Hvad leder du efter?

maj
2021
Fra 13-05-2021 til 16-05-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

KONG´s B-stævne (OBS: se særskilt stævne for C-klasse torsda (B)

Stævnenummer
Prop00038184
Dato for resultat d. 16-05-2021
Resultatbehandling færdig
Kongsdal Rideklub (Distrikt D14)
Kongsdalvej 1
9550 Mariager

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685 (begrænset)
staevne@kongsdal-rideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

27. MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B0 (C)

Spring: MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B0 (svh 3)

Opdateret: 16-05-2021
Antal starter:
34
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 1100 DKK 2: 820 DKK 3: 680 DKK 4: 550 DKK 5: 410 DKK 6: 410 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Isabella Zeemann ROCKY
2007/LH///
EGE 0 54,46 1
3 3
Dicte Kaas-Barnow BELLA LUNA
2009/LH///
KSRK 0 61,07 1
3 3
Isabella Zeemann ROCKY
2007/LH///
EGE 0 52,52 1
3 3
Malou Therese Mulbjerg Larsen FAIRFIELD JACKSIE
2000/IHR///
LYK 0 60,88 1
3 3
Maya Kathrine Mulbjerg Larsen MILTON
2001/LH///
LYK 0 59,30 1
3 3
Lina Hegelund Andersen ATTYRORY BRUCE
2005/IRH/WHISPER AN SOLAIS//
HRV 0 62,42 1
3 3
Sophia Hvilshøj Andersen NEWCOMER
2010/BL///
DVRK 0 61,81 1
3 3
Mia Halkjær Mikkelsen AMMAN
2004/SP/AMMADOOR/LADY/
HHH 0 60,47 1
3 3
Mathilde Bligaard COUNT TO TEN
2012/SP/FS CALIMERO/GOMERA/GOLDEN EMPIRE
VIR 0 58,82 1
3 3
Filippa Olympia Sønderby TIMBERLAKE
2006/LH///
RESR 0 62,48 1
3 3
Smilla Kirial Hylleberg LADY-LI
2010/SP/AMMADOOR/NØRLUNDS FAIRY TALE/CHAMBERLAIN
VIR 0 63,90 1
3 3
Smilla Kirial Hylleberg LADY-LI
2010/SP/AMMADOOR/NØRLUNDS FAIRY TALE/CHAMBERLAIN
VIR 0 63,79 1
3 3
Pil Hoyer Sinnbeck TULLA BOY
2011/CO/DANESFIELD PRINCE/GLENORAN PRINCESS/CORRIB PRINCE
RESR 0 63,72 1
3 3
Annemone Ladefoged Pedersen CHICCO Z
2011/ZA/C'EST-LUI Z/ARA VAN DE GROOTE WINNING/FLAMENCO DE SEMILLY
KONG 0 64,88 1
3 3
Mia Halkjær Mikkelsen HM JOPLIN
2012/SP/JOOP 18/BROOKLYN/BROADWAY
HHH 0 60,71 1
3 3
Anna Ley BALLYNAGRAN ISLAND GIRL
2013/IRH/KILLEA ISLAND/RINGLES LITTLE GIRL/
KONG 1 65,30
Dicte Møller Simonsen OGGY
2007/BL///
VAS 1 67,79
Sofie Pørksen Conradsen SAORSIE
2004/IRH/CULT HERO XX (CAN)/EBONY JADE/
OTB 1 68,83
Milla Josefina Wichmann Duus SURPRICE
2009/LH///
RIC 4 64,31
Pil Hoyer Sinnbeck TULLA BOY
2011/CO/DANESFIELD PRINCE/GLENORAN PRINCESS/CORRIB PRINCE
RESR 4 62,69
Dicte Møller Simonsen OGGY
2007/BL///
VAS 4 62,37
Josephine Brendholdt SISKA
2003/LE/EL KAYR/SALLY/CONSTANT
OMR 6 71,52
Filippa Olympia Sønderby TIMBERLAKE
2006/LH///
RESR 6 72,92
Anna Ley EBONYS STAR
2002/IHR///
KONG 7 76,17
Josephine Zeemann DUN BOY
2010/BL///
EGE 8 60,09
Filippa Olympia Sønderby CASSIOPIA
2007/LH///
RESR 9 84,93
Laura Bache TÅGERODS APAJA
2009/SP/POUR AMOUR/BELLA/
AAR 10 71,90
Fridamarie Johanne Albrechtsen THORNBROOK STAR
2007/CO/FORESTVIEW JJ/CASDEEL PUDDLE/TUBBER PATRICK
RIC 10 86,03
Mathilde Bligaard COUNT TO TEN
2012/SP/FS CALIMERO/GOMERA/GOLDEN EMPIRE
VIR 11 76,33
Laurids Haabendal TAI WONDER
2009/RP/VOYAGER/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 12 60,39
Laurids Haabendal TAI WONDER
2009/RP/VOYAGER/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 13 65,12
Sophia Hvilshøj Andersen GRIBSVAD BONNY
2005/WE/PARCYBEDW BOY GEORGE/GRIBSVADS BIMBU/TALON TORETH
DVRK 19 89,09
Sophia Hvilshøj Andersen GRIBSVAD BONNY
2005/WE/PARCYBEDW BOY GEORGE/GRIBSVADS BIMBU/TALON TORETH
DVRK Udg.
Silja Sofie WIchmann Duus SKOVGÅRDS SAFIR
2007/LH///
RIC Udg.