Hvad leder du efter?

jun
2021
Fra 03-06-2021 til 06-06-2021
  • Spring
  • Hest

HRV's B-stævne i spring for hest inkl. 2. kval af Walber Cup (B)

Stævnenummer
Prop00038035
Dato for resultat d. 06-06-2021
Resultatbehandling færdig
Hjallerup Rideklub (Distrikt D14)
Tryvej 13
9320 Hjallerup

Kontakt inden stævnet

Line Dahl Larsen
51171706
staevner@hrv.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

20. S1* Springning Heste FINALE Markeds GP (145 cm) B1 (B)

Spring: S1* Springning Heste (145 cm) B1 (svh 5)

Opdateret: 06-06-2021
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 2400 2: 1800 3: 1500 4: 1200 5: 600 6: 600
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Rie Rose Lindegren Roed EMBAIA M
2010/HN/EMBASSY I/SINCLAIRE/SINGULAR JOTER
PSR 0 83,24 0 38,37 1
1 1
Benedikte Rie Truelsen ALTHEA NOVA ASK
2008/HO/NEKTON/LIBELLE XI/
CSC 0 87,44 0 39,40 1
2 2
Benedikte Rie Truelsen CASSINA Z
2006/ZA/CASSINI I/VIOLA ESC/VOLTAIRE
CSC 0 84,54 0 40,50 1
3 3
Kristian Skovrider NOW AND EVER
2012/OS/NUMERO UNO/HIGH CORRIE/CORDALME
PSR 0 83,97 4 40,28 1
4 4
Anne-Kristine Rie Truelsen COSMA SHIVA S
2008/OLD/CORNET'S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
CSC 0 81,26 4 42,76 1
5 5
Jeff Paw Nielsen IBIZA VK
2013/KW/VIGO D'ARSOUILLES/CAMPARI VK/PHIN PHIN
KOOR 0 86,75 4 44,34 1
6 6
Robin Grauff Jacobsen SANDRO BE GOOD
2011/DV/SANDRO BOY/COMTESS/COME BACK II
ØSR 0 88,80 4 46,62 1
Karen Møller Rohde FENDI ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
SPR 0 83,65 Disk. 1
Rikke Andersen LUCKY NUMBER SLEVIN 3
2009/OS/LEVISTANO/FIRLEPERLE/FIREBIRD
LYK 1 91,27
Lærke Olesen HHS TORONTO
2011/IRH/CAVALIER/HHS FORTY/DON JUAN DE LA BOUVERIE
BÆK 4 85,19
Renee Ulvsbjerg CELESTE BALSLEV
2011/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
NÅR 4 85,60
Jessica Vinther Jensen SPARTACUS
2008/OS/CHACCO-BLUE/KIRIGOLD/LANDGOLD
EGE 4 85,98
Kim Kristensen DIMITRI Z
2009/DV/DIARADO/LARTHAGO/CARTHAGO
BÆK 4 86,99
Camilla Fliedner Ernst FIONA ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
SLR 4 88,02
Christian Tang Nielsen CLIFFHANGER
2013/DV/CABACHON/TIA/QUITE-L
LØR 4 88,98
Lærke Isabel Godsk CABRIO
2007/KW/UKATO/OWISTA/MYTENS XX (USA)
FSRK 5 91,74
Jack Ray Nielsen GERDINGS CARRIE
2009/DV/COLMAN/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
KOOR 8 85,72
Pedro Gosk QUIDOR
2002/DV/QUITE EASY/THY'S LAY OUT/LAURENZ
CSC 8 88,30
Lærke Olesen BOMBAY 36
2009/HO/CASALL/TAARIQ/QUIDAM DE REVEL
BÆK 9 90,63
Søren Møller Rohde ALEGRA ASK
2013/HO/CANSTAKKO/K-ALICIA/ACORD II
SPR 9 91,71
Rie Rose Lindegren Roed TUSCIA DEL POGGIOSECCO
2009/SIT/PRINZ CLINTUS/FANNY HILL/
PSR 9 94,00
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
BÆK 12 86,00
Thit Bibi L. Roed CHACOMO
2009/OS/CHACCO-BLUE/QUOLCENTA/CENTO
PSR 16 105,34