Hvad leder du efter?

nov
2019
Fra 25-11-2019 til 01-12-2019
  • Spring
  • Hest

AB RIDEUDSTYR Christmas Show Warm Up HEST (C)

Stævnenummer
Prop00034554
Dato for resultat d. 01-12-2019
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

11. AB RIDEUDSTYR - Bronzetur 2. kval. (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (svh 1)

Opdateret: 01-12-2019
Antal starter:
80
Antal placeringer:
21
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RKV 0 52,06 0 18,73 1
1 1
Anita Sehested CARLOS CANTUS
1999/HO/COLBERT/DANNY I/LANDGRAF I
BÆK 0 56,29 0 19,30 1
2 2
Sofia Skjærup Olsen GRAF'S PRINCESS ANAYA
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/VIGDIS/MOSEGÅRDENS DILIGHT
GJK 0 52,78 0 19,32 1
3 3
Kristine Wessel Svenningsen ANNA NICOLE Y MAK
2010/DV/CORTADO/AVALON-Y/CORLANDO
VIR 0 53,92 0 19,97 1
4 4
Aia Friis BANKGÅRDS CÈLESTE
2014/DV/CRELIDO/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
VASK 0 57,08 0 20,07 1
5 5
Cecilie Aarslev Papsø DAMORKUS R-E
2008/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WORKA R/
KOOR 0 61,09 0 20,25 1
6 6
Luna Sofie Andersen CANNAVARO
2008/DV/CORRATUS/MITZI/LEANDRO
HARK 0 51,21 0 20,25 1
6 6
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 0 57,30 0 20,41 1
8 8
Julie Armose Jensen CHAPMANN Z
2005/ZA/CROWN Z/PRETTY WOMAN/COME BACK II
AOR 0 50,40 0 20,64 1
9 9
Laura Christine Rask Christense ROLSTEDS CASHOT
2006/DV/QUIJOTE/FRISHOLT'S CALINA/CALYPSO I
CSC 0 59,28 0 20,73 1
10 10
Liv Rahbek Kamp BAKKEGÅRDENS LA CILLA
2011/DV/CONNOR/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
KRK 0 55,83 0 20,78 1
11 11
Sille Marie Nyboe Jakobsen CLARA 117
2009/HO/CLINTORD/E-RADJA/
TØRK 0 58,89 0 20,91 1
12 12
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
SPR 0 55,03 0 20,94 1
13 13
Sidsel Victoria Zumbach Davidsen CANZLER 2
2003/OLD/COULEUR-RUBIN/ANCHORWOMAN/ARGENTINUS
SKRK 0 54,87 0 21,24 1
14 14
Signe Nørgård Pedersen EMPIRE
2009/KW/INDORADO/VURIOSA R./
SLR 0 58,50 0 21,36 1
15 15
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 58,20 0 21,42 1
16 16
Kristina Stilling LILLE SKYTTEHUS LAIKA
2012/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/LILLE SKYTTEHUS QUICKIE/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
ØSR 0 57,09 0 22,16 1
17 17
Camilla Weidemann ADMIRAL
2003/DS/ACCUSÉ/PHALARIS/LAUDATIOS
EGE 0 52,39 0 22,65 1
18 18
Lærke Høi Johansen HAVANNAH ASK
2005/DV/CARSON ASK/HANNAH ASK/QUAT'SOUS
VÆR 0 56,09 0 23,13 1
19 19
Cecilie voller Kjærulff LAJGÅRDENS HERA
2010/DV/HEARTBEAT/PINVIGS GODSPEED/GODSEND DU REVERDY
SPR 0 60,63 0 23,59 1
20 20
Alexander Lundgaard Kjeldsen GRÅGÅRDS CHILI
2014/HN/CANTOLAR/GRÅGÅRDS HEIKA/GHAZZLAN
RKH 0 56,08 0 24,22 1
21 21
Julie Skjeldborg CHESNY (SWB)
2013/SWB/CABACHON/SAN COSMA SN (SWB)/
BAR 0 57,87 0 24,38 1
Cecilie Nør-jensen NIRVANA VAN DE BUCXTALE
2013/BWP/COOPER VD HEFFINCK/KIVOLDA/BURGGRAAF
GRK 0 57,37 0 28,49 1
Emilie Cecilie Birkø WIANA VAN DE TOJOPEHOEVE Z
2011/ZA/WARRANT/ZAWIANA VAN DE TOJOPEHOEVE/FUEGO DU PRELET
SLR 0 57,86 4 19,98
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
DDHS 0 54,23 4 20,58
Nicoline Andersen Lau ÅEN'S APRIL
2008/DV/COSMEO/BABETTE/BOHEME
GJK 0 51,94 4 20,66
Isabell Jepsen CAPO D
2010/DV/CAJUS/BABETTