Hvad leder du efter?

feb
2022
Fra 03-02-2022 til 06-02-2022
  • Spring
  • Hest

DDHS's B-stævne i spring inkl. indendørs DRF mesterskab for (B)

Stævnenummer
Prop00038067
Dato for resultat d. 06-02-2022
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. Sølvtur 1 - MB1* Springning Heste (125 cm) A (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (svh 3)

Opdateret: 06-02-2022
Antal starter:
40
Antal placeringer:
11
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Alberte Filuca Brünning Conradsen MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
CSC 0 60,78 1
1 1
Emma Ponsaing ARAMIS 577
2007/OLD/ARGENTINUS/WILKARA/GRACIEUX
CSC 0 61,92 1
2 2
Benjamin Saurugg ALPHA'M Z
2014/ZA/ARKO III/DIENTJE M Z/ARD VDL DOUGLAS
SRI 0 63,16 1
3 3
Josephine Bøgh CABAGISA Z
2015/ZA/CABACHON/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
NSPR 0 63,60 1
4 4
Christian Jansen AAGAARDENS CALINA
2011/DV/CAREFUL/AAGAARDENS ZAFINA/CAJUS
VOS 0 64,04 1
5 5
Milla Josefina Wichmann Duus AUGUSTINUS LAN
2005/KW/C-INDOCTRO/JASHINE-RONA/
RIC 0 64,59 1
6 6
Miamaja Lundblad CRYSTAL BLUE
2015/AES/CLOONEY/SAVANNAH/CORIANO
TRK 0 65,76 1
7 7
Simone Hansen Scherff SØNDERVANGS MATILDE
2015/DV/CATOKI/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
RIC 0 65,89 1
8 8
Nikita Aabo CHILANO
2004/HO/CHICAGO Z/ESTHER VIII/LANDLORD
STRK 0 66,24 1
9 9
Daniel Hald Cassøe CALL ME CORDULA
2013/WP/CORONAS/EL ROSITA/
DDHS 0 67,32 1
10 10
Frida Munk Lassen CHALEEN 3
2008/ME/CELLESTIAL/LÜTT PÜPPI/LE MATIN
HRB 0 67,52 1
11 11
Alexander Lundgaard Kjeldsen OKLAHOMA H.
2015/DV/BALOU/OPHELIA XV/BARNAUL XX (POL)
RKH 0 67,87 1
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 0 67,89 1
Gitte Dahl JUMPER NEVER KNOW'S
2014/KW/EMIR R/CIVONNE-S/
LYK 0 68,13 1
Kamilla Grauff Albrektsen JO'S ROBERTO
2016/DV/ROCKLAND/TOFTEHØJS PEARL/EARL
CSK 0 68,30 1
Laura Christine Rask Christense TAARUPGAARDS SHAIGUN
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
HRK 0 68,46 1
Julie Halskov MINI
2007/LH///
BÆK 0 68,55 1
Josephine Munch PRINCES ROCKLAND
2009/DV/ROCKLAND/FIE/CARANO
SSRK 0 68,62 1
Jacob Theodor Schmidt COMMARRON Z (ORG.PAP.MGL.)
2012/ZA///
BOOR 0 68,73 1
Christine Thirup Christensen NIARADO LILLE LUNDEN
2015/DV/DIARADO/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
SIR 1 69,93
Thomas Kolborg Johansen FOR FOLLOW PS
2015/OS/FOR PLEASURE/CHENNY/CHACCO-BLUE
VOS 1 70,77
Cecilie Kjær U AMON Z
2015/ZA/URIKO/AMARETTO/DARCO
HRB 1 70,82
Eva Kramer GALAXY ASK
2015/DV/GIPSY D'ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
RIC 2 73,47
Emilie Henningsen Schäfer BOBOLENSKY
2006/KW/CORNET OBOLENSKY/VO BALIA/NUMERO UNO
CSC 4 57,32
Alexander Godsk CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
FSRK 4 60,93
Leonora Løwe Skjold FI-TOUCH
2010/KW/AZTECA VDL/WALTZING MATILDE/INDORADO
SPR 4 62,05
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 4 66,98
Thomas Sandgaard J KANNAN DE REVEL
2014/KW/KANNAN/BONULA N/
HER 4 67,80
Celina Fink Aabo CASINO ROYAL
2009/OLD/CASINO/QUICK ROXANNE/QUICK STAR
STRK 4 68,23
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 4 68,94
Celina Fink Aabo SPECIAL DREAM D.
2006/HN/STOLZENBERG/NATASCHA/NATIELLO XX
STRK 6 74,78
Anne-Kjestine Diederichsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
BIS 6 75,06
Laura Thomey CITRICK
2013/DV/HATTRICK/CORNELLI/CORNETTO
RIC 8 62,61
Wiktoria Stanislawska CALIA
2013/DV/CABACHON/LADY Z/A'KHAN Z
SVRK 8 66,09
Torben Frandsen SANTIANO 56
2015/HO/STANFOUR/TIOALA/CASSINI I
TØRK 8 68,71
Josefine Sandgaard Mørup CALL ME COMMANDER
2014/HO/CASALL/ARLENE/CONTENDER
HER 8 83,32
Rosemarie Heering OAKS CLOVELLY
2011/AWH/ASB CONQUISTADOR/OAKS VISIONARY/VIVANT V.D. HEFFINCK
NSR 10 74,67
Konstantin Deeken Künnemann CYRILLUS
2015/WP/COLLINCOR/NIXE/NUMERO UNO
BÆK 10 76,21
Karoline Sloth Kjær JUMP 4 JOY
2014/KW/AMARETTO I/PERPETUA/LUX Z
SLRK 12 67,09
Nikoline Gulstad NATALON VAN 'T KREKENHOF
2013/BWP/TOULON/TENDRESSE DU NORD/CENTO
HRV 16 82,44