Hvad leder du efter?

maj
2021
Fra 13-05-2021 til 16-05-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

KONG´s B-stævne (OBS: se særskilt stævne for C-klasse torsda (B)

Stævnenummer
Prop00038184
Dato for resultat d. 16-05-2021
Resultatbehandling færdig
Kongsdal Rideklub (Distrikt D14)
Kongsdalvej 1
9550 Mariager

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685 (begrænset)
staevne@kongsdal-rideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

11. MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B0 (C)

Spring: MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B0 (svh 3)

Opdateret: 16-05-2021
Antal starter:
98
Antal placeringer:
55
Dotering:
1: 1100 DKK 2: 820 DKK 3: 680 DKK 4: 550 DKK 5: 410 DKK 6: 410 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen DINKO STAR
2008/LH///
CSC 0 61,55 1
3 3
Conrad Bonde Nissen HEARTBREAKER
2000/BL///
CSC 0 67,87 1
3 3
Frida Hougaard Hansen STARLY
2003/LH///
SKRK 0 73,03 1
3 3
Josefine Simonsen KES-BARTJE
2012/BL///
VIR 0 68,82 1
3 3
Isabella Zeemann ROCKY
2007/LH///
EGE 0 57,40 1
3 3
Amalie Breum-Harild BAKKEGAARDEN'S NIKITA
2007/WB/STOUGJESHOEVE EAGLE EYE/BAKKEGAARDEN'S NALA/MØLLEGAARDS SPUTNIK
EGE 0 61,19 1
3 3
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen NUTBOURNE PAPER MOON
2006/WF/BROOKHALL COOL SECRET/KALMIA MIST/LONGRIVER CORNFLOWER
CSC 0 59,68 1
3 3
Malou Therese Mulbjerg Larsen STALD POPPELS HARMONY
2003/LH///
LYK 0 59,99 1
3 3
Eva Harriet Elkjær Christensen CLAUGHAUN THADY
2002/IHR///
ESP 0 67,86 1
3 3
Maya Kathrine Mulbjerg Larsen MILTON
2001/LH///
LYK 0 63,11 1
3 3
Conrad Bonde Nissen PRINGLE
2000/BL///
CSC 0 66,55 1
3 3
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen MEGAMIND
2006/IHR///
CSC 0 62,55 1
3 3
Laurids Haabendal TAI SHADY
2007/LU/KANTJE'S RONALDO/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 0 66,32 1
3 3
Emma Josefine Camitz MIRABELLA
2010/LH///
RIC 0 62,77 1
3 3
Nicoline Engel Bjerre KLÆSTRUPS EVITA
2013/NF/WOODROW CARISBROOKE/KLÆSTRUPS BIANCA/FLINTDALES RANZAU
STE 0 61,36 1
3 3
Josephine Brendholdt SISKA
2003/LE/EL KAYR/SALLY/CONSTANT
OMR 0 57,98 1
3 3
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 0 66,77 1
3 3
Chanel Blixenkrone Møller Hansen HOEJBJERG ROSE-BERRY (DNK)
2012/WC/PARVADEAN THE GIGOLO/OAKMILL BETSY/OAKMILL BURLINGTON
RIC 0 67,02 1
3 3
