Hvad leder du efter?

sep
2021
Fra 03-09-2021 til 05-09-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup udendørs (C)

Stævnenummer
Prop00038247
Dato for resultat d. 05-09-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

8. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (svh 1)

Opdateret: 05-09-2021
Antal starter:
36
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 200 6: 200
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Line Bülow Clausen QATAR Z
2014/ZA/QUIDAM DE REVEL/ALEXIS/ACORADO I
MMR 0 50,87 0 36,23 1
1 1
Ingrid Rose Gasmann CUVERDO Z
2008/ZA/CICERO Z/SARILLA VAN DE KIEKENHOEF/CAPRILLI
RIC 0 53,21 0 38,30 1
2 2
Maria Thrane Jensen CARMEL FOMIA Z
2013/ZA/CARMENA Z/TILLE FOMIA/AHORN
RIC 0 51,58 0 38,41 1
3 3
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 0 47,22 4 34,57
4 4
Jennifer Nisted Florboe CHA-CHA ASK
2016/DV/PARTY DANCE/CAROLA/CALATO
SLR 0 48,85 4 34,70
5 5
Natalie Ghanam GAIA GIRL
2014/HO/CONNOR/AKITA I/CONTENDER
ARK 0 50,77 4 38,68
6 6
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 0 53,31 8 57,20
7 7
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS SHEIK
2016/DV/STAKKATO GOLD/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
SPR 0 52,20 9 46,31
8 8
Tilde Holm Remmer GRAF LÜDERSBURG
2014/HN/GRAF TOP/STAKKATOS GIRL/STAKKATO
CSC 0 50,89 Udg.
9 9
Sarah Sofie Lundgreen CASSIN-STELLA COLMAN
2009/HO/CASSIN/STELLA VII/COLMAN
KTR 1 55,56
Alma Alberte Greiffenberg LUCA
2016/KW/HARLEY VDL/HAITSKE/BALTIC VDL
EGE 1 55,72
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
RIC 1 55,98
Magdalene Rose Mikkelsen COSIMO IL PRIMO AS
2011/ZVC/CONTENDRO I/BY THE WAY/BALOU DU ROUET
SPR 4 46,91
Emma Langvad HAMILTON
2006/HO/CARTANI/OLIVIA XX/QUIDAM DE REVEL
ISR 4 46,92
Una Broe-brøndum CLASSIC LADY LOVE
2013/DV/COLMAN/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
NSPR 4 47,14
Chanel Blixenkrone Møller Hansen CORNIDA
2012/OS/CORNELIUS/VANIDA/
RIC 4 50,78
Anne Lindgreen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
KRK 4 50,80
Charlotte Middelfart ISSARA
2012/KW/BALTIC VDL/DANDY/TENERIFE VDL
EGE 4 51,48
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
CSC 4 51,49
Emilia Sofia Fischer LEO
2006/HO/LANDOS/RACARANDA/
SPR 4 52,68
Amalie Søderlund CLAIR DE LUNE
2012/ME/CE-MATIN/ELBENGLANZ/ELBADEL
HRK 4 53,30
Caroline Stensnæs FIRST LADY
2010/KW/QUALITY TIME/CHAMPAGNE/
RIC 4 53,42
Katarina Kristensen PINOT NOIR
2015/BWP/NONSTOP/HAPPY VAN HET DRAVERSHOF/DIABEAU
SLR 4 53,79
Amalie Sofie Hansen PRALIDO
2009/DV/CRELIDO/TABITA/LUCKY LIGHT
ARK 5 56,46
Emma Hedenskog JC BALOU'S BALTAZAR
2015/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
RIC 5 58,78
Chanel Blixenkrone Møller Hansen FAVORITA FP
2011/DV/FAVORIT ASK/LEENET/LEENDERT
RIC 8 49,74
Maja Gimbergsson Gyde TAILORMADE THAT'S OBVIOUS
2012/DV/CORNET OBOLENSKY/THAT'LL DO/LANCER II
HRV 8 50,19
Amalie Mohr Kristoffersen TT CHARMFUL
2014/DV/CAREFUL/C.C. CHATEAU LN./CARSON ASK
RIC 8 50,76
Louise Helkan AB'S CONQUEST
2006/DV/CORONADO/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
HRK 8 53,80
Camilla Nygaard KINGSTON
2007/DV/HEARTBEAT/CERES ROYAL/ROYAL Z II
NTR 8 54,84
Emilie Louise Weilsby LITTLE DANCE W
2016/KW/STAKKATO GOLD/A CAPITOLA-S/CAROLUS II
SPR 9 56,31
Pernille Kruse Madsen BON VICTORY (SWB)
2014/SWB/VERDI/CAPRICE PLEASURE/FOR PLEASURE
SPR 9 57,35
Amalie Rosenstand LEBIZ
2012/DV/CANABIS Z/LEDA/LEENDERT
SPR 12 70,95
Nanna Lehani Neergaard QUASIM DWB
2014/DV/QUIET PLEASE/THY'S LA'MI/LADOGA
NVR Disk.
Kamille Agerbo CARONA Z
2011/ZA/CARITANO Z/ZAROWINE/GENTLEMAN
KAR Udg.
Anne Lindgreen ROCARDO (SWB)
2003/SWB/CARDENTO/ROSINA (46)/
KRK Disk.