Hvad leder du efter?

sep
2021
Fra 09-09-2021 til 12-09-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup DM Finale Hold pony samt C/Klasser (B)

Stævnenummer
Prop00037939
Dato for resultat d. 12-09-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

10. Agria DRF Mesterskab Klub hold B-FINALE MB2* Springning Ponyer (115/105/95 cm) B1 (B)

Spring: MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) B1 (svh 3)

Opdateret: 12-09-2021
Antal starter:
26
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1000 2: 800 3: 600 4: 600 5: 600 6: 600
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Filippa Ørnfeldt Bertelsen BIG TIME BUSTER
2006/BL///
HIS 0 87,97 1
1 1
Knirke Emilie Lebeck GOLDEN STAR
1998/BL///
SLR 0 78,95 1
1 1
Mia Rex Bøgvald Pedersen KEEGAN'S DUFFY
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/BUCASIA/KANUDOS XX (GER)
SAS 0 74,59 1
1 1
Alma Rose Gudman Andersen SVENSTRUPDALS S. OF SWEETNESS
2007/LH///
SAS 0 82,23 1
1 1
Josefine Emilie Uhd-Nielsen COUNTY EXPRESS
2003/IHR///
HIS 0 87,49 1
1 1
Ida Sylvest KILTIERNAN BELLA
2013/CO/DUNLEWEY GOSHAWK/TUBBERVALE BELLA/
EGE 0 81,94 1
1 1
Emma Josefine Camitz BUNNY BEG
2011/CO/MURPHY'S OSCAR/ALICIA/RORY RYAN
RIC 0 80,65 1
1 1
Merle Hartvig Nielsen GCS RAMBO
2012/IPS/CASHELBAY CRUISE/BELVILLE LASS/
HIS 0 76,21 1
1 1
Anna Ley EBONYS STAR
2002/IHR///
KONG 0 81,92 1
1 1
Carla Svendgaard FOXVIEW RUSTICANA
2011/IRH/GALLANT CAVALIER/BURRISH CUMMINS/CLOVER VALLEY
KOOR 0 87,23 1
1 1
Cassandra Bech-Azeddine ZOÉ BREDAGER
2001/SP/TAI TANANGA/SIZZE BREDAGER/SARNAU VENTURE
HIS 1 91,03
Frida Marie Haggren MYSTIC SANDY
2007/IHR///
EGE 1 89,79
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
RIC 4 82,28
Mathilde Bligaard NØRLUNDS MAGGIE MAE
2006/SP/ANTARIO N/MELISSA/KAISERWALZER
KONG 4 86,58
Chanel Blixenkrone Møller Hansen DREAM FIELDS
2000/IHR///
RIC 4 85,67
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 8 88,93
Laurids Haabendal TAI SHADY
2007/LU/KANTJE'S RONALDO/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 8 81,01
Christian Kaae DUNLEWEY ROLLER
2003/CO/ASHFIELD PLOVER/DUNLEWEY RAFFAELLA/MILFORD SISKIN
KOOR 8 103,19
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
SAS 8 88,27
Isabella Vest Østergaard CLEMENTS CABELLO
2008/LH///
KOOR 8 82,38
Annika Friis DALBÆKS ALWAYS FIREBALL
2008/NF/SULAATIK'S FIREBALL/VOGNMANDGÅRDENS ALKALINE/ZWAVO'S SUPRISE
SLR 9 89,13
Ellen Sofie Pilegaard FILUR
2005/NF/ZWAVO'S SUPRISE/NELLY BAVIANE/BAVIAN
KOOR 13 89,98
Josefine Simonsen KES-BARTJE
2012/BL///
EGE Udg.
Vanessa Warburg RONJA
2004/WD/AMOS/BLAENYRESGAIR DESTINY/NEBO DANIEL
SLR Udg.
Elvira Becker Gaardlykke TOVDAL'S CRAZY DAIZY
2009/LU/CJ CHARGON BREDAGER/TOVDAL'S MAY DAY/MANGO AA
SLR Udg.
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
SAS Udg.