Hvad leder du efter?

sep
2021
Fra 01-09-2021 til 05-09-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

DDHS's B-stævne i spring med DM for beriderelever (B)

Stævnenummer
Prop00038042
Dato for resultat d. 05-09-2021
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. DANSK HESTEFORSIKRING MB1* Springning Heste (125 cm) B4 (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B4 (svh 3)

Opdateret: 05-09-2021
Antal starter:
53
Antal placeringer:
14
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Dorte Dahlmann Olsen CATMANDOO U
2012/HO/CATOO/GORLANA/CORIOLAN
ØSR 0 46,41 0 34,30 1
1 1
Catrine Vith Hansen CASEY
2013/DV/CAVALL ASK/CASIRA/CASINO
TØRK 0 49,41 0 34,68 1
2 2
Alberte Filuca Brünning Conradsen MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
CSC 0 47,47 0 34,80 1
3 3
Christian Jansen STENVANGS DAIQUIRI
2014/HO/CATOO/CLARA/CLARIMO
SIR 0 48,91 0 34,94 1
4 4
Christian Jansen CALIKA-VITZ
2015/DV/COMPLETE/OCTOPUSSY/SASKIBARD II
SIR 0 48,60 0 35,64 1
5 5
Sidsel Broch Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 0 50,12 0 35,96 1
6 6
Frederikke Flindt FINETTE ASK
2014/DV/QUINTERO/FELINE ASK/CARTHAGO
DDHS 0 46,91 0 36,31 1
7 7
Karen Møller Rohde CASSADO ASK
2015/DV/CASALL/CHANIA/
FYR 0 48,01 0 36,48 1
8 8
Signe Dueholm Veng Kristensen BUGATI Z
2008/ZA/EUROCOMMERCE BERLIN/CONTESSA Z/CHELLANO Z
AAR 0 50,63 0 37,55 1
9 9
Pedro Gosk BELLE D'OR
2014/DV/BALOU/LADY D'OR/NIMMERDOR
SPR 0 54,72 0 38,63 1
10 10
Christine Thirup Christensen NIARADO LILLE LUNDEN
2015/DV/DIARADO/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
SIR 0 49,38 0 39,41 1
11 11
Maria Bjørnkjær Asferg ERANO DE LA BUTTE
2014/SF/URANO DE CARTIGNY/ROXANE DE LA BUTTE/LOOPING D'ELLE
FYR 0 46,74 0 39,61 1
12 12
Anne Hou Christensen CHINETT ASK
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
LYK 0 51,44 0 39,94 1
13 13
Thomas Kolborg Johansen CONCHANGO PS
2014/OS/CONTHARGOS/CHANGA/CHACCO-BLUE
VOS 0 54,07 0 41,39 1
14 14
Filippa Christer Andersen SYVHØJEGÅRDS ELINOR
2014/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
BSR 0 50,44 0 41,47 1
Martin Mose Knudsen CI BEAU ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/CILLA ASK/LAMBRUSCO ASK
LYK 0 51,26 0 41,59 1
Nikoline Dresler CHICCO
2009/ME/CHACCO-BLUE/CHICORA/CELLESTIAL
LYK 0 50,64 0 41,78 1
Sarah Svendgaard HILL BILLY VDK
2012/KW/CANTOS/DENETTE VAN HET POLDERHOF/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF
LYK 0 50,51 0 42,05 1
Frederik Kjølholm KINGSMAN M
2015/AES/GENTLEMAN/DAPHNE M/
RKV 0 51,61 0 42,31 1
Inge Ulvsbjerg Toft IFERO DU ST. GEORGES
2008/BWP/BUFERO VAN HET PANISHOF/BERNICE DE HACCO/MILLE-RAMIRO
TØRK 0 53,16 0 45,17 1
Martin Neergaard LA VIN'O
2012/LU/ACOLINO/LATANDRA/LACANTUS
LYK 0 48,34 4 29,39
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
KRT 0 47,05 4 31,09
