Hvad leder du efter?

jun
2020
Fra 27-06-2020 til 28-06-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Distriktsstævne (C)

Stævnenummer
Prop00035972
Dato for resultat d. 28-06-2020
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

15. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (svh 1)

Opdateret: 28-06-2020
Antal starter:
38
Antal placeringer:
10
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Mie Bergsaker ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
SPR 0 50,03 0 23,34 1
1 1
Signe Bisgaard LUCY ASK
2004/DV/CASIR ASK/LOLITA ASK (LOLITA)/FRIDERICUS REX
NSR 0 51,46 0 23,82 1
2 2
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
SPR 0 52,75 0 24,68 1
3 3
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
NSR 0 54,19 0 24,80 1
4 4
Molly Øvlisen Fisher GRAND CRU VAN PAEMEL
2006/BWP/CICERO Z/SASKIA/SILVIO I
SPR 0 55,52 0 25,53 1
5 5
Peter Moos Tribler KURT COBAIN
2014/DV/KANNAN/4'EVER AGAIN/QUERLYBET HERO
MBRK 0 58,75 0 25,74 1
6 6
Sofia SJÖGREN COOL CLASSIC
2015/HO/COLMAN/RASCATOL/
AMR 0 58,61 0 25,97 1
7 7
Lærke Høi Johansen HAVA ASK
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/HAVANNAH ASK/CARSON ASK
VÆR 0 52,21 0 26,39 1
8 8
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
SLR 0 53,48 0 26,85 1
9 9
Rasmine Laudrup-Dufour CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
GGS 0 55,07 0 27,36 1
10 10
Melanie Østergaard Lyson SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/ASKARI/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
SLR 0 59,07 0 27,82 1
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/
HGRK 0 50,52 0 30,57 1
Sofia SJÖGREN NORDIC BON BLUE
2015/OS/ZIROCCO BLUE/BONFIRE S (46) (SWB)/
AMR 0 61,47 0 33,76 1
Nanna Ejersted Andersen RÅDBJERG'S TOSCANA
2012/DV/TOULOUSE/PALERMO/LABRI LYNGRIIS
RIC 0 59,82 0 35,20 1
Charlotte Kondrup KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
SPR 0 59,37 4 29,83
Rasmine Laudrup-Dufour COCO LOCO
2015/HO/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
GGS 0 56,96 4 31,47
Lisa Petrén Bach Hansen COJAK
2005/DV/CAPE TOWN S./RACY RANKING/RACING ACE XX
CEP 4 51,29
Frederikke Birk GERDING'S CASEY
2006/HN/CHALAN/ROSE OF KHAN/
NSR 4 53,77
Maria Brødsgaard KIELS QUÉBEC
2004/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RETINA/RATIO
VÆR 4 55,24
Ulrich Gaarslev CALVIN DG Z
2014/ZA/CIGARET JV H Z/LORELEI DE LA BRIDE/SHOGOUN II
HIS 4 56,26
Anita Jane Cordrey FINGER F
2014/DV/FAVORIT ASK/USTINA F/USTINOV
NSR 4 56,51
Pia Refslund Elbo RODION
2008/LU/BLUE HORS ROMANOV/DIONA/
SPR 4 57,51
Cecilie Raahauge LE MANS
2010/DV/LEANDRO/TIA/QUITE-L
NSR 4 57,79
Peter Moos Tribler CLARA SAFE AND SOUND EW
2014/DV/KANNAN/CORONADI III M/CORONADO
MBRK 4 57,85
Julie Karoline Terp FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
NSR 4 58,60
Line Bülow Clausen QATAR Z
2014/ZA/QUIDAM DE REVEL/ALEXIS/ACORADO I
MMR 4 58,61
Stephanie Anthon Storm AVATAR (SWB)
2008/SWB/AERLINE H (SWB)/PANI/
MAK 4 60,53
Iben Dinsen LAJGÅRDENS WILMA
2014/DV/WARRANT/ORLANDA/ALCATRAZ
SPR 4 60,59
Annika Bitsch RINKENÆS' CHERIE
2002/DV/CRELIDO/RAJA/RASTELL
SLR 4 63,49
Laura Lander CASANOVA
2010/DV/CARPENTER/MARITZA/DIAMANT
SPR 4 65,06
Kristine Rahbæk Alsbæk QUICK CHASE
2015/HO/QUIWI DREAM/TRACY V/
SYR 8 53,98
Emilie Niebuhr ANNA MADE
2015/DV/CARPENTER/AMULET/DIAMANT
SLR 8 57,36
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR 8 84,04
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 10 75,45
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RIC 12 52,09
Sofie Nørgaard-larsen LANDLYSTS VALIAN
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/EYE Q/CASH AND CARRY
SOLR Udg.
Matilde Engelhard barresø nielsen ISIDOR
2010/DV/C-INDOCTRO/QUENNEL/QUITE EASY
GEK Udg.
Molly Øvlisen Fisher DRUMHOWAN BALOUBET MYSTIQUE
2010/IRH/VECHTA/MISS BALOUBET/
SPR Opg.