Alberte Filuca Brünning Conradsen NEILSTOWN PUFFIN
2001/IHR///
CSC 0 67,42 1
3 3
Filippa Olympia Sønderby CASSIOPIA
2007/LH///
RESR 0 67,58 1
3 3
Emma Maj Lindorff HALLELEVGÅRDENS CHILI
2012/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
HIS 0 70,02 1
3 3
Freja Lotus Frankert DONNATELLO D.J.
2004/NF/KANTJE'S ARMANDO/ROSSUMS ESTHER/MERRIE MOSCAN
RESR 0 63,11 1
3 3
Kamille Sofia Allerslev Hek MY DIAMOND
2009/BL///
ESP 0 61,65 1
3 3
Emilie Sehested Boll FLACH BACK
2003/DR///
BÆK 0 61,52 1
3 3
Josefine Simonsen VERYS GIRL
2005/IPS///
VIR 0 63,62 1
3 3
Cecilie König MUCKRIM FARRAH
2012/CO/RUSHEEN BOY/CLASSIEBAWN ALMA/JACKS PROMISE.
FUR 0 66,55 1
3 3
Marie-Louise Hensel Milling BALLYLINN CHAMP
2003/IHR///
CSC 0 67,34 1
3 3
Emma Ponsaing SIXMILEWATER BLAZE
2006/BL///
CSC 0 68,90 1
3 3
Nicoline Bo Rasmussen AILLE SUKI
2009/CO/GARRYHINCH FINN/AILLE COUGAR/
TSC 0 62,79 1
3 3
Maya Ceder BORRIS DE JANEIRO
2009/IHR///
HIS 0 67,58 1
3 3
Smilla Kirial Hylleberg LADY-LI
2010/SP/AMMADOOR/NØRLUNDS FAIRY TALE/CHAMBERLAIN
VIR 0 67,86 1
3 3
Sofie Pørksen Conradsen BEBO COM
2003/CO/MONAGHANSTOWN FRED/SALLY ANN/CANAL MISTY FIONN
OTB 0 68,41 1
3 3
Annemone Ladefoged Pedersen CHICCO Z
2011/ZA/C'EST-LUI Z/ARA VAN DE GROOTE WINNING/FLAMENCO DE SEMILLY
KONG 0 75,49 1
3 3
Smilla Kirial Hylleberg LADY-LI
2010/SP/AMMADOOR/NØRLUNDS FAIRY TALE/CHAMBERLAIN
VIR 0 67,04 1
3 3
Emilie Øvlesen CARNHILL BERTAS LAD
2005/IHR/MOORES CLOVER/BROWN BERTA/
CSC 0 70,61 1
3 3
Olivia Hundborg Dresler BATMAN D'ETE
2011/PSF/CLINTON/HIPIPIP DE LA MOTTE/ELVEY JARNAC
CSC 0 69,93 1
3 3
Signe Marie Brünning Conradsen BALLYGLASS PADDY
2008/CO/SILVER SHADOW/CLOCHANARD BELLE/EARL OF NEWBRIDGE
CSC 0 64,37 1
3 3
Sofie Kjer Gregersen JASMINES HOLLY
2011/IRH/WESTSTAR SUNNY/DANCING JASMINE/MOORES CLOVER
NSR 0 61,64 1
3 3
Christian Kaae DUNLEWEY ROLLER
2003/CO/ASHFIELD PLOVER/DUNLEWEY RAFFAELLA/MILFORD SISKIN
SKÅR 0 66,41 1
3 3
Dicte Møller Simonsen OGGY
2007/BL///
VAS 0 65,48 1
3 3
Izabella Tardrup Frandsen MILCHEM SHES A KEEPER
2011/IHR///
ESP 0 67,13 1
3 3
Thilde Strandby Møller MANNI
2009/RP/EILUNS MONOPOLY/H-LOU LOU/
SPR 0 73,13 1
3 3
Carla Svendgaard FOXVIEW RUSTICANA
2011/IRH/GALLANT CAVALIER/BURRISH CUMMINS/CLOVER VALLEY
KOOR 0 66,27 1
3 3
Sofie Højris hansen SHADOW'S DANCER
2010/CO/SILVER SHADOW/WESTSIDE DANCER/WESTSIDE FRED
TSC 0 68,00 1
3 3
Carla Sandberg Nielsen LADY MIRAH
