Hvad leder du efter?

jun
2021
Fra 19-06-2021 til 20-06-2021
  • Spring
  • Hest

Helsinge Rideklub Springstævne med holdmesterskab Distrikt (C)

Stævnenummer
Prop00038172
Dato for resultat d. 20-06-2021
Resultatbehandling færdig
Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Katrine Poulsson
21551565
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

24. Distriktsmesterskab HOLD LA1* Springning Heste (115 cm) B12 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B12 (svh 2)

Opdateret: 20-06-2021
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Sandra L. Hansen STAUGAARD'S FAITHFUL HEART
2007/DV/HEARTBEAT/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
SLR 0 83,23 0 80,94 1
1 1
Anna Gøtche Hanssing AURELIUS BALSLEV
2012/DV/ASTON MARTIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
SLR 0 88,23 4 86,67 1
2 2
Anita Jane Cordrey FINGER F
2014/DV/FAVORIT ASK/USTINA F/USTINOV
NSR 4 88,81 0 89,49
2 2
Cecilie Busch LE' ROCK
2013/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE' BEATRICE/LEENDERT
HIS 4 89,98 0 85,11
2 2
Rasmine Laudrup-Dufour CLEAR FLIGHT
2014/HN/CRISTALLO I/GRAFFIATA D.C./
CSC 4 87,62 0 88,13
2 2
Malou Knudsen Güllich HOLYMOLY FH
2012/KW/BREITLING LS/AQUARELLE VAN DE GULDENNAGEL/QUERELLE
CSC 4 80,46 4 80,80
Signe Nørgård Pedersen ARKOBAL
2015/OS/ARKO JUNIOR PMS/PLUME FOR EVER/GINGER SOMOLLI (FR)
SLR 4 85,69 8 84,09
Jessica Josepha Pinholt GADDI
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/HELENE/HELENIKOS XX (IRE)
FHSR 4 81,75 9 90,04
Victor Holck KROGÅRDENS TROPIC HEART
2011/DV/HEART-THROB BS/KROGÅRDENS PRINCES/COME BACK II
HIS 8 87,72 7 100,74
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS CONTESS
2007/DV/CARMARGUE/SASJA AF LUNDSGÅRD/EFFEKT
SLR 1 91,04 16 83,87
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/
HIS 12 85,27 Disk.
Christina Domino Nielsen LE MISERABLE
2010/DV/LE MISTRAL/HIGH ORDER XX (dk)/AFFILIATION ORDER XX (USA)
FHSR Disk.
Amanda Vincentz Werchmeister UTOPIA Z
2011/ZA/USTINOV/CARA MIA/CARANO
MMR Disk.
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS Disk.
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
MMR Disk.
Charlotte Kondrup TEMBA
2015/DV/BALOU/AMINA/ALICANTE
HIS 4 89,00 Disk.
Tina Hattel Schjerning GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 84,32 Disk. 1
Julie Karoline Terp LITTLE Q
2006/OLD/QUALITY/RICUDA/LANDOR S
HIS Disk.
Ida Klug TAARUPGAARDS DUBAI
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/DAMGÅRDS LINE/LEANDRO
MMR 8 82,05 Disk.
Iben Dinsen PEGASUS BRIDGE Z
2005/ZA/PAPILLON ROUGE/LANDGRAEFIN/LANDGRAF I
NSR 4 84,11 Disk.