Hvad leder du efter?

apr
2021
Fra 29-04-2021 til 02-05-2021
  • Spring
  • Hest

Riders Cup med Walber Cup 1. Kval samt C/Klasser (B)

Stævnenummer
Prop00037938
Dato for resultat d. 02-05-2021
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. MA1* Springning Heste (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 02-05-2021
Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1800 DKK 2: 1500 DKK 3: 1200 DKK 4: 900 DKK 5: 450 DKK 6: 450 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
ØSR 0 71,52 1
1 1
Caroline Knudsen LANDLYST CALLICON
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
MIR 0 73,03 1
2 2
Kirstin Skjoldshøj HEART OF GOLD
2009/DV/HEARTBEAT/LANDTINA/SOLOS LANDTINUS
SPR 0 73,57 1
3 3
Lærke Isabel Godsk CABRIO
2007/KW/UKATO/OWISTA/MYTENS XX (USA)
FSRK 0 74,83 1
4 4
Benjamin Saurugg LESTER Z
2011/ZA/LEVISONN/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 0 74,97 1
5 5
Maria Hjorth Frederiksen DUBLÉ
2008/DV/DIAMANT DE SEMILLY/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
SPR 0 75,02 1
6 6
Pedro Gosk QUIDOR
2006/LU/QUIDAM'S RUBIN/LADY D'OR/NIMMERDOR
CSC 0 75,09 1
7 7
Camilla Fliedner Ernst FIONA ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
SLR 0 75,19 1
8 8
Rie Rose Lindegren Roed TUSCIA DEL POGGIOSECCO
2009/SIT/PRINZ CLINTUS/FANNY HILL/
PSR 0 75,88 1
9 9
Mette Askham Jensen DESTANY
2008/AES/LANDJONKER/UNTOUCHABLE/CASSINI II
HRV 0 76,36 1
10 10
Thit Bibi L. Roed CHACOMO
2009/OS/CHACCO-BLUE/QUOLCENTA/CENTO
PSR 0 77,89 1
Jack Ray Nielsen GERDINGS CARRIE
2009/DV/COLMAN/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
KOOR 0 78,35 1
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
CSC 0 78,60 1
Lærke Olesen BOMBAY 36
2009/HO/CASALL/TAARIQ/QUIDAM DE REVEL
BÆK 0 79,52 1
Alexander Godsk CIANO 17
2010/HO/CLARIMO/PETRA III/FEENSPROSS XX (GER)
FSRK 0 80,61 1
Christine Thirup Christensen VEDRIC
2009/SF/HURLEVENT DE BREKA/OUANA DE TUS/
CSC 0 80,93 1
Karen Møller Rohde FENDI ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
SPR 0 82,84 1
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/
PSR 1 83,16
Maria Barnewitz Schou SEANA 2
2007/HN/STOLZENBERG/EGINA/
PSR 1 83,34
Benjamin Saurugg BRASILIA 6
2009/HO/CONTENDRO I/KENTUCKY III/
SRI 2 89,64
Torben Frandsen ZAPITOL S Z
2012/ZA/ZANDOR Z/CAPITOLA II S/INDORADO
TØRK 2 89,76
Mette Askham Jensen ROCKCHESTER
2003/DV/ROCKLAND/BLONDIE/SIDNEY
HRV 4 76,36
Maria Hjorth Frederiksen MASHIA-LIWE
2011/DV/LIWE STAR/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 4 80,68
Josephine Bøgh ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
BAR 4 80,83
Kim Kristensen DIMITRI Z
2009/DV/DIARADO/LARTHAGO/CARTHAGO
BÆK 4 95,12
Martin Neergaard NE VLINDER VD WITHOEVE
2013/BWP/VAGABOND DE LA POMME/BECKELIEN VAN DE WITHOEVE/RUBENS DU RI D'ASSE D'96
EGE 5 83,03
Alexander Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
FSRK 6 87,78
Simone Hansen Scherff HAPPY GIRLINA GPH
2012/KW/GLASGOW-W VH MERELSNEST/ROSALINA/BURGGRAAF
BAR 7 92,22
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
LYK 8 77,57
Camilla Fliedner Ernst HORNS RUBIN
2011/DV/FAVORIT ASK/HORNS LIVA/RAGAZZO
SLR 8 79,96
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/
BAR 9 100,43
Jeff Paw Nielsen IBIZA VK
2013/KW/VIGO D'ARSOUILLES/CAMPARI VK/PHIN PHIN
KOOR 10 104,31
Matilde Ertmann Skov CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
RIC 11 92,24
Riccardo Onori LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
PSR 15 94,95
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
PSR Udg.
Mikkel Laursen CORDOBA
2011/HO/CLARIMO/VIVI/QUINTERO
KARR Udg.
Martin Neergaard CORTHINA
2010/HO/FOR FASHION/LASSINI/
EGE Disk.