Hvad leder du efter?

jun
2021
Fra 03-06-2021 til 06-06-2021
  • Spring
  • Hest

HRV's B-stævne i spring for hest inkl. 2. kval af Walber Cup (B)

Stævnenummer
Prop00038035
Dato for resultat d. 06-06-2021
Resultatbehandling færdig
Hjallerup Rideklub (Distrikt D14)
Tryvej 13
9320 Hjallerup

Kontakt inden stævnet

Line Dahl Larsen
51171706
staevner@hrv.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

16. AB Rideudstyr MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (svh 3)

Opdateret: 06-06-2021
Antal starter:
70
Antal placeringer:
18
Dotering:
1: 1250 2: 1000 3: 750 4: 500 5: 375 6: 375
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
SLR 0 62,93 1
1 1
Anna-mathilde Alsing Nielsen COCIO BLUE HØJVANG
2007/LH///
RÆV 0 64,32 1
2 2
Mikkel Laursen CORDOBA
2011/HO/CLARIMO/VIVI/QUINTERO
KARR 0 64,47 1
3 3
Lærke Isabel Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
FSRK 0 65,33 1
4 4
Michael Aabo GRY ASK
2011/DV/CATCH IT ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
STRK 0 66,70 1
5 5
Renee Ulvsbjerg CHECKMOON ASK
2012/OS/CONTHARGOS/CAYENN PEPPER PEBA/CELLESTIAL
NÅR 0 66,98 1
6 6
Ulrich Gaarslev FAMKE ADINA
2010/KW/BACARDI VDL/BALLARINA/SILVERSTONE
CSC 0 67,09 1
7 7
Dorte Dahlmann Olsen CATMANDOO U
2012/HO/CATOO/GORLANA/CORIOLAN
ØSR 0 69,74 1
8 8
Anne-Kristine Rie Truelsen CASIRA
2014/HN/CHRISTIAN/CARLOTTA/
CSC 0 70,43 1
9 9
Frederik Fensholt DALVARO-W
2008/KW/CALVARO Z/ZERMETA W/
EGE 0 70,75 1
10 10
Thit Bibi L. Roed SPECIAL DE GAMET
2011/OS/STAKKATOL/IVRESSE DE GAMET/VETIVER DE GAMET
PSR 0 71,97 1
11 11
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
HRB 0 72,32 1
12 12
Camilla Mortensen DARANTA
2008/KW/HEARTBREAKER/PERNILLA/C-INDOCTRO
BSR 0 72,55 1
13 13
Josefine Cady MONBEG MCGREGOR
2012/IRH/MERMUS R/NEWTOWN ELAINE/
TBR 0 72,75 1
14 14
Martin Mose Knudsen CLARICO 3
2011/HO/CLARIMO/ODESSA XIII/CORIANO
EGE 0 76,13 1
15 15
Sandra L. Hansen STAUGAARD'S FAITHFUL HEART
2007/DV/HEARTBEAT/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
TBR 0 76,99 1
16 16
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DVR 0 77,46 1
17 17
Camilla Mortensen HANDYBEAT
2008/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
BSR 0 78,00 1
18 18
Alma Alberte Greiffenberg QUINLOUETTE
2007/OS/QUINTENDER/CABOUET/BALOU DU ROUET
EGE 0 79,13 1
Cecilie Krogsdal Perto COINTREAU DE VILLEE
2008/SBS/UGANO SITTE/VANITA DE L'EPINETTE/NAGANO
VOS 0 79,52 1
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
HRB 0 80,79 1
Sofie Berg Søndermølle LILLESTARUPHØJS TEQUILA
2013/DV/TOULOUSE/LILLE STARUPHØJ CELINA/CRELIDO
UK 0 83,35 1
Christian Svendgaard HARIBO
2012/KW/SHERATON/ARANTA/
DDHS 1 84,20
Karen Møller Rohde FIDELIO ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/FILOU ASK/CI CI SENJOR ASK
SPR 1 84,41
Ian Fives ACTION MAN
2014/OS/ACTION-BREAKER/STAKKIARA/STAKKATOL
ROOR 1 87,94
Line Nørager Kristensen ELMEGÅRDENS AKINOS
2002/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/WEGA/LAGANO
HHH 4 64,13
Lars Nørgaard Pedersen L - URS DU KESKE
2011/BWP/ULTIMO VAN TER MOUDE/CELMEA Z/CARTHAGO
VRK 4 68,56
Sarah Elise Grovn EDELGAARD'S ADELE
2008/HO/QUITE CAPITOL/TESS III/
LLRK 4 69,10
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KW/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
EGE 4 73,52
Pedro Gosk BELLA D'OR
2014/LU/BALOU/CARTE D'OR/CARMARGUE
CSC 4 73,61
