Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 05-11-2021 til 07-11-2021
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B stævne indendørs inkl.C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00038249
Dato for resultat d. 07-11-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

12. MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (svh 3)

Opdateret: 07-11-2021
Antal starter:
32
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 1250 2: 1000 3: 750 4: 500 5: 375 6: 375
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Mille Bisgaard-Maarup LIBERTY DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/HAPPY DANCE/CHABLIS
HIS 0 43,94 0 27,15 1
1 1
Evelyn Sint CASCADA 66
2009/HO/CARAMBO/S-RIVIERA/REDFORT
SRI 0 43,48 0 27,93 1
2 2
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OLD/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 0 43,35 0 29,35 1
3 3
Benjamin Saurugg LESTER Z
2011/ZA/LEVISONN/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 0 48,57 0 29,92 1
4 4
Benjamin Saurugg ALPHA'M Z
2014/ZA/ARKO III/DIENTJE M Z/ARD VDL DOUGLAS
SRI 0 47,40 0 30,44 1
5 5
Ida Bech Lange JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
DDHS 0 46,76 0 30,48 1
6 6
Mille Bisgaard-Maarup CANDELA VERITAS
2013/DV/COSMEO/WINCETT/LADAS
HIS 0 47,77 0 31,06 1
8 8
Kamilla Ladefoged Rasmussen GOLDENEYE
2011/KW/BACK GAMMON/ALERT/UNISTAR
DDHS 0 45,52 0 31,16 1
9 9
Karen Møller Rohde CASSADO ASK
2015/DV/CASALL/CHANIA/
FYR 0 48,36 0 31,53 1
10 10
Robin Grauff Jacobsen CARREZANDO
2014/DV/CANTOLAR/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
CSK 0 47,67 0 31,73 1
11 11
Tina Lund CELVITA Z
2012/ZA/CRESPO VDL/ZELVITA Z/ZANDOR Z
RIC 0 45,92 0 32,19 1
12 12
Søren Møller Rohde CYRANO ASK
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/HENNA ASK/KANNAN
FYR 0 49,37 0 32,22 1
Maria Bjørnkjær Asferg KATE SLOTTIE
2015/KW/ETOULON VDL/CHARIOT SLOTTIE/LUCKY BOY
FYR 0 47,20 0 33,66 1
Kirstin Skjoldshøj HEART OF GOLD
2009/DV/HEARTBEAT/LANDTINA/SOLOS LANDTINUS
BRN 0 46,87 4 26,40
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/
VOS 0 47,31 4 31,83
Benjamin Saurugg BRASILIA 6
2009/HO/CONTENDRO I/KENTUCKY III/
SRI 0 46,88 4 32,09
Mikkel Laursen CORDOBA
2011/HO/CLARIMO/VIVI/QUINTERO
KARR 0 47,77 4 32,33
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 0 45,47 4 33,55
Karen Møller Rohde CHEETAH ASK Z
2014/ZA/CHELLSINI Z/INDIRA VD WITHOEVE/WANDOR VAN DE MISPELAERE
FYR 0 46,85 4 35,45
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DVR 0 49,37 4 35,87
Søren Møller Rohde TODT UN PRINCE ASK
2007/DV/BALOUBET DU ROUET/KLAIRE D'HONVAULT/
FYR 0 48,74 6 48,82
Søren Møller Rohde KANANGO ASK
2014/DV/KANNAN/UPTOWN GIRL/QUICK STAR
FYR 0 48,10 8 33,69
Tina Lund BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 0 46,71 8 37,05
Elisabeth Salhøj Rask CASALL 16
2010/HO/CASALL/KLOVER/CANTUS
KOOR 0 49,73 8 40,99
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 0 48,47 13 43,10
Maria Bjørnkjær Asferg CENTO BLUE
2010/OS/CENTADEL/CAYA BLUE/CHACCO-BLUE
FYR 1 51,00
Alexander Godsk CIANO 17
2010/HO/CLARIMO/PETRA III/FEENSPROSS XX (GER)
FSRK 1 51,05
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KW/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
NSR 4 41,91
Emma Ponsaing LA CHANCE DE JADE (C CEST LORD)
2010/DV/LORD IF DE CHALUSSE/C'EST SI BON/CORLANDO
CSC 4 44,60
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
CSK 4 47,75
Sarah Albus HARRIEKE D
2012/KW/VIGARO/WONIA/LUPICOR
DDHS 4 48,50
Maria Thrane Jensen NO NAME Z
2013/ZA/NABAB DE REVE/CENTINA 10/CENTO
RIC 8 48,42