Hvad leder du efter?

jun
2021
Fra 19-06-2021 til 20-06-2021
  • Spring
  • Hest

Helsinge Rideklub Springstævne med holdmesterskab Distrikt (C)

Stævnenummer
Prop00038172
Dato for resultat d. 20-06-2021
Resultatbehandling færdig
Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Katrine Poulsson
21551565
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

23. Distriktsmesterskab HOLD LB1* Springning Heste (105 cm) B12 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B12 (svh 1)

Opdateret: 20-06-2021
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Jennifer Nisted Florboe CHA-CHA ASK
2016/DV/PARTY DANCE/CAROLA/CALATO
SLR 0 62,45 0 61,03 1
1 1
Emilie Sindt CUPIDO ALFARVAD Z
2013/ZA/CROWN Z/CERISE Z/CAROLUS II
SLR 0 69,36 0 66,99 1
1 1
Kristine Amalie Paulson GITANO VAN'T SMISHOF
2006/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/UMBA BIG JUMPER VOSCOLINE 3/BIGARREAU DU CAP
NSR 0 65,93 0 62,56 1
1 1
Anna Gothen Ibsen ULOVE DES LA'CUBA AX
2013/DV/ULOVE DES CHARMES/LACORA-EM/CORONADO
HIS 0 69,13 4 69,65 1
4 4
Katinka Clausdatter Worsøe WORTH IT
2013/LH///
SLR 4 70,47 0 67,91
4 4
Sarah Vander Borght Reinholdt HARDCORE KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FABULA KILEN/CARANO
CSC 5 79,35 0 67,01
Caroline Peschardt Helwiig Nielsen MAYFIELD CANDY LAD
2013/IRH/SLIGO CANDY BOY/SEABRAE DIAMOND/
HIS 0 64,23 9 79,52 1
Johanne Lygum CONCERTO
2007/SIT/CONVERTER/EVITA V/
FHSR 5 76,20 4 69,18
Camilla Hammerschmidt Dyhr PALM CITY
2007/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/COQUITA/QUIDAM DE REVEL
FHSR 4 66,15 8 70,48
Ann-sofie Brandt Odgaard FALCAO
2015/DV/FAVORIT ASK/EVITTA/ESPRI
SLR 4 67,67 8 68,68
Sara Pichura MOSEGÅRD'S BRUNO
2007/DV/HEARTBEAT/MOSEGAARD'S RIGOLETTELS/LIBERO H
MMR 8 69,68 4 65,34
Sara Dagmar Strøm Lundum CARMEN
2007/KW/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
CSC 14 81,04 0 68,04
Caroline Høyer CASHMERE
2008/DV/CARSON ASK/BIRKNÆS LOTTE/LORD CALIDOS
MMR 11 84,26 8 90,49
Anna Christina de Jonquieres CURIOUS Q ASK
2015/DS/COLFOSCO/CURLEY SUE S/CIACOMINI
NSR 23 119,23 0 68,65
Bonnie Isabella Wahlsten CHESNY (SWB)
2013/SWB/CABACHON/SAN COSMA SN (SWB)/
HIS 8 89,71 Disk.
Catharina Zenia Waterstradt CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/
HIS Disk.
Emma Klug PS MALLE
2012/OLD/CONTO 4/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
MMR 0 66,62 Disk. 1
Anna Martiny Lund FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 12 72,63 Disk.
Laura Holck CAYENNE MAIL
2010/LU/JAGUAR MAIL/CHANELL/COME BACK II
HIS Disk.