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OLD/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 4 74,08
Morten Christensen BIRKELY CAMACHO
2002/LU/BØGEGÅRDENS APOLLO/CHAMMIE/
BSR 4 74,72
Alexander Godsk HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
FSRK 4 75,07
Louise Høj QUINTA 92
2006/HO/QUALITY/F-LUCIA/
BSR 4 76,24
Julie Gindler NICE FELLOW
2004/DV/CASINO/CHATEL'S DIAVO/DIAMANT
BSR 4 76,50
Jacob Theodor Schmidt SYVHØJEGÅRDS UNFORGETABLE S DWB
2015/DV/UNTOUCHABLE/COCO CHANELL S/CASSINI I
SPR 4 76,62
Nikoline Gulstad CRISPI T
2012/DV/CRIS ASK/APOLOGY T/CARMARGUE
HRV 4 76,88
Pedro Gosk BELLE D'OR
2014/DV/BALOU/LADY D'OR/NIMMERDOR
CSC 4 77,41
Lars Nørgaard Pedersen CHILLI 34
2013/HO/CHIN CHAMP/BAGINA I/NEKTON
VRK 4 79,30
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
RKH 4 79,36
Sandra Thinggaard Byrgesen QUALITY SOLUTION V.
2011/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG'S KILINGA/CAJUS
BSR 4 80,04
Clara Roesgaard Kristensen CHAPEAU CLAQUE
2006/HO/CORMINT/HOFFMANN LAMI/LANTAAN
BÆK 4 82,89
Ann Katrine Kejser Rasmussen CADEAU
2006/DV/LEANDRO/ACANTHI FOLDAGER/AKINOS
SAO 8 69,36
Catrine Vith Hansen STAKKO
2013/DV/STAKKATO/LOVECETT/I LOVE YOU
TØRK 8 73,47
Dorte Dahlmann Olsen TM BALYPSO
2010/HO/BALDINI I/FREICA/
ØSR 8 74,38
Frida Bjerg Pedersen WIERZE, ZE MOGE LATAC
2012/OS/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/BALAINE/
DDHS 8 75,16
Louise Korsgaard Christensen DIAMOND
2011/HO/CRAWFORD/CLAIR/CAMIROS
RÆV 8 76,21
Mai Bæk Nielsen D-CAVATINA
2011/HO/NUMERO UNO/COROLA II/
VHRK 8 79,05
Maria Bjørnkjær Asferg ERANO DE LA BUTTE
2014/SF/URANO DE CARTIGNY/ROXANE DE LA BUTTE/LOOPING D'ELLE
FYR 8 79,86
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
RKH 8 82,07
Melissa Fobian NOELLE E
2009/LU/CHURCHILL/SELINA/SACCOR
BAR 8 82,22
Ian Fives MY FERRARI
2012/OS/MYLORD CARTHAGO/LANDORA/
ROOR 8 83,26
Georgia Timmermann STUKA 3
2012/HN/STAKKATO/GRANATE/
LYK 10 90,24
Cecilie Kjær AAGAARDENS CHICA
2013/DV/C-INDOCTRO/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
HRB 10 91,60
Johanne Øksenholt Gisselbæk ERDENTO
2009/KW/CARDENTO/ZILVERVROUWE/
STE 12 69,27
Maria Nørheden Johansen JULIANNES H
2014/KW/FIRST VERDI/RIOLITA/CONCORDE
URK 12 77,39
Kristian Skovrider SYVHØJEGÅRDS HAPPY-HAPPY
2011/DV/FAVORIT ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
PSR 12 79,66
Pia Rosenstand Thomsen MERIBEL FLIGHT
2006/IRH/ERRIGAL FLIGHT/LA BELLA B/
TØRK 12 97,13
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/
VOS 14 89,59
Frida Batsberg Jokumsen ARNO DU CULOT Z
2012/ZA/ADORADO/BONITA/INDORADO
URK 15 94,02
Julie Bjerregaard CALIPPOLA
2002/HO/CALIPPO/ICI BON/CAROLUS I
HRV 16 99,43
Mai Bæk Nielsen GALAXY
2011/KW/NUMERO UNO/ZALZA/CLINTON
VHRK 17 85,71
Caroline Schütt Schultz LILLESTARUPHØJS CASSIOPEIA
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/LILLE STARUPHØJ CELINA/CRELIDO
AAR 20 78,09
Alexander Godsk CIANO 17
2010/HO/CLARIMO/PETRA III/FEENSPROSS XX (GER)
FSRK Udg.
Frida Munk Lassen CONCORDIA 46
2010/OS/CORNADO II/ULLORINE S/CALVADOS
HRB Disk.
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
RKH Udg.
Jessica Toelstang BJERGLUNDS CAMPARI
2004/DV/CAJUS/BJERGLUNDS CABRINA/CANTONA 2
RIC Udg.
Mille Albinus Hjermitslev ISNBUBALU
2013/KW/BUBALU/ZANDY/INDORADO
AAR Disk.
Clara Roesgaard Kristensen CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/
BÆK Disk.
Maria Nørheden Johansen TA JOY
2013/OLD/TOULOUSE/LATINA/LANCER II
URK Udg.