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
LYK 0 46,47 4 31,87
Gitte Dahl CARTER T
2013/HO/CATOO/L-COLETTKA/CORIANDER
LYK 0 45,95 4 32,13
Ida Bech Lange JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
DDHS 0 47,96 4 32,66
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
BSR 0 48,14 4 33,31
Jack Ray Nielsen RAYPAWERS BY THE WAY
2015/HO/BALOUBET DU ROUET/D-CALANDRA/
KOOR 0 50,85 4 34,44
Michelle Lassen CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
SRI 0 48,53 4 35,09
Martin Mose Knudsen TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
LYK 0 46,20 4 35,22
Torben Frandsen LAVION 3
2014/HO/LEOVISTO/UENIK/NEKTON
TØRK 0 53,36 4 35,25
Rikke Andersen INCA
2013/KW/CANABIS Z/BIJANCA H/VERDI
LYK 0 51,82 4 38,85
Torben Frandsen CATCH ME
2015/DV/CARMARGUE/W-XIAMEN/ACODETTO I
TØRK 0 52,70 4 38,92
Rikke Andersen COLAKLI BOY
2012/HO/FOR EVER JUMP/V-SELINA/CATOKI
LYK 0 46,64 4 39,17
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
POR 0 46,73 8 33,92
Georgia Timmermann CALIA
2013/DV/CABACHON/LADY Z/A'KHAN Z
SVRK 0 48,94 8 37,96
Camilla Lund-Pedersen KING KONG
2015/KW/BENTLEY/BONAPARTA/CONTENDRO II
LYK 0 51,60 8 40,33
Heidi Kjær Larsen Q2
2007/DV/QUITE EASY/THY'S LA TIA/CALIDO I
FAVR 0 49,65 8 46,52
Marie Louise Horstmann HEDEGÅRDENS LANDMAN
2007/DV/LANZETT 1/FANTASIE-L/BLUE HORS FUTURE CUP
AGR 4 45,81
Mette Askham Jensen DESTANY
2008/AES/LANDJONKER/UNTOUCHABLE/CASSINI II
HRV 4 46,03
Sandra Thinggaard Byrgesen KRAKATOA V.
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/RUNDBJERG'S KILINGA/CAJUS
BSR 4 47,34
Jeanet Glud Jørgensen BREE LYNGRIIS
2009/HO/CORRADO I/ULTIMATE LADY/
BIS 4 48,62
Anne-Kjestine Diederichsen PS CAT
2010/HN/CATOKI/DOLCE VITA/DROSSELKLANG II
BIS 4 49,40
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KW/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
KSRK 4 49,49
Michelle Krygermeier FIRST ROCK
2009/LH///
VOS 4 50,28
Mai Bæk Nielsen GALAXY
2011/KW/NUMERO UNO/ZALZA/CLINTON
VHRK 4 51,11
Martin Neergaard PERLE VAN HET NAPOLEONHOF
2015/BWP/THUNDER VAN DE ZUUTHOEVE/JIECERA VAN HET VOSVIJVERSHOF/CICERO Z
LYK 4 51,27
Alexandra Holm REBELL 549
2003/HO/RAMIRO'S SON II/CARINA/LANDLORD
RIF 4 52,15
Cecilie Krogsdal Perto COCORICO DE RIVERLAND
2012/SF/L'ARC DE TRIOMPHE Z/TENNESSE DE RIVERLAND/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF
VOS 6 61,52
Charlotte Bjørnstrup ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/
NSR 7 68,22
Nadja Therkildsen RAYPAWERS FAIR PLAY
2014/DV/FAVORIT ASK/UNDERCOVER/DOGE DU TAILLANET
AAR 8 47,69
Alberte Gravesen Jensen FERDINAND 273
2008/HN/FOR EDITION/DINA/
KARR 9 57,63
Madelen Bennetsen M.B. HUMMELS ACDC
2009/DV/SIR SHUTTERFLY/HUMMELS AICHA/ASTON
NDRK 10 62,18
Alexander Godsk CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
FSRK 10 62,80