Hvad leder du efter?

aug
2021
Fra 04-08-2021 til 08-08-2021
  • Spring
  • Hest

Absolute Horses A-stævne i spring inkl. DM, DRF mesterskab f (A)

Stævnenummer
Prop00038039
Dato for resultat d. 08-08-2021
Resultatbehandling færdig
Stævnearrangør - Absolute Horses (Distrikt Andre klubber)
Tågerupvej 32
6560 Sommersted

Kontakt inden stævnet

Thea Glitrup
53367891
info@absolutehorses.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (svh 3)

Opdateret: 08-08-2021
Antal starter:
50
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 2000 2: 1600 3: 1200 4: 800 5: 600
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mie Mundberg Hansen GANGNAM STYLE
2006/IRH/MOHILL CAVALIER CLOVER/OWENSIES GIRL/ALL THE DIAMONDS
ØSR 0 57,72 1
1 1
Ulrich Gaarslev FAMKE ADINA
2010/KW/BACARDI VDL/BALLARINA/SILVERSTONE
HIS 0 61,57 1
2 2
Alexander Godsk HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
FSRK 0 62,85 1
3 3
Tina Lund STAKATOS Z
2012/ZA/SPARTACUS/LAVY/CONTENDER
RIC 0 62,99 1
4 4
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 0 63,23 1
5 5
Tina Lund CELVITA Z
2012/ZA/CRESPO VDL/ZELVITA Z/ZANDOR Z
RIC 0 64,04 1
6 6
Mie Stuhr-Petersen VINCEL
2012/HN/VALENTINO/FEE/FABRIANO
NSR 0 64,88 1
7 7
Emilie Mosegaard Christiansen ROCKET QUEEN Z
2009/LU/QUAPRICE Z/CARNEVAL MAGIC/CASSINI I
IRK 0 65,49 1
8 8
Caroline Rehoff Pedersen MERCURIUS AEG
2012/BWP/C-INDOCTRO/SABRIENNE/DARCO
RTG 0 66,07 1
9 9
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 0 67,79 1
10 10
Rasmine Laudrup-Dufour GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
CSC 0 67,95 1
11 11
Karen Møller Rohde CASSADO ASK
2015/DV/CASALL/CHANIA/
FYR 0 68,11 1
12 12
Signe Voldgaard Hansen LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
LYK 0 68,83 1
13 13
Phillippa Wildfang Linde FAFIRA W
2010/KW/EUROCOMMERCE ZAGREB/ZAFIRA W/
SPR 0 69,17 1
Ian Fives LADY CORLINA
2014/OS/CASIRO I/LADY LIKE/
ROOR 0 70,99 1
Ian Fives ACTION MAN
2014/OS/ACTION-BREAKER/STAKKIARA/STAKKATOL
ROOR 0 71,75 1
Martin Neergaard ELIËN
2009/KW/AREZZO VDL/ZULU/ROVEN XX (ARG)
EGE 0 72,49 1
Karen Møller Rohde CHEETAH ASK Z
2014/ZA/CHELLSINI Z/INDIRA VD WITHOEVE/WANDOR VAN DE MISPELAERE
FYR 0 73,54 1
Phillippa Wildfang Linde CASMANN 2
2009/HO/CASCARI/STOCKHOLM/COLMAN
SPR 0 75,64 1
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 0 75,87 1
Konstantin Deeken Künnemann I KNOW
2013/KW/AREZZO VDL/TONIA/HORS LA LOI II
LYK 0 79,55 1
Cecilie Berthelsen AB'S LASANT
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/L. CASANDRA/CARANO
BIS 1 81,56
Anna Victoria Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 4 57,01
Caroline Rehoff Pedersen RUBENS DE LAUME
2005/SF/TAM TAM/GERBOISE DE LAUME/REVE D'ELLE
RTG 4 60,06
Martin Mose Knudsen TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
LYK 4 60,07
Maria Barnewitz Schou QUEEN C
2005/VB/CATRICK ORION/QUIBLESSE/GRANDUS
PSR 4 61,97
Jeff Paw Nielsen ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 4 64,78
Josefine Sandgaard Mørup RIDDLE QUIZ
2013/LU/AMARONE/QUISELL/QUITE EASY
HER 4 64,97
Tina Lund CHARLOTTE DEL COLLE
2012/SF/KANNAN/ARCADIA DC/ARGENTINUS
RIC 4 67,27
Ulrich Gaarslev FLAVIE VAN'T SUYBROUCK
2011/SBS/BAMAKO DE MUZE/DABOUSCHKAH/DIAMANT DE SEMILLY
HIS 4 67,72
Thomas Sandgaard NARCO NOIR VAN DORPERHEIDE
2013/BWP/ZILVERSTAR T/JALOEZIE/FIDJY OF COLORS
HER 4 70,58
Claus Hundebøl UNICORN'S CHAMPION
2013/DV/CHANDLER/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SHR 4 71,65
Sofie Yderstræde Bucka LADY MADAME
2013/DV/LUDWIGS CONCEPT/MADAME HS/MANTOVANI
HER 4 72,20
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/
NSR 4 73,16
Clara Roesgaard Kristensen CHAPEAU CLAQUE
2006/HO/CORMINT/HOFFMANN LAMI/LANTAAN
BÆK 4 77,80
Michelle Lassen CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
SRI 4 77,90
Julia C. Foss BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
SPR 4 78,82
Lærke Isabel Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
FSRK 8 59,54
Rasmine Laudrup-Dufour CLEAR FLIGHT
2014/HN/CRISTALLO I/GRAFFIATA D.C./
CSC 8 60,39
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/
RIF 8 64,79
Astrid Lund Wisholm GUARDIOLA 4
2013/HN/GREY TOP/GINGER/
BÆK 8 64,86
Julie Halskov MINI
2007/LH///
BÆK 8 68,59
Shannon Ketterle UNION STAR Z
2014/ZA/UNTOUCHABLE/DARLYNN.PP/QUICK STAR
RIC 8 72,72
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SPR 8 73,62
Theodor Wildfang Just Linde BENTLEY N.
2006/KW/NUMERO UNO/ORCA BEA/
SPR 9 97,39
Philip Wendelboe BONITA 449
2007/BWP/BLUE BOY/ULRICHE V BAREELHOF Z/ULRICH Z
SRI 9 100,96
Charlotte Bjørnstrup ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/
NSR 11 92,64
Maria Barnewitz Schou CSF VALERIE
2009/IRH/ARS VIVENDI/CSF OLYMPIC CRUISE/CRUISING
PSR 12 72,79
Rosemarie Heering OAKS CLOVELLY
2011/AWH/ASB CONQUISTADOR/OAKS VISIONARY/VIVANT V.D. HEFFINCK
NSR 12 75,04
Matilde Baaring Kjærgaard CALGARY BGM Z
2013/ZA/CUMANO Z/BALANDA Z/BALOUBET DU ROUET
HRB Udg.