Hvad leder du efter?

aug
2021
Fra 19-08-2021 til 22-08-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne i spring for pony inkl. DRF mesterskab for po (B)

Stævnenummer
Prop00038041
Dato for resultat d. 22-08-2021
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B0 (C)

Spring: MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B0 (svh 3)

Opdateret: 22-08-2021
Antal starter:
24
Antal placeringer:
11
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Silja Sofie WIchmann Duus SKOVGÅRDS SAFIR
2007/LH///
RIC 0 71,87 1
3 3
Silje Fersløv Grøftehauge SVANEKÆRS COCO
2012/SP/MISTER MALTHE/FIRHØJ'S SARI/FIRHØJ'S PARI
FYR 0 70,95 1
3 3
Kamille Sofia Allerslev Hek MY DIAMOND
2009/BL///
ESP 0 75,15 1
3 3
Chanel Blixenkrone Møller Hansen DREAM FIELDS
2000/IHR///
RIC 0 76,53 1
3 3
Julie Halskov NINA DI BELLE
2009/BP/MACHNO CARWYN/BELLE/BEYERLODGE DIAMOND M
BÆK 0 71,15 1
3 3
Cecilie Hempel Hansen EVITA VAN DE KIEKUUT
2010/WF/WATERMILL FALCON/KIEKUUTS TIRA/
DAR 0 73,15 1
3 3
Eva Harriet Elkjær Christensen SPRINGHILL COPPER BEECH
2009/IHR///
ESP 0 71,14 1
3 3
christel Engelbrecht GRIBSVADS TEDDY JO
2009/WE/REDPOOLS GATSBY/GRIBSVADS LADY JO/PARCYBEDW BOY GEORGE
SSR 0 68,42 1
3 3
Pil Hoyer Sinnbeck TULLA BOY
2011/CO/DANESFIELD PRINCE/GLENORAN PRINCESS/CORRIB PRINCE
RESR 0 70,57 1
3 3
Izabella Tardrup Frandsen COPPER BAY LADY
2010/BL///
ESP 0 76,47 1
3 3
Karla Baad Christensen ATOS DES MOTTES
2010/SF/QUIROS DU PAS/DIVA DU PLESSIS/MATABAY XX (FR)
HIS 0 79,95 1
3 3
Eva Harriet Elkjær Christensen BRANDON REEPICHEEP
2013/IPS/ESKDALE SPLENDID VENTURE/BRANDON MARIETTA/GIGMAN ORINOCO
ESP 4 68,02
Filippa Rothausen LAVALLY TURBO
2009/IHR///
SPR 4 65,66
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
HKR 4 69,38
christel Engelbrecht GRIBSVADS TEDDY JO
2009/WE/REDPOOLS GATSBY/GRIBSVADS LADY JO/PARCYBEDW BOY GEORGE
SSR 4 70,56
Pil Hoyer Sinnbeck TULLA BOY
2011/CO/DANESFIELD PRINCE/GLENORAN PRINCESS/CORRIB PRINCE
RESR 4 71,35
Wilma Frederikke Bohnstedt SHANBO SALLY'S GIRL
2013/CO/ILLAUNURRA CATHAL/CASTLESTRANGE SALLY/
SPR 4 73,53
Sofie Højris hansen MICLAS ARISTOCRAT
2006/NF/MICLAS ACTIVE/LADY JANE/
TSC 4 74,64
Sofie Højris hansen CAHERVIEW PADDY
2008/CO/CASTLESIDE CARRIG/RATHCOONA BEAUTY/TULIRA FINN MAC COOL
TSC 8 74,41
Kamille Sofia Allerslev Hek RATHCOONA PATRICIA
2011/CO/KIRRIN MALACHI/RATHCOONA DAISY/COOSHEEN CALLOWFEENISH CASHEL
ESP 8 76,78
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
NSR 8 76,35
Holly Meier Løfstrøm DEAL RIVER PRETENDER
2010/SIE/MR PRETENDER/NAOMI/CAPTAIN CLOVER
CSC 9 83,79
Wilma Frederikke Bohnstedt SHANBO SALLY'S GIRL
2013/CO/ILLAUNURRA CATHAL/CASTLESTRANGE SALLY/
SPR 15 92,99
Ingrid Christine Laursen CAMILY - ARLANDA
2011/NF/BOVENHEIGRAAF'S CAMILLO/ARLANDA L/ORLANDO
NSR Udg.