Hvad leder du efter?

maj
2021
Fra 16-05-2021 til 16-05-2021
  • Military
  • Hest/Pony

Team CEPs B-stævne i military (B)

Stævnenummer
Prop00038350
Dato for resultat d. 16-05-2021
Resultatbehandling færdig
Strædet 4
4400 Kalundborg

Kontakt inden stævnet

Mikkel Jørgensen
40882373
cepstaevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. Military CNC90 - CNC90 Hest med DRF Cup (C)

Military: Military CNC90 - CNC90 Hest (svh 1)

Opdateret: 16-05-2021
Antal starter:
38
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1100 DKK 2: 800 DKK 3: 550 DKK 4: 275 DKK 5: 275 DKK
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Vicky Mathiesen KATNISS V.
2014/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG'S KILINGA/CAJUS
HGR 24,5 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 24,5
1 1
Rebecca Rothman Skarsø CANDIDA
2014/DV/CANTOLAR/EVITTA/ESPRI
HRK 31,1 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 31,1
2 2
Hanne Wind Ramsgaard LINN
2016/KW/ETOULON VDL/GLINN/AREZZO VDL
CEP 31,6 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 31,6
3 3
Mikkeline Gandløse GN'S LORD LANDOW
2011/LU/TAILORMADE LANCELOT/NICOLETTE/URPRINZ
CEP 33,1 strafpoint 0 strafpoint 0 (3,6) strafpoint 33,1
4 4
Nini Hertz Gufler LEWIS
2015/DV/KIKANALO/HOECK'S LUCIANA/SOLOS LANDTINUS
SPR 0 strafpoint 0 strafpoint 33,8 (1,6) strafpoint 33,8
5 5
Mathilde Bjørn Bonde LYKKEHOLM CASSANDRA T
2014/DV/ESCAPOLOGY T/CAPRICE/SOLOS CAREX
HSK 0 strafpoint 0 strafpoint 34,1 (1,6) strafpoint 34,1
6 6
Michelle Jepsen RANKEGÅRDS DISNEY
2006/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/RANKEGÅRDS XANTIPPE/LUCKY LIGHT
KOR 0 strafpoint 0 strafpoint 35,1 (7,6) strafpoint 35,1
7 7
Annika E. Andersen SELLEBJERGS B.B. KING
2012/DV/BONAPARTE Z/CORIELLA/CAROLUS I
HKR 0 strafpoint 0 strafpoint 35,3 (4,4) strafpoint 35,3
8 8
Sofia Therese Wilhelmsen DIWA
2009/HA/LIZ. MORGENROT/DESIRA/LIZ. NORDTIROL
HSDK 35,6 strafpoint 0 strafpoint 0 (2,4) strafpoint 35,6
9 9
Emilie Schultz Jørgensen HOPLA'S KARLA
2009/DV/ONASSIS/KLARA/VOLTAIRE
VÆR 0 strafpoint 0 strafpoint 35,7 (3,2) strafpoint 35,7
10 10
Siw Kaas FABULES VISION
2011/DV/FAVORIT ASK/DA'NIA/DIAMOND
VNKR 0 strafpoint 0 strafpoint 36 (6,8) strafpoint 36
Marie Broberg Jørgensen RØRMOSENS RAMAZOTTI
2011/OL/RENTI'S ZEUS/LIZETTE ALSTRUP/GARANT
SAR 0 strafpoint 0 strafpoint 37,6 (0) strafpoint 37,6
Emma Bøjer Wimdrup LAZIO
2007/LH///
SPR 0 strafpoint 0 strafpoint 38 (2) strafpoint 38
Zacharias Gandløse CAMEO STAR WIND
2006/DV/CAMPBELL/TAMARIND WIND XX/STARRY NIGHT XX (USA)
CEP 0 strafpoint 0 strafpoint 38,3 (0) strafpoint 38,3
Michael Madsen LILLELUNDS ANNBEL
2004/DV/MIDT-WEST DACAPO/ALETTE/A-DUR
HGR 0 strafpoint 0 strafpoint 38,3 (1,6) strafpoint 38,3
Emma Marie Hansen LAIBEK'S KENWOOD
2010/WE/HEIDEWINDE'S KENWOOD/GREENLINKS OLYMPIC APPLAUSE/HEVER OLYMPIC
CEP 0 strafpoint 0 strafpoint 39,4 (6,4) strafpoint 39,4
Charlotte Knigge HOLMGAARD'S COLSINO
