Hvad leder du efter?

okt
2021
Fra 08-10-2021 til 10-10-2021
  • Spring
  • Hest

Aarhusmesterskaber spring hest (C)

Stævnenummer
Prop00038287
Dato for resultat d. 10-10-2021
Resultatbehandling færdig
Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg, Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Annie Nielsen
-
aarhusspring@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

8. LA1* KVAL AARHUSMESTERSKAB 2021 Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (svh 2)

Opdateret: 10-10-2021
Antal starter:
70
Antal placeringer:
17
Dotering:
1: 880 2: 700 3: 520 4: 350 5: 220
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Louise Vendelbo Noesgaard CHÉRIE CANCARA
2011/HO/CANCARA/ONANCE/CANDILLO
RKH 0 48,24 1
1 1
Helena Kobborg VINZENTA M
2005/HO/CONTACT ME/PRIMADONNA M/RHEINSBERG
AAR 0 54,05 1
2 2
Signe Kyhl Gøtske PALIDO
2008/DV/CRELIDO/PATIN/COME BACK II
BIS 0 54,24 1
3 3
Nadja Therkildsen STORBANK'S CANTINUS
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/SULEIMA/ROYAL Z I
AAR 0 56,53 1
4 4
Frederikke Theil Nielsen AAGAARDENS ZARTRO
2012/DV/C-INDOCTRO/ZARINA/A'KHAN Z
KONG 0 58,30 1
5 5
Alexandra Holm REBELL 549
2003/HO/RAMIRO'S SON II/CARINA/LANDLORD
RIF 0 58,98 1
6 6
Johanne Bøgelund Emborg NØRREMØLLEHØJS ALI
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/GALANDA/LORD CALANDO
KONG 0 59,11 1
7 7
Trine Klitgaard Sørensen CASILLA SEM
2013/DV/CABACHON/CADEAU SEM/CHARMEUR
KOOR 0 59,44 1
8 8
Lina Lindbjerg WAJES QUICK-LADY
2013/DV/QUINTON/LAJKA/LIATOS
BSR 0 59,59 1
9 9
Rikke Licht Bøtcher SCOTT
2008/OS/SANDRO BOY/INTRA/COR DE LA BRYÈRE
LYK 0 60,54 1
10 10
Maja Rosenmeyer Hansen JUNIOR BIG V
2014/KW/BIG STAR JR K Z/ZANELLA/SHERATON
FSRK 0 61,04 1
11 11
Isabelle Cadieux MØNSTEDS HITASCHA
2012/DV/CAJUS/MØNSTEDS HILISCHA/HEARTBEAT
AAR 0 62,38 1
12 12
Michelle Lassen DÜRERS MACHO
2014/HN/DER DÜRER/NACHTIGALL/NATIELLO XX
SRI 0 63,17 1
13 13
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS CASPIAN JONG
2015/DV/VOLSTRUPS CASH/TEGLVANGS WIENNA JONG/WILLEMOES
RKH 0 64,39 1
14 14
Anine K. Hansen APRIL 2C
2008/DV/PIANO II/WAIT 2C/CORIANUS
FMR 0 64,49 1
15 15
Camilla Weincke Skipper SUNDHØJS BLAZE
2011/DV/COSMEO/BØGEGÅRDENS APRIL/BØGEGÅRDENS APOLLO
NDRK 0 64,56 1
16 16
Mathilde Krøldrup kjærby QUAMBI S
2012/HO/QUARZ ASK/AMBIENTA S/BORITAS
HSR 0 64,59 1
17 17
Caroline Riis Petersen GLEN COS
2015/LU/GLENLIVET SEBIOUNE/NINA NARCOS/NARCOS II
HER 0 66,29 1
Anne Sofie Kristensen KENSINGTON V
2015/KW/DAKAR VDL/BLANESCA WHITNEY V./
TBR 0 66,64 1
Cathrine Schack Bache JAMAICA
2014/KW/LONDON/ULINE/MATTERHORN
KONG 0 67,18 1
Francisco Caba Guil STAKKI BLUE PS
2015/HN/STAKKATO/CHACLONIE/CHACCO-BLUE
ROOR 0 67,71 1
Anne Katrine Kolborg Johansen NO DOUBT
2014/HO/NERRADO/TARA XVIII/LADAS
VOS 0 69,07 1
Charlotte Klarskov Jensen VALENTINO
2005/HO/LIMBUS/PAULINA/LINARO
RAS 1 71,94
Line Foldager Madsen QUINTUS LANTINO
2003/LU/SOLOS LANDTINUS/SALLY SØNDERLYNG/SEBASTIAN
GDR 4 53,59
Ulrikke Mathisen NAPOLEON KULING
2013/DV/CHURCHILL/SINAI/LIRAS
HURK 4 56,89
Line Balle SOLEA
2012/HN/STALYPSO/CASTELLA/CONTENDRO I
FSRK 4 57,67
Freja Løbner Fugl CASSANDRA P
2013/DV/VOLSTRUPS CASH/LOTTE/LUCKY LIGHT
AAR 4 58,31
Jeff Paw Nielsen RAYPAWERS ROCKALIDO C
2015/DV/ROCKLAND/CALISTA/CRELIDO
KOOR 4 59,21
Julie Rask PASSION SEJH
2016/DV/QUINTET/STÆREBOGÅRDS PARIS SEJH/BØGEGÅRDENS LANSINI
RKH 4 60,13
Xenia Loft Strandgaard CALL ME CORDULA
2013/WP/CORONAS/EL ROSITA/
AAR 4 60,62
Lucas Vium SR CHIN ROX
2012/WP/CHIN QUIN/ROXETTE/
SIR 4 61,03
