Hvad leder du efter?

nov
2021
Fra 05-11-2021 til 07-11-2021
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B stævne indendørs inkl.C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00038249
Dato for resultat d. 07-11-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. MB1* Springning Heste (125 cm) B7 (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B7 (svh 3)

Opdateret: 07-11-2021
Antal starter:
49
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 1250 2: 1000 3: 750 4: 500 5: 375 6: 375
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Ulrich Gaarslev FAMKE ADINA
2010/KW/BACARDI VDL/BALLARINA/SILVERSTONE
HIS 0 36,61 0 33,96 1
1 1
Cecilie König TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
FUR 0 35,82 0 34,85 1
2 2
Mikkel Laursen CORDOBA
2011/HO/CLARIMO/VIVI/QUINTERO
KARR 0 38,30 0 36,32 1
3 3
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD'S COOL GIRL/COLMAN
SPR 0 38,50 0 36,38 1
4 4
Elisabeth Salhøj Rask CHICA
2006/NR/CARICELLO/GIENA/
KOOR 0 38,04 0 36,67 1
5 5
Benjamin Saurugg LESTER Z
2011/ZA/LEVISONN/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 0 37,91 0 37,36 1
6 6
Amalie König BRISKA BS
2009/HO/STAKKATO/VALENTINA BS/
FUR 0 36,69 0 38,29 1
7 7
Robin Grauff Jacobsen CARREZANDO
2014/DV/CANTOLAR/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
CSK 0 38,11 0 39,88 1
8 8
Evelyn Sint CASCADA 66
2009/HO/CARAMBO/S-RIVIERA/REDFORT
SRI 0 35,40 0 40,14 1
9 9
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
RIC 0 35,78 0 40,39 1
10 10
Søren Møller Rohde ACTION MAN ASK Z
2014/DV/ACTION-BREAKER/CAMILLA Z/CALVADOS Z
FYR 0 38,67 0 40,44 1
11 11
Maria Thrane Jensen NO NAME Z
2013/ZA/NABAB DE REVE/CENTINA 10/CENTO
RIC 0 38,99 0 43,16 1
13 13
Anastazia Hoffmann ITTICA
2013/KW/ZAMBESI/FIRENZE/CAROSSO VDL
SPR 0 39,07 0 45,28 1
14 14
Karen Møller Rohde CASSADO ASK
2015/DV/CASALL/CHANIA/
FYR 0 41,11 0 49,36 1
Maria Bjørnkjær Asferg STENHAGA ELDORADO DU ROUET
2012/OS/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/FINAL BLUE/BALOUBET DU ROUET
FYR 0 41,74 0 50,23 1
Benjamin Saurugg BRASILIA 6
2009/HO/CONTENDRO I/KENTUCKY III/
SRI 0 42,00 1 53,27
Anne-Kathrine Hjorthøj VICTORIOUS
2015/HO/KANNAN/SUNSHINE XII/CASH AND CARRY
ØSR 0 36,50 4 38,33
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 0 36,95 4 39,80
Karoline Vistesen Graversen FARIDA
2010/KW/ZIROCCO BLUE/CARIDA/EMILION
SPS 4 38,01 0 40,40
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 4 39,12 0 41,61
Charlotte Jespersen ARAGORN
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CHANELL/BØGEGÅRDENS CAPELLO
TSR 4 38,33 0 43,50
Thomas Sandgaard CHILLI Z
1997/LU/A'KHAN Z/BUTTERHILL CUMMING LASS/
HER 0 37,56 4 43,59
Alexandra Holm REBELL 549
2003/HO/RAMIRO'S SON II/CARINA/LANDLORD
RIF 0 37,42 4 44,72
Maria Thrane Jensen CHACCELDI
2010/OS/CHACCO-BLUE/WISELDI/GRISELDI L
RIC 4 38,42 0 47,43
Julia C. Foss TEKANAWA ASK
2015/DV/CI CI SENJOR ASK/TAHITA ASK/CAYADO
SPR 4 38,95 0 47,44
Maria Bjørnkjær Asferg CENTO BLUE
2010/OS/CENTADEL/CAYA BLUE/CHACCO-BLUE
FYR 0 40,79 4 48,12
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 4 40,77 0 48,92
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 4 40,12 0 49,84
Emma Ponsaing LA CHANCE DE JADE (C CEST LORD)
2010/DV/LORD IF DE CHALUSSE/C'EST SI BON/CORLANDO
CSC 4 35,70 4 41,11
Mathilde Birch ELA
2012/HO/LEGOLAS/PRETTY WOMAN/
NSR 4 39,52 4 42,35
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 38,04 4 42,36
Maria Thrane Jensen CORDESSIA Z
2014/ZA/CORDESS/CLARA/LANDOS
RIC 0 38,75 8 42,51
Karoline Sloth Kjær JUMP 4 JOY
2014/KW/AMARETTO I/PERPETUA/LUX Z
SLRK 4 37,94 4 43,18
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 4 40,27 4 44,92
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 4 40,12 4 45,55
Sarah Albus HARRIEKE D
2012/KW/VIGARO/WONIA/LUPICOR
DDHS 4 41,86 4 45,90
Ulrich Gaarslev FLAVIE VAN'T SUYBROUCK
2011/SBS/BAMAKO DE MUZE/DABOUSCHKAH/DIAMANT DE SEMILLY
HIS 0 39,13 8 47,15
Josefine Folman Bach CORDINA Z
2014/ZA/CORDESS/CLOI/QUIRADO
RIC 4 37,56 4 48,67
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DVR 4 40,13 4 49,04
Thomas Sandgaard MARIENDALS INDIA
2012/DV/DIARADO/INDIAN TEIKE/CALATO
HER 0 35,55 8 49,58
Karoline Sloth Kjær KJÆR'S SWEETHEART
2010/DV/HEARTBEAT/CUPIDO/CORRATUS
SLRK 8 36,96 4 41,41
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 0 41,34 12 42,67
Karen Møller Rohde CHEETAH ASK Z
2014/ZA/CHELLSINI Z/INDIRA VD WITHOEVE/WANDOR VAN DE MISPELAERE
FYR 4 39,95 8 42,77
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/
RIF 12 36,47 0 45,93
Josefine Cady MONBEG MCGREGOR
2012/IRH/MERMUS R/NEWTOWN ELAINE/
AAGS 4 39,91 8 46,86
Pernille Moos Tribler P DIDDY
2015/DV/PARTY DANCE/SOLEIL/JACKSON
MBRK 9 42,30 4 46,80
Mille Andersen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/
ØSR 8 37,81 8 45,65
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/
SPR 8 39,13 13 54,29
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/
VOS Udg.