Hvad leder du efter?

sep
2020
Fra 11-09-2020 til 13-09-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup warmup til DM hold uge 39 (C)

Stævnenummer
Prop00037357
Dato for resultat d. 13-09-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

15. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (svh 2)

Opdateret: 13-09-2020
Antal starter:
44
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 800 DKK 2: 640 DKK 3: 480 DKK 4: 320 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK 0 62,66 1
1 1
Amalie König BRISKA BS
2009/HO/STAKKATO/VALENTINA BS/
FUR 0 63,96 1
2 2
Pernille Stribolt AIRBORN
2007/HO/CON AIR/MARSCHGRAEFIN/
RIC 0 64,82 1
3 3
Christiane Birksted GERDINGS RASSER
2013/DV/ROCKLAND/CORLORNA/CORNETTO
PMR 0 66,33 1
4 4
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
SPR 0 66,45 1
5 5
Freja Fredslund MISS HOLSTEINS MANIFIQUE
2005/DV/ACODETTO I/MELANIE/LANCIANO
ALS 0 67,89 1
6 6
Amalie König MVS DIOR
2012/IRH/DADS TOUCH/MILLION DOLLAR LUX/LUX Z
FUR 0 69,35 1
7 7
Kartni Nielsen CALTONA
2005/OS/CALVARO Z/GASTONA (WIZVILINA)/GRANNUS
RIC 0 69,43 1
8 8
Aenea Sara Ulrich Bøge WINYA WAYNA-VITZ
2012/DV/WILLEMOES/C'EST SI BON/CORLANDO
HAS 0 70,02 1
9 9
Pernille Stribolt NO NAME Z
2013/ZA/NABAB DE REVE/CENTINA 10/CENTO
RIC 0 70,44 1
10 10
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
MBRK 0 70,79 1
11 11
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
SPR 0 71,55 1
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/
RIC 0 72,12 1
Rebecca Kogler ORKA
2012/BL/CHACCO-FLY/ORSONA/KÖNIG SOBIESKI XX (GB)
SIV 0 73,09 1
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS LEX
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
SPR 0 73,50 1
Niels Rørdam Holm AB'S CAROLINA
2004/DV/CARANO/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
BAR 0 75,98 1
Louise Engelsted BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
HRK 0 77,62 1
Malin Høy Fraser D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/ACORADA/ACORADO I
RIC 2 90,17
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
CSC 4 67,06
Frederikke Olsen VEMMETOFTE COMPASSION
2003/GHH/COME BACK II/FELINA PORSBØL/LAGANO
ROR 4 69,45
Sabine Munksgaard LAJGÅRDENS CASANOVA
2012/DV/CANNAVAROS/LAJGÅRDENS COSMONOVA/CORNETTO
RIC 4 69,55
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 71,21
Thalia Pitzner YOLO
2015/LU/CHANDLER/CASLA/CASIR ASK
SPR 4 71,70
Sandra Eis NUMERO CUATRO
2009/OS/NUMERO UNO/CORIELL/CONTINUE
SYK 4 72,21
Louise Engelsted MEXI
2013/DV/CABACHON/MEXICANA/ASTON
HRK 4 72,24
Kirstin Skjoldshøj FOO FIGHTER Z
2015/ZA/FAVORIT ASK/CALIPPA LOVE/CASSITO
BRN 4 74,41
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 4 77,66
Kartni Nielsen NOSFERATO Z
2014/ZA/NUMERO UNO/CALTONA/CALVARO Z
RIC 4 80,88
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
SLR 8 70,81
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/STOLZENBERG/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
SPR 8 75,01
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 8 76,15
Tania Seierø KAHUKU TS
2015/DV/KJÆR'S CAJSAR/WAIKIKI-VITZ/WILLEMOES
SLRK 8 77,35
Anna Pico Larsen STILETTEN
2011/DV/FAVORIT ASK/SACONTA/CONTINUE
SLRK 8 78,39
Clara Ibh EMERALDA AX
2014/IRH/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/TISARA/CRUISING
HRK 8 78,95
Mia Maj Kruuse Larsen LIPAS DIAMOND
2009/DV/DE NOIR/TONADA/COME BACK II
GLK 12 78,08
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/
RIC 12 83,08
Celine Hviid Espersen CASSIOPEIA
2013/DV/CARMARGUE/CATHALINA/CALATO
NSR 12 97,19
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
RIC 22 107,99
Christiane Birksted BISCAYA 60
2010/HO/CLASSE/PICCA/FAVORY AA
PMR 26 89,99
Anja Lunn 4 EVER LOUI LOUI
2014/DV/LAGAVULIN/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 34 104,69
Pernille Pilegaard Nielsen VITTRUPGÅRDS AURA
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BØGELYS LUCKY LINE/LUCKY LIGHT
BAR Opg.
Annika Bitsch RINKENÆS' CHERIE
2002/DV/CRELIDO/RAJA/RASTELL
HRK Udg.
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
NSR Udg.
Rikke Rasmussen SLIBOWITZ M
2004/HN/SPARTAN/FELDARA/
RIC Udg.