Hvad leder du efter?

dec
2020
Fra 03-12-2020 til 06-12-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup - Baltic Cup (B)

Stævnenummer
Prop00037912
Dato for resultat d. 06-12-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. Junior Big Tour MB2** Springning Heste (130 cm) B7 (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B7 (svh 3)

Opdateret: 06-12-2020
Antal starter:
33
Antal placeringer:
7
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Nikoline Dresler CASCADA 33
2005/HO/CONTACT ME/FIRE GIRL/CALVIN
LYK 0 43,30 0 29,74 1
5 5
Linnea Ilsøe Madsen SIKITA
2009/DV/STOLZENBERG/LAVITTA/LAMBRUSCO ASK
KONG 0 40,99 0 30,32 1
8 8
Molly Øvlisen Fisher GRAND CRU VAN PAEMEL
2006/BWP/CICERO Z/SASKIA/SILVIO I
SPR 0 42,98 0 31,57 1
9 9
Emilie Mosegaard Christiansen ROCKET QUEEN Z
2009/LU/QUAPRICE Z/CARNEVAL MAGIC/CASSINI I
BAR 0 43,90 0 32,73 1
11 11
Filippa Christer Andersen FIONA
2011/DV/FAVORIT ASK/JACKIE/DONCASTER AA
BSR 0 46,15 0 33,20 1
12 12
Josefine Sandgaard Mørup DE SEMILLY EDITION
2007/HO/DIAMANT DE SEMILLY/PATRICIA/EXORBITANT XX (GB)
BSR 0 46,53 0 33,67 1
13 13
Mie Stuhr-Petersen CHAPALEUFU
2010/WP/COMME IL FAUT/VAMIRA/
NSR 0 42,39 0 34,20 1
14 14
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR 0 47,94 0 34,41 1
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS 0 46,75 0 35,41 1
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 46,43 0 36,02 1
Freja Høyer Pedersen CHRISTIANIA
2012/HO/CACHAS/SANDRA/CORRADO II
BAR 0 46,70 0 38,12 1
Theodor Wildfang Just Linde ESPECIALLY ULTRA Z
2012/ZA/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/ULTRA Z/UTRILLO VAN DE HEFFINCK
SPR 0 49,00 0 39,24 1
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC 1 51,29 0 34,99
Theodor Wildfang Just Linde BENTLEY N.
2006/KW/NUMERO UNO/ORCA BEA/
SPR 1 50,64 0 42,99
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
KRT 0 44,81 4 27,71
Frederik Fensholt BOY-S
2006/KW/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
EGE 4 43,00 0 28,78
Frida Munk Lassen NEERGAARDS CI CI CHANELL
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/MAY FLOWER (MICHALA)/MICHELLINO
HRB 0 45,88 4 30,74
Noona Wildfang Linde I-CAIPIROSKA
2008/BWP/DIAMANT DE SEMILLY/CATIA L/CASCADEUR
SPR 0 46,02 4 32,26
Julie Karoline Terp FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
NSR 4 45,88 0 34,15
Emilie Heering MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
NSR 4 45,73 0 35,88
Mette Askham Jensen ROCKCHESTER
2003/DV/ROCKLAND/BLONDIE/SIDNEY
DDHS 0 45,64 4 37,70
Filippa Christer Andersen SYVHØJEGÅRDS ELINOR
2014/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
BSR 0 48,26 4 38,64
Karla Harder CAN'T BEAT
2012/DV/HEARTBEAT/CANDESSA S.G./CANDILLO
LYK 4 46,25 0 39,67
Mette Askham Jensen ARUBA
2005/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/RELUSIENA/CONCORDE
DDHS 5 50,79 0 42,26
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
BAR 0 45,56 8 33,46
Nikoline Dresler CRANBERRY 14
2010/WP/CHRISTIANO/FERAGAMA/FLORESTAN II
LYK 4 48,07 4 34,60
Noona Wildfang Linde LEHAR
2011/BWP/VERDI/HARTJE/D'UKASE
SPR 4 47,17 4 41,28
Mille Albinus Hjermitslev MARTI VD BISSCHOP
2012/BWP/PRESIDENT/JELLA VD BISSCHOP/OGANO SITTE
KIRK 12 48,62 0 40,66
Laura Normann Olsen 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
NSR 9 50,28 4 40,23
Mille Albinus Hjermitslev GOOD LOOKING
2011/KW/TOLAN R/PRETTY WOMAN/ROSSINI
KIRK 9 51,04 4 41,13
Christian Svendgaard CAMBRIDGE BOY
2012/LH///
XJSK 9 52,34 5 44,35
Fie Gajhede Olsen KENTUCKY
2010/BWP/TRIOMPHE DE MUZE/KRETA/FABIO I
BÆK 20 79,78 4 38,83
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
NSR Udg.