Hvad leder du efter?

apr
2021
Fra 29-04-2021 til 02-05-2021
  • Spring
  • Hest

Riders Cup med Walber Cup 1. Kval samt C/Klasser (B)

Stævnenummer
Prop00037938
Dato for resultat d. 02-05-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

14. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 02-05-2021
Antal starter:
43
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 600 DKK 2: 480 DKK 3: 360 DKK 4: 240 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Jeff Paw Nielsen ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 0 48,72 0 31,72 1
1 1
Clara Roesgaard Kristensen CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/
BÆK 0 47,74 0 33,51 1
2 2
Kamilla Grauff Albrektsen FOLIE GP DU BOIS MADAME
2011/SBS/CHARLY Z/SWEET BALOU DREAM/BALOUBET DU ROUET
ØSR 0 48,57 0 34,32 1
3 3
Elisabeth Salhøj Rask DEE JAY LINDEBJERG DWB
2013/DV/DIAMANT DE SEMILLY/MADONNA LINDEBJERG/LANDOR S
KOOR 0 50,47 0 34,56 1
4 4
Anne-Kristine Rie Truelsen COSMA SHIVA S
2008/OLD/CORNET'S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
CSC 0 49,48 0 35,66 1
5 5
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS LEX
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
SPR 0 50,28 0 35,66 1
5 5
Cecilie Krogsdal Perto FALKE HORS STRATOS
2013/HN/STAKKATO/GRACE/GRANNUS
VOS 0 48,61 0 36,05 1
7 7
Jacob Theodor Schmidt BØGEGÅRDENS GLADIATOR
2016/DV/BØGEGÅRDEN GLADIOLA/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
SPR 0 50,74 0 36,17 1
8 8
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
HASP 0 50,75 0 36,90 1
9 9
Kamilla Grauff Albrektsen JO'S ROBERTO
2016/DV/ROCKLAND/TOFTEHØJS PEARL/EARL
ØSR 0 50,35 0 37,21 1
10 10
Benjamin Saurugg LORD LEVISTO PS Z
2015/ZA/LEVISTO/CALATA/CALATO
SRI 0 52,39 0 37,43 1
11 11
Rikke Andersen CICI-TOP
2016/DV/CICERO Z/TOP JOY/NUMERO UNO
LYK 0 51,12 0 38,14 1
Filippa Christer Andersen SYVHØJEGÅRDS ELINOR
2014/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
BSR 0 52,54 0 38,60 1
Christian Tang Nielsen TWILIGHT
2016/DV/FAVORIT ASK/SOLVANGS BRUNELLA/LAMBRUSCO ASK
LØR 0 52,21 0 38,92 1
Olivia Neergaard HERRE
2012/KW/BALOU DU ROUET/AVANCE/
SPR 0 51,59 0 39,93 1
Benedikte Rie Truelsen ALTHEA NOVA ASK
2008/HO/NEKTON/LIBELLE XI/
CSC 0 52,75 0 42,44 1
Aenea Sara Ulrich Bøge WINYA WAYNA-VITZ
2012/DV/WILLEMOES/C'EST SI BON/CORLANDO
HAS 0 49,23 4 37,42
Kristine Rahbæk Alsbæk QUICK CHASE
2015/HO/QUIWI DREAM/TRACY V/
RIC 0 53,97 4 40,39
Martin Neergaard PERLE VAN HET NAPOLEONHOF
2015/BWP/THUNDER VAN DE ZUUTHOEVE/JIECERA VAN HET VOSVIJVERSHOF/CICERO Z
EGE 0 50,27 8 60,46
Anne-Kristine Rie Truelsen OBAHMA JS
2014/BWP/EUROCOMMERCE BERLIN/WISKE/METROPOLE
CSC 0 51,72 9 50,11
Malou Houmark Hansen HOPE F
2012/KW/DAKAR VDL/SICARA/AHORN
SPR 0 50,87 11 58,50
Julie Karoline Terp LITTLE Q
2006/OLD/QUALITY/RICUDA/LANDOR S
NSR 0 45,76 Udg.
Marinella Christiansen QUICKSON ASK Z
2007/ZA/QUIDAM DE REVEL/LALUNA Z/LANDLORD
RESR 1 55,08
Karoline Gejl Hansen STENAGERS HARD TO BEAT
2007/DV/HEARTBEAT/STENAGERS LEICA/LEANDRO
CSK 4 47,06
Anastazia Hoffmann ITTICA
2013/KW/ZAMBESI/FIRENZE/CAROSSO VDL
SPR 4 47,58
Evelyn Sint PEARL PS
2015/BWP/KANNAN/CATWALK/QUIDAM DE REVEL
SRI 4 47,82
Michelle Krygermeier FIRST ROCK
2009/LH///
VOS 4 49,42
Fie Gajhede Olsen CARELLO 12
2011/DS/CHAP I/KIMBERLY/KAISERWIND
BÆK 4 51,46
Evelyn Sint CUBA ALFARVAD Z
2015/ZA/CAVALO Z/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 4 51,95
Benjamin Saurugg KAISAR DE CARMEL Z
2015/ZA/KANNAN/CACHE CACHE DE CARMEL/HEARTBREAKER
SRI 4 52,94
Karoline Sloth Kjær GOGO ZWIGGY
2011/KW/ZACHAROV/VOLTAIRE/VOLTAIRE
CSC 4 53,30
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 4 53,79
Jack Ray Nielsen RAYPAWERS BY THE WAY
2015/HO/BALOUBET DU ROUET/D-CALANDRA/
KOOR 8 50,13
Josefine Folman Bach NO NAME Z
2013/ZA/NABAB DE REVE/CENTINA 10/CENTO
RIC 8 52,92
Sille Marie Nyboe Jakobsen DADORIJKE
2008/KW/CALVARO Z/PINOSTARDORIJKE/
DDHS 9 57,17
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen CAIPIRINHA 94
2011/HO/CALIDO I/THOMY/QUITE CAPITOL
SPR 9 72,84
Benedikte Rie Truelsen CASSINA Z
2006/ZA/CASSINI I/VIOLA ESC/VOLTAIRE
CSC 10 75,13
Signe Dueholm Veng Kristensen GANESH-VITZ
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/TUJA-VITZ/CARANO
VOS 14 62,09
Julie Henriksen 4 EVER LA-DIA
2016/DV/STAKKATO GOLD/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 15 82,24
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
VOS 17 58,57
Sille Marie Nyboe Jakobsen FLICK FLACK
2004/DV/CASIR ASK/ACAPELLA/ASTON
DDHS 19 79,07
Line Busk Heltborg UCKLAND DE BEAUFOUR
2008/SF/DIAMANT DE SEMILLY/LEDINIA/
BÆK Udg.
Mie Stuhr-Petersen FASTINA
2011/DV/FAVORIT ASK/ASHLEY/ASTON
NSR Udg.