Hvad leder du efter?

feb
2020
Fra 28-02-2020 til 01-03-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Riders Cup indendørs (C)

Stævnenummer
Prop00035665
Dato for resultat d. 01-03-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

17. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (svh 3)

Opdateret: 01-03-2020
Antal starter:
56
Antal placeringer:
15
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Anna Victoria Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 0 48,94 1
1 1
Mie Mundberg Hansen GANGNAM STYLE
2006/IRH/MOHILL CAVALIER CLOVER/OWENSIES GIRL/ALL THE DIAMONDS
ØSR 0 49,20 1
2 2
Shannon Ketterle EMERALDA AX
2014/IRH/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/TISARA/CRUISING
RIC 0 55,00 1
3 3
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 0 55,71 1
4 4
Mie Stuhr-Petersen CHAPALEUFU
2010/WP/COMME IL FAUT/VAMIRA/
HGS 0 56,95 1
5 5
Julia C. Foss CARRELO ST
2009/HO/CARETINO/ROXANA III/
RIC 0 58,06 1
6 6
Leonore Catrine Christiansen CARIBA 21
2009/HO/CARTANI/RAKIR/RAIMONDO
NSR 0 60,39 1
7 7
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 60,96 1
8 8
Josephine Bøgh IBIS
2011/LU/C-INDOCTRO/ELFI/
NSPR 0 61,14 1
9 9
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
SPR 0 61,92 1
10 10
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 62,60 1
11 11
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 0 64,35 1
12 12
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 0 69,30 1
13 13
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 4 53,76
14 14
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
RIH 4 55,41
15 15
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR 4 56,87
Pernille Stribolt LANCINO
2011/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 4 57,53
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 58,42
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 4 59,93
Emilie Heering ATLANTA 541
2005/KW/FOR PLEASURE/LILIHAN/
NSR 4 60,06
Laura Normann Olsen FIRST LADY
2010/KW/QUALITY TIME/CHAMPAGNE/
NSR 4 60,15
Emilie Louise Weilsby GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
NSR 4 60,53
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 4 61,85
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
MBRK 4 61,93
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 4 62,53
Maria Thrane Jensen QUASIMODO
2007/HO/CASSINI II/TIARA/
RIC 4 62,76
Mie Mundberg Hansen BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
ØSR 4 63,85
Julia C. Foss I.MEVISTA
2013/KW/LEVISTO/MELODIE VIII/
RIC 4 63,85
Josephine Bøgh ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSPR 4 66,24
Shannon Ketterle IWAN
2013/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/WUCINDA/HEARTBREAKER
RIC 4 67,79
Peter Lykke Svendsen LINTOP
2008/WP/LINTON/GINA BLUE/BALOUBET DU ROUET
BAR 4 70,46
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
MBRK 8 58,23
Charlotte Bjørnstrup ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/
NSR 8 58,56
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
XXSPIP 8 58,87
Amalie König BRISKA BS
2009/HO/STAKKATO/VALENTINA BS/
FUR 8 60,33
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD'S COOL GIRL/COLMAN
SPR 8 60,89
Cecilie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
FUR 8 62,67
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
CSC 8 62,84
Nadia Siesbye Suhr MR. GRAY
2014/HN/ZIROCCO BLUE/CAPRIC/CALETTO I
SPR 8 63,54
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 8 64,73
Maria Thrane Jensen DJANGO REIMERS
2014/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 8 65,31
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/
NSR 8 87,24
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 9 75,54
Eva Kramer CAJAL
2013/HO/CELLESTIAL/R-QUELLE/CARVALLO
NSR 12 53,64
Sia Freck Kolby VINZENTA M
2005/HO/CONTACT ME/PRIMADONNA M/RHEINSBERG
HIS 12 54,99
Sofie Yderstræde Bucka LADY MADAME
2013/DV/LUDWIGS CONCEPT/MADAME HS/MANTOVANI
HER 12 63,19
Janne Bach Falkenberg GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
SPR 12 63,76
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 12 66,50
Eva Kramer COUNTESS W
2014/DV/COLMAN/STENAGERS CONSTANCE/CONTINUE
NSR 12 67,74
Christel May-worre VALLØS PICCOLO DIAVOLO
2007/DV/D'ACCORD/VALLØS LUCKY LADY/CARANO
SPR 16 62,52
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 17 77,04
Laura Normann Olsen GIRL NEXT DOOR PR
2011/KW/BERNINI/VASHAN/
NSR 17 77,72
Rasmine Laudrup-Dufour NADAL M
2013/BWP/DEL PERIO P&B/MARANDA M/CANTUS
GGS 36 89,76
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
NSR Opg.
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/
KAR Opg.
Pernille Stribolt AIRBORN
2007/HO/CON AIR/MARSCHGRAEFIN/
SPR Opg.