Hvad leder du efter?

sep
2020
Fra 23-09-2020 til 27-09-2020
  • Spring
  • Hest

RIC's B-stævne med C-klasser og Finalen i DRF Mesterskab klu (B)

Stævnenummer
Prop00035492
Dato for resultat d. 27-09-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

14. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (svh 3)

Opdateret: 27-09-2020
Antal starter:
65
Antal placeringer:
17
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Freja Høyer Pedersen CHRISTIANIA
2012/HO/CACHAS/SANDRA/CORRADO II
BAR 0 64,80 1
1 1
Josefine Sandgaard Mørup DE SEMILLY EDITION
2007/HO/DIAMANT DE SEMILLY/PATRICIA/EXORBITANT XX (GB)
KONG 0 66,18 1
2 2
Ulrich Gaarslev FAMKE ADINA
2010/KW/BACARDI VDL/BALLARINA/SILVERSTONE
HIS 0 66,27 1
3 3
Clara Roesgaard Kristensen AK'S CAVALINA
2012/HO/CACHAS/UP TO DATE IX/CHELLO I
BÆK 0 66,55 1
4 4
Søren Møller Rohde CIVA ASK (HERSLEV MARK'S CIZI)
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/SOLOS LAS VEGAS/CASINO
FYR 0 67,49 1
5 5
Claudia Pedersen CHILLI 34
2013/HO/CHIN CHAMP/BAGINA I/NEKTON
VRK 0 67,55 1
6 6
Maria Nørregaard Langhoff QUENZA BLUE
2011/OLD/QUINTENDER/CHAMELLE/CHACCO-BLUE
BAR 0 67,64 1
7 7
Frederikke Svendgaard BØGEGÅRDENS CRISTIANO
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
PSR 0 67,86 1
8 8
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 0 68,16 1
9 9
Riccardo Onori LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
PSR 0 68,26 1
10 10
Karen Møller Rohde FINETTE ASK
2014/DV/QUINTERO/FELINE ASK/CARTHAGO
FYR 0 68,37 1
11 11
Thomas Sandgaard ARGIANO
2011/DV/AMARONE/QUISELL/QUITE EASY
KONG 0 68,83 1
12 12
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 0 70,32 1
13 13
Tina Lund BALOU'S CENTO Z
2013/DV/BALOU DU ROUET/CENTINA 10/CENTO
RIC 0 70,62 1
14 14
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/
BAR 0 72,43 1
15 15
Fie Gajhede Olsen KENTUCKY
2010/BWP/TRIOMPHE DE MUZE/KRETA/FABIO I
BÆK 0 72,64 1
16 16
Konstantin Deeken Künnemann UCKLAND DE BEAUFOUR
2008/SF/DIAMANT DE SEMILLY/LEDINIA/
BÆK 0 73,58 1
17 17
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
SPR 0 73,68 1
Noona Wildfang Linde I-CAIPIROSKA
2008/BWP/DIAMANT DE SEMILLY/CATIA L/CASCADEUR
SPR 0 74,00 1
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 0 74,02 1
Søren Møller Rohde KANANGO ASK
2014/DV/KANNAN/UPTOWN GIRL/QUICK STAR
FYR 0 74,66 1
Simone Hansen Scherff HAPPY GIRLINA GPH
2012/KW/GLASGOW-W VH MERELSNEST/ROSALINA/BURGGRAAF
BAR 0 75,89 1
Søren Møller Rohde FIDELIO ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/FILOU ASK/CI CI SENJOR ASK
FYR 0 76,18 1
Konstantin Deeken Künnemann I KNOW
2013/KW/AREZZO VDL/TONIA/HORS LA LOI II
BÆK 0 76,44 1
Frederik Fensholt BOY-S
2006/KW/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
EGE 4 60,32
Robin Grauff Jacobsen CREDIT
2012/DV/CRELIDO/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
XJSK 4 62,47
Martin Neergaard HELIOS
2012/KW/SPARTACUS/DARANTA/HEARTBREAKER
BÆK 4 62,55
Astrid Lund Wisholm GUARDIOLA 4
2013/HN/GREY TOP/GINGER/
BÆK 4 67,54
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
