Hvad leder du efter?

aug
2021
Fra 21-08-2021 til 22-08-2021
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

D stævne med klubmesterskab og VM-kvalifikation (D)

Stævnenummer
Prop00038145
Dato for resultat d. 22-08-2021
Resultatbehandling færdig
Skolevej 8
3650 Ølstykke

Kontakt inden stævnet

Katrine
40816189
vsrestaevner@hotmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. Sløjfeklasse 10-100 cm (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (svh 0)

Opdateret: 22-08-2021
Antal starter:
38
Antal placeringer:
21
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Aliyah Louisa Høier Vitanvil AGERBÆKS CARAMBA
2015/LH///
VSRE 0 102,20
3 3
Cecilia Fuglevig Johnsen HOLMGAARDS ZENINA
2006/SP/ZENDRO/HOLMGAARDS NINA/SACKET ØSTERVANG
VSRE 0 88,50
3 3
Freja Kehler Andersen DAMGÅRDENS ANIMO
2015/SP/ANTARIO N/BIRKELUNDS FELIS/MARCHI
RIH 0 61,30
3 3
Caroline Klarskov Morgenstjerne SPIRIT
2003/LH///
ISR 0 59,20
3 3
Victoria Albrektsen CASSANDRA H
2003/KN/DUNHILL H/YELLOW GRAM/RITTERSTERN
VSRE 0 70,00
3 3
Emma Errebo Truelstrup SCHILLINGGAARDS MONIQUE
2007/PI/CAPPUCCINO-T/SHADOW/
VSRE 0 54,70
3 3
Karla Rosengreen Lansø TH'S ARROW
2012/SP/TAI TANICO/FLICKA/
JET 0 57,70
3 3
Ditte-Marie Busk Jensen PENELOPE AF HVARRE
2011/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
BRF 0 51,20
3 3
Kirstine Hagerup Meelberg-Lange CLONTARF FANTABULOUS
2006/IHR///
NSR 0 59,30
3 3
Ditte-Marie Busk Jensen PENELOPE AF HVARRE
2011/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
BRF 0 50,00
3 3
Kirstine Hagerup Meelberg-Lange CLONTARF FANTABULOUS
2006/IHR///
NSR 0 58,40
3 3
Laura Errebo Truelstrup GANGNAM STYLE
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CINDY/CARBID
VSRE 0 58,60
3 3
Amalie Klarskov Morgenstjerne RATHNAGREW MOLLY
2011/BL///
ISR 0 51,80
3 3
Anna Granfeldt ÅGERUPGÅRDS PASCAL
2004/FJ/GOLF GUDENÅ/ÅGERUPGÅRDS CINDY/KNAST HALSNÆS
AAGS 0 52,50
3 3
Josephine Rytter jakobsen COLOUR BLUE DE LICHT
2009/BL/CASSINI II/TRANHOLMS PATRI/LOBSTER
VSRE 0 52,10
3 3
Cecilia Fuglevig Johnsen CALVIN MAK
2007/DV/CARSON ASK/TEMPERLINE XX (DEN)/FABULEUX PROSPECT XX
VSRE 0 56,70
3 3
Laura Lander CASANOVA
2010/DV/CARPENTER/MARITZA/DIAMANT
VÆR 0 51,60
3 3
Katitzie Kunst Jespersen FIGTER
2011/LH///
LGR 0 62,40
3 3
Clea Krolmark Munk DJANGO
2008/KW/PHIN PHIN/VIOMF/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE
SAS 0 52,80
3 3
Nathalie Havskov Badihi SØBORGGÅRDS BASTOGNE
2009/LH///
SØG 0 52,70
3 3
Sarah Klostergaard MAYFIELD AXE
2013/IRH/DEXTER LEAM PONDI/SPRINGBROOK SPARKLE/SPARNBROOK BLUE GEM
VSRE 0 52,80
3 3
Kathrine Kloch VIÐJA FRA NØRHÅ
2014/DK/RIDDARI FRÁ HOFI/ELD TINNA FLØDAL/ASPAR SAUÐÁRKRÓKI
VSRE 4 74,80
Cecilia Fuglevig Johnsen HOLMGAARDS ZENINA
2006/SP/ZENDRO/HOLMGAARDS NINA/SACKET ØSTERVANG
VSRE 4 80,20
Victoria Holst RYTTERGÅRDENS TOKE
2005/FJ/LAVAL VINSTRUP/RYTTERGÅRDENS FREJA/JUTUL
ØKR 4 66,80
Freja Kehler Andersen DAMGÅRDENS ANIMO
2015/SP/ANTARIO N/BIRKELUNDS FELIS/MARCHI
RIH 4 72,90
Victoria Holst RYTTERGÅRDENS TOKE
2005/FJ/LAVAL VINSTRUP/RYTTERGÅRDENS FREJA/JUTUL
ØKR 4 65,10
Caroline Klarskov Morgenstjerne SPIRIT
2003/LH///
ISR 4 65,90
Anna Granfeldt ÅGERUPGÅRDS PASCAL
2004/FJ/GOLF GUDENÅ/ÅGERUPGÅRDS CINDY/KNAST HALSNÆS
AAGS 4 69,10
Amalie Klarskov Morgenstjerne RATHNAGREW MOLLY
2011/BL///
ISR 4 48,80
Clea Krolmark Munk DJANGO
2008/KW/PHIN PHIN/VIOMF/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE
SAS 4 54,30
Nathalie Havskov Badihi SØBORGGÅRDS BASTOGNE
2009/LH///
SØG 4 52,20
Kathrine Kloch VIÐJA FRA NØRHÅ
2014/DK/RIDDARI FRÁ HOFI/ELD TINNA FLØDAL/ASPAR SAUÐÁRKRÓKI
VSRE 8 72,40
Karla Rosengreen Lansø TH'S ARROW
2012/SP/TAI TANICO/FLICKA/
JET 8 61,00
Marina Gryl Skriver SILAS
2006/FJ/FLORIAN SKOVÅ/TOMINE/ALF TYLER
CEP 8 54,10
Marina Gryl Skriver SILAS
2006/FJ/FLORIAN SKOVÅ/TOMINE/ALF TYLER
CEP 8 54,10
Aliyah Louisa Høier Vitanvil AGERBÆKS CARAMBA
2015/LH///
VSRE Udg.
Laura Lander CASANOVA
2010/DV/CARPENTER/MARITZA/DIAMANT
VÆR Udg.
Katitzie Kunst Jespersen FIGTER
2011/LH///
LGR Disk.