Cecilie Gindler NICE FELLOW
2004/DV/CASINO/CHATEL'S DIAVO/DIAMANT
BSR 4 61,64
Hanne Juel FEYRON AM VDL
2010/KW/BUGATTI VDL/UPPSALA/
KONG 4 62,36
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCISCO
2016/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 4 63,58
Nicoline Krøldrup Kjærby NØRGÅRDS LUDWIG
2013/DV/LADOGA/THY'S QUARTET/QUITE EASY
HSR 4 64,00
Hanna Carlsson CC UNBELIEVABLE
2016/DV/UNTOUCHABLE/DIVA/DIAMANT DE SEMILLY
ROOR 4 64,90
Aistis Vitkauskas JUST KANNAN
2014/KW/KANNAN/EUFORIE/C-INDOCTRO
KARR 4 65,25
Michela B. Frederiksen PERI
2016/DV/PERIGUEUX/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
LYK 4 65,68
Elisabeth Salhøj Rask CHICA
2006/NR/CARICELLO/GIENA/
KOOR 4 65,77
Mads Larsen BLACKS LA CARMA
2015/DV/CARMARGUE/LA BELLE/CARANO
LYK 5 71,91
Jeanne Keller FUTURA LIGHT
2004/DV/FERNANDO/STUTTERI FØLFOD S LIVA/LAVALLO
TØRK 5 72,13
Francisco Caba Guil MATCHMAKER (SWB)
2014/SWB/CAREFUL/LAURA/LARIUS W
ROOR 5 73,76
Mads Kjersgaard Rasmussen PALERMO AEG
2015/BWP/DIEU MERCI VAN T&L/UNIQUE/DARCO
AGR 6 75,06
Maja Munk Svendsen LANDER VAN 'T KATHOF
2011/BWP/DER SENAAT 111/HELGA VAN DE TIENDENSCHUUR/ENRICO V/D WITHOEVE
KSRK 6 76,03
Nicoline Abildgaard Funke Bang KIRKELODGAARD'S CAMELOT
2013/DV/LAMBRUSCO ASK/KIRKELODGAARD'S CHASCHA/CASIR ASK
HSR 8 60,03
Julie Voldgaard Hansen BELLATRIX
2015/DV/BALOU/BILLIE JEAN/BALDINI II
LYK 8 60,25
Aistis Vitkauskas KILD'S ART OF APRIL
2016/DV/AMPÈRE/KILD'S QUEEN DAISY/QUATTRO B
KARR 8 63,28
Amalie Hedegaard CHEWAL F. VEJGÅRD
2012/DV/CANNAVAROS/WICKI F. VEJGÅRD/BØGEGÅRDENS APOLLO
BSR 8 63,82
Lise Lundkvist Dueholm LD GEKKO
2014/HO/CLARIMO/TANGO L/
BIS 8 64,10
Nadja Therkildsen NØRHEDENS GLACIE
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
AAR 8 64,63
Alexander Lundgaard Kjeldsen OKLAHOMA H.
2015/DV/BALOU/OPHELIA XV/BARNAUL XX (POL)
RKH 8 65,12
Clara Emma Fliedner CC UNESCO
2016/DV/UNTOUCHABLE/DAISY/DIAMANT DE SEMILLY
ROOR 8 68,54
Sofie Jessen SATISFY ME TD
2015/HN/SATISFACTION FRH/ACORADA/ACORADO I
KSRK 8 69,63
Nicoline Abildgaard Funke Bang LILLE SKYTTEHUS ARCON
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LASONET/LANCIER
HSR 9 70,44
Julie Bøgh Pedersen HARLI
2007/DV/HEARTBEAT/LIVA/LIMARO
KOOR 11 78,68
Frederikke Olivia de Linde Henriksen QUARK II ASK
2015/HO/QUARZ ASK/LIVINIA SP/LIBERO H
HRK 12 55,55
Michelle Påhlson Lauridsen LORENZ
2012/HO/LORENTIN I/ULTIMA/
GRK 12 55,95
Anja T. Hansen SKOVHØJS KINETTIC
2007/DV/KANUDOS XX (GER)/NY SNOGDALS ATAYA/RAGAZZO
DVRK 12 61,39
Simone Toft APOLLO-HIT
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CALINKA/CORNETTO
ODIN 12 62,83
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 13 73,22
Jeff Paw Nielsen DEE JAY LINDEBJERG DWB
2013/DV/DIAMANT DE SEMILLY/MADONNA LINDEBJERG/LANDOR S
KOOR 16 66,10
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/NR/ROYALSTAR/N.N./GRAF GRANNUS
NDRK 18 93,36
Anee Keller KARISSA 'R'
2010/BWP/ANDIAMO Z/ESTHERALBERTA/CONSTANT
RKH 22 109,80
Else Marie Westergaard LILLEVANGS GALADRIEL DWB
2016/DV/HIGHLAND PARK/LILLEVANGS GABRIOLA/LADAS
HRV Disk.
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK Disk.
Cecilie Aarslev Papsø BLACKS COLLUNA
2007/DV/COLORADO/LUNA (LISETTE)/LANCIER
KOOR Udg.
Mia Jalum CONTEDOR
2013/LU/CHANDLER/CASSIOPEIA/MOSEGÅRDENS DILIGHT
BÆK Udg.
Mia Koch AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
AAR Udg.
Laura Børsen Rindom QUINOA ENGGÅRD
2009/DV/QUINTON/LADY MELANIE ENGGÅRD/COME BACK II
AAR Udg.
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG Udg.