Hvad leder du efter?

aug
2020
Fra 01-08-2020 til 02-08-2020
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs erstatnings Majstævne med de kombinerede (C)

Stævnenummer
Prop00037013
Dato for resultat d. 02-08-2020
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

16. LB2** (110 cm) B7 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (svh 1)

Opdateret: 02-08-2020
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 500 DKK 2: 350 DKK 3: 250 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/
HGRK 0 29,71 0 36,22 1
1 1
Emilie Cecilie Birkø WIANA VAN DE TOJOPEHOEVE Z
2011/ZA/WARRANT/ZAWIANA VAN DE TOJOPEHOEVE/FUEGO DU PRELET
SLR 0 29,88 0 36,44 1
2 2
Sara Dagmar Strøm Lundum CARMEN
2007/KW/NUMERO UNO/NYKARLA/WOLFGANG
CSC 0 30,24 0 36,82 1
3 3
Mia Maj Kruuse Larsen LIPAS DIAMOND
2009/DV/DE NOIR/TONADA/COME BACK II
GLK 0 30,70 0 37,80 1
4 4
Jannik Gobert Lorentzen NINA VERA Z
2014/ZA/NABAB DE REVE/LIEKE/NOTARIS
OHR 0 32,81 0 38,13 1
5 5
Caroline D. Ranek RICARDO 585
2013/HO/RISCAL LA SILLA/BONITA II/CASCARI
SPR 0 29,78 0 38,32 1
6 6
Sofie Kruhl Jensen CHESTNUT ON FIRE
2015/IRH/LANCELOT/CASTLEMORRIS JILL/EUROCOMMERCE PITTSBURG
HRK 0 31,68 0 38,46 1
7 7
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 0 31,69 0 40,16 1
8 8
Frederik Kjølholm KINGSMAN M
2015/AES/GENTLEMAN/DAPHNE M/
XJSK 0 33,72 0 41,34 1
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 0 30,71 0 42,96 1
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS LEX
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
VAL 0 30,01 0 43,20 1
Clara Ibh EMERALDA AX
2014/IRH/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/TISARA/CRUISING
HRK 0 31,80 0 44,55 1
Anna Palm Kokholm BLUNA
2003/DS/BORITAS/DRINS II/DRAKO
DSM 0 26,78 4 34,77
Camilla Mørch IGOR-ROSE
2013/KW/QUALITY TIME/TESTA-ROSE/
KSRK 0 30,04 4 39,65
Dinna Goltermann Otto CARLSON
2007/KW/LENNARD/OJULONA/IROKO
GLK 0 31,73 4 39,94
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RIC 0 30,65 4 40,02
Rikke Gyldensted Edvardsen CAZELLO 88
2014/HO/CLARCON/ZELINA IV/CLARIMO
KRK 4 31,88 0 40,12
Sarah Sofie Lundgreen LYKKEGAARDS CELLA
2014/DV/CELLESTIN SEKT/TROYKA/CORSAIRE DE VAUBAN
SPR 4 34,97 0 41,32
Rasmine Laudrup-Dufour COCO LOCO
2015/HO/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
GGS 4 29,74 0 41,62
Emil Christiansen CURACAO SB Z
2007/ZA/CASINO/KNICK KNACK XX/SOVEREIGN WATER XX (FR)
CEP 4 33,46 0 45,42
Joen Wennerwald Hansen MISTER MIR TAGEGAARD
2011/DV/CARPENTER/LEICA TAGEGAARD/GAGARIN
GLK 0 34,57 4 46,56
Sarah Sofie Lundgreen CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/
SPR 4 30,47 7 64,11
Celina Kielstrup BJERGLUNDS VOLANTE
2013/HO/CONNOR/ORKIDE/
RIC 4 31,16 8 40,41
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS LUXUS
2015/DV/LAGAVULIN/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
VAL 8 32,31 4 46,50
Ida Dyrbye Hersbøll DUNHAMMERGAARDS MON CHÉRI
2013/DV/LAGAVULIN/MON CEUR/CARANO
RKV 8 35,36 11 83,10
Ditte Moesgaard VESTERMARKENS BAILY
2010/DV/BLUE HORS BENTLEY/KGS. HØRGAARD REPLI/BLUE HORS ROMANCIER
RIR 18 63,53 4 42,08
Anna Palm Kokholm FOXIE
2010/KW/KONIG/ROMANZE/RITUAL
DSM Udg.
Emmely Stensgard Vendt LOBSI UGLHOLM
2009/DV/CRELIDO/LOBBI/LOBSTER
GLK Udg.
Christina Domino Nielsen LE MISERABLE
2010/DV/LE MISTRAL/HIGH ORDER XX (dk)/AFFILIATION ORDER XX (USA)
FHSR Opg.
Rikke Nyboe Andersen JOSIE
2013/OLD/LICOTUS/ZATINA/ZAPATEADO
SLR Opg.