2009/CO/WESTSIDE MIRAH/CLASSIEBAWN HEAD LASS/
EGE 0 65,24 1
3 3
Karoline Amalie Uhd-Nielsen LARAGH STORM
2009/CO/LEÁG/MEG/
HIS 0 69,76 1
3 3
Anne-Louise Blicher Ravnsbo VOX POP DE L'AULNE
2009/CO/GLENREE DE L'AULNE/IES DE L'AULNE/DEXTER LEAM PONDI
TSC 0 69,32 1
3 3
Emma Kofoed KALYPSO SKOVGAARD
2005/SP/KRIMH OX/ORCHID'S FIRST LADY OF THE CENT/KANTJE'S RONALDO
NSR 0 65,14 1
3 3
Magdalene Rose Mikkelsen ATTYRORY REBEL
2006/IHR///
SPR 0 72,35 1
3 3
Fridamarie Johanne Albrechtsen THORNBROOK STAR
2007/CO/FORESTVIEW JJ/CASDEEL PUDDLE/TUBBER PATRICK
RIC 0 66,22 1
3 3
Ester Sofie Dolmer GLEBE PARK PRIMROSE
2011/CO/TULIRA ROBUCK/VALENTINE GIRL/MERVYN POOKHAUN
SUHR 0 68,23 1
3 3
Cecilie König COLOURFUL SPARTACUS
2013/IHR///
FUR 0 69,64 1
3 3
Annemone Ladefoged Pedersen ALDERTON CRUISE
2002/IHR///
KONG 0 69,21 1
3 3
Emma Josefine Camitz BUNNY BEG
2011/CO/MURPHY'S OSCAR/ALICIA/RORY RYAN
RIC 0 63,49 1
3 3
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen BODYSSEE DES AVELINES
2007/SBS/RADCO D'HOUTVELD/QRANDELLE VD WELLINGTON/RANDEL Z
CSC 0 61,71 1
3 3
Maya Ceder PERSEUS SPARTACUS
2010/IHR///
HIS 1 78,17
Isabella Zeemann ROCKY
2007/LH///
EGE 4 72,18
Malou Vestergaard KLINTHOLMS MISS ABBY
2007/WE/BJERREGÅRDS JACKPOT/BJERREGÅRDS BOLET/DOWNLAND GOLDLEAF
VIR 4 64,16
Kamille Sofia Allerslev Hek BOOM TIME
2004/IHR/ANNAGHMORE BOOMERANG/BLOSSOM HILL DONNAND/
ESP 4 74,07
Marie-Louise Hensel Milling ADEPT
2007/BL///
CSC 4 57,37
Nicoline Engel Bjerre KLÆSTRUPS EVITA
2013/NF/WOODROW CARISBROOKE/KLÆSTRUPS BIANCA/FLINTDALES RANZAU
STE 4 62,28
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 4 66,15
Agnes Donskov Lytzen LINKSBURY TOP-LINK
2013/WF//LINKSBURY PASSION/
HJR 4 64,75
Mathilde Bligaard NØRLUNDS MAGGIE MAE
2006/SP/ANTARIO N/MELISSA/KAISERWALZER
VIR 4 67,23
Liv Juhl TAI TASTY
2009/RP/WESTMINSTER BAILEY/TAI TIMA/TAI CALIDO
VAS 4 62,19
Silje Frederikke Kristoffersen LANGTOFTEGÅRD LAMBORGHINI
2012/CO/STERNBERGS LARRY JUNIOR/NØRLUNDS PACIFIC QUEEN/NØRLUNDS MR. SWING KING
SPR 4 64,96
Laurids Haabendal TAI WONDER
2009/RP/VOYAGER/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 4 68,46
Sofie Pørksen Conradsen NATKA
2006/BL/AWERS/NATRA/
OTB 4 68,40
Laurids Haabendal TAI WONDER
2009/RP/VOYAGER/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 4 63,72
Frida Hougaard Hansen STARLY
2003/LH///