2010/DV/COLMAN/HOLMGAARD'S CASSIANO/CASSINI II
CEP 0 strafpoint 0 strafpoint 39,9 (1,2) strafpoint 39,9
Vagn Jepsen GRANDIS
2011/KW/USTINOV/WAYLITA/QUASIMODO Z
KOR 0 strafpoint 0 strafpoint 43,4 (12) strafpoint 43,4
Jessica Breindal Oechsler RUBINA
2007/OLD/LONDON SWING/DANCING QUEEN S 0002/DONNERHALL
SRA 0 strafpoint 0 strafpoint 44 (8) strafpoint 44
Emilie Schultz Jørgensen AVICII
2015/TR/HERBSTKÖNIG/ANISETTE/IMPERIO (EX. IFFEZHEIM)
VÆR 0 strafpoint 0 strafpoint 44,4 (0) strafpoint 44,4
Jonathan Ingerslev LINDEGAARDS WISEGUY
2009/LU/EMINENZ/GLORYLINE XX (DEN)/BLUE ALERT XX (SWE)
RIR 0 strafpoint 0 strafpoint 45,8 (8,8) strafpoint 45,8
Ida Steensen CANDIE
2011/DV/CRELIDO/AKITA/AKINOS
SPR 0 strafpoint 0 strafpoint 46,9 (12) strafpoint 46,9
Karin Ravnkilde Jensen GWEN MAGIC
2013/TR/FRIEDENSFÜRST/GINNY MAGIC/SIXTUS
ROOR 0 strafpoint 1,2 strafpoint 48,9 (0) strafpoint 48,9
Ane Opstrup EQUINE'S LADYBURN
2014/DV/LAGAVULIN/NØRREMØLLEHØJ'S LISETTE/BØGEGÅRDENS APOLLO
ISR 0 strafpoint 0 strafpoint 51,8 (10,8) strafpoint 51,8
Karina Thamdrup ØLLERUPGÅRDS MACALLAN
2014/DV/LAGAVULIN/CONETTA/COME BACK II
RIC 0 strafpoint 1,2 strafpoint 56 (6) strafpoint 56
Louise Plaun CASTLE PARK BUFFET
2010/IRH/FRENCH BUFFET XX (CHI)/CASTLE PEAK LADY/
SPR 0 strafpoint 3,2 strafpoint 58,6 (10,4) strafpoint 58,6
Vivan Mary Ryslinge EMILY DE VISION
2015/DV/ESCAPOLOGY T/IRISH VISION XX (IRE)/MINER'S LAMP XX (GB)
HKR 0 strafpoint 1,6 strafpoint 59,4 (14) strafpoint 59,4
Frauke Baltruschat DJAMILIA
2012/HN/D'OLYMPIC/WERENA/WITBOOI
VÆR 20 strafpoint 0 strafpoint 88,2 (36,4) strafpoint 88,2
Frida Amalie Kjeldgaard KANDINSKY G
2012/TR/EASY GAME/KAMEYKA/VAN DEYK E.H.
SØG 60 strafpoint 0 strafpoint 115,8 (16) strafpoint 115,8
Anna Ravn NINI LILLE LUNDEN
2015/DV/CAVALL ASK/LACIA LILLE LUNDEN/LACASIR ASK
HKR 999 strafpoint 0 strafpoint 999 (999) strafpoint 999
Sanne Sejer Lindeløv MEJLKÆR'S ROS LADY CORNETT
2011/DV/BLUE HORS ROSOFF/SOLOS VALENCIA/SOLOS LANDWIND
RIR 999 strafpoint 0 strafpoint 999 (999) strafpoint 999
Camilla Hammerschmidt Dyhr PALM CITY
2007/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/COQUITA/QUIDAM DE REVEL
FHSR 999 strafpoint 0 strafpoint 999 (999) strafpoint 999
Natasja Christensen CELTIC CRUISING
2006/IHR/COLOUR CRUISE/ROCKLANE LADY/SUPREME EDGE XX (IRE)
SPR 999 strafpoint 0 strafpoint 999 (999) strafpoint 999
Lone Friis CATCH ME
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIDE/LIATOS
SPR 999 strafpoint 0 strafpoint 999 (999) strafpoint 999
Louise Hededam DAISY
2011/HO/DOLANY/W-CONSTENZA/
HKR 29,3 strafpoint 0 strafpoint 999 (0) strafpoint 999
Gina Jaqueline Nielsen MASCOT HOEJGAARD
2015/PI/GP MONTEDO HØJGÅRD/SHAKIRA HØJGÅRD/SOUL CHARFILO
NVR 38,4 strafpoint 0 strafpoint 999 (0) strafpoint 999
Maria Nygård Thomsen COMET
2006/LH///
HJOR 34,1 strafpoint 0 strafpoint 999 (0) strafpoint 999
Alice Nielsen CANCUN Z
2012/ZA/CANABIS Z/CARA MIA/CARANO
CEP 36,6 strafpoint 0 strafpoint 999 (0) strafpoint 999