASHLEY/ASTON
NSR Udg.
Paya Kruse Kappel CASTELINO VAN WESTLEVEN
2002/BWP/SKIPPY II/JESSI/FEO
NVR Udg.
Marie Louise Riisgaard Kemp KENSINGTON
2014/LH///
NSR Udg.