SKRK 5 79,12
Laura Bligaard KLINTHOLMS SIR JEFF
2005/WB/BJERREGÅRDS TAYER/BJERREGÅRDS MADONNA/COED COCH ENDOR
VIR 5 79,71
Mia Halkjær Mikkelsen AMMAN
2004/SP/AMMADOOR/LADY/
HHH 5 78,13
Silja Sofie WIchmann Duus SKOVGÅRDS SAFIR
2007/LH///
RIC 6 80,08
Ester Sofie Dolmer MCL SPARKLE
2010/IHR///
SUHR 6 82,22
Emilie Sehested Boll NICE SURPRISE
2012/LH///
BÆK 7 87,15
Josephine Brendholdt SISKA
2003/LE/EL KAYR/SALLY/CONSTANT
OMR 8 59,49
Josefine Sønderhaven Kloster HOLMEGAARDS CAMEROUN
2012/NF/SOLDALS CHAMPAGNE/MARRONDALES COUNTRY LOVE/CHAMPIZ
HHH 8 75,52
Anna Ley BALLYNAGRAN ISLAND GIRL
2013/IRH/KILLEA ISLAND/RINGLES LITTLE GIRL/
KONG 8 65,79
Isabella Vest Østergaard CLEMENTS CABELLO
2008/LH///
VRK 8 67,02
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE 8 67,87
Laura Bache TÅGERODS APAJA
2009/SP/POUR AMOUR/BELLA/
AAR 9 76,13
Olivia Høyer Pedersen SILVER SCOTT
2009/CO/SILVER SHADOW/ISLAND STAR/CORAL STRAND
HIS 10 81,28
Josefine Marie Westerskov DJ 18
2004/RP/DIAMOND BOY/NADJA/NANTANO
FRK 11 85,58
Mathilde Bligaard COUNT TO TEN
2012/SP/FS CALIMERO/GOMERA/GOLDEN EMPIRE
VIR 12 74,48
Nicoline Bo Rasmussen ENGGÅRDENS CONRAD
2006/NF/CORSO/LILLEHØJS MILIA/MALIBU II
TSC 12 61,47
Astrid Tolsgaard Jensen SUNDAY RU FLAVIEN
2006/PSF/ARON N/GRACE RU FLAVIEN/MARIO
SPR 13 77,86
Laura Bligaard KLINTHOLMS SIR JEFF
2005/WB/BJERREGÅRDS TAYER/BJERREGÅRDS MADONNA/COED COCH ENDOR
VIR 16 91,56
Sophia Hvilshøj Andersen GRIBSVAD BONNY
2005/WE/PARCYBEDW BOY GEORGE/GRIBSVADS BIMBU/TALON TORETH
DVRK Udg.
Dichte Krøyer Sunesen ZAFIR
2007/LH///
VAS Udg.
Augusta Michaela Jungersen LOUGH KEY DIZZY RASCAL
2009/IHR///
SPR Disk.
Camille Emilia Gotterup Heissel KNOCKROE BUBBLE
2009/IRH/CUT THE MUSTARD XX (GB)/CHRISTMAS HOLLY/
HIS Disk.
Cecilie Busch SI JOLLY DES IFS
2006/PSF/LINARO/COOKKY DES IFS/
HIS Disk.
Lærke Skaanning Ebbesen ALLIHIES SUPERSTAR
2010/IRH/JACK OF DIAMONDS/BALLYBUNION LADY/ARD VDL DOUGLAS
RESR Disk.
Elias Rose Thorndal TOVDAL'S CHINA SKY
2012/WE/TOVDAL'S SKY DRAGON/CHAMPS ELYSEES XX/KATEB XX (IRE)
THOR Udg.
Cecilie Busch ORCHID'S COLYNE
2009/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S DOLCE VITA/
HIS Disk.
Anna Ley HEDEMAND'S ELSTAR
2010/SP/KLOOSTER'S ELTINO/TAI TANICONI/TAI TANICO
KONG Disk.
Emma Ponsaing DOON LADDIE
2004/CO/SILVER SHADOW/DOON KATE/
CSC Disk.
Josephine Zeemann DUN BOY
2010/BL///
EGE Udg.