BAR 4 68,39
Julia C. Foss CARRELO ST
2009/HO/CARETINO/ROXANA III/
SPR 4 69,07
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
RIH 4 69,82
Tina Lund CARACHO
2013/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/
RIC 4 71,36
Emilie Mosegaard Christiansen ROCKET QUEEN Z
2009/LU/QUAPRICE Z/CARNEVAL MAGIC/CASSINI I
BAR 4 71,36
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 71,94
Anne-Kristine Rie Truelsen CONTADOR-VITZ
2010/LU/CABACHON/TUJA-VITZ/CARANO
CSC 4 72,41
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 4 72,96
Kristian Skovrider VITTORIANO
2014/SIT/NADIR DI SAN PATRIGNANO/NATUZZA/
PSR 4 73,20
Benedikte Rie Truelsen CASSINA Z
2006/ZA/CASSINI I/VIOLA ESC/VOLTAIRE
CSC 4 73,47
Renee Ulvsbjerg LAST MINUTE DB
2013/ME/LYCON/GAJA/GRABENSEE
NÅR 4 73,48
Adam Sparlund Olesen UNICORN'S LOVE ME TENDER
2010/HO/CONTENDER/RATINA/CHAMPION DU LYS
DDHS 4 73,52
Ingrid Rose Gasmann NOTORIOUS VAN DE VLIERBEEK
2013/BWP/ADORADO/DELICE V.H. MOLENEIND/CLINTON
RIC 4 74,84
Adam Sparlund Olesen ENGERUPGAARDS CASHETT
2013/DV/CLICK AND CASH/CONCETT/CORONADO
DDHS 4 75,13
Martin Neergaard CARPE DIEM VAN DE GEENEINDE Z
2014/ZA/CONNOR/MERLINA/CASSINI I
BÆK 4 77,85
Mikkel Aagaard Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 7 86,28
Benjamin Saurugg CUPIDO ALFARVAD Z
2013/ZA/CROWN Z/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 8 71,41
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/
HIS 8 73,34
Konstantin Deeken Künnemann KATY PERRY
2014/DV/FAVORIT ASK/ASHLEY/ASTON
BÆK 8 76,20
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 8 76,78
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 9 78,30
Dennis Noes Michaelsen EYE CATCHER B
2009/KW/QUIDAM DE REVEL/ZARIENA/EUROCOMMERCE BERLIN
LYK 10 101,17
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/CORONADO/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
LYK 12 70,72
Mie Mundberg Hansen BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
ØSR 12 72,64
Ida Bech Lange Q-DEE DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/SUNSHINE XII/
DDHS 12 74,34
Karla Harder CAN'T BEAT
2012/DV/HEARTBEAT/CANDESSA S.G./CANDILLO
LYK 13 78,94
Catrine Vith Hansen CASEY
2013/DV/CAVALL ASK/CASIRA/CASINO
KONG 13 79,00
Camille Hartvig Nielsen LEVIS VD BISSCHOP
2011/BWP/BALOUBET DU ROUET/NURLYN/HOLLYWOOD
HIS 15 88,94
Sia Freck Kolby VINZENTA M
2005/HO/CONTACT ME/PRIMADONNA M/RHEINSBERG
HIS 15 89,23
Anne-Kathrine Hjorthøj LUCKY STAR
2007/DV/LIBERTYMAN/TIENNA/LEONCE
ØSR 18 100,82
Tina Lund GRETA II
2014/HO/CORMINT/GARTENROSE/LESOTHO
RIC 21 79,98
Julie Voldgaard Hansen CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 25 97,03
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SPR Udg.
Molly Øvlisen Fisher GRAND CRU VAN PAEMEL
2006/BWP/CICERO Z/SASKIA/SILVIO I
SPR Udg.
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DVR Udg.
Janne Bach Falkenberg GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
SPR Opg.
Filippa Sand Ibsen CASILA
2008/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/MEGARA/CONCORDE
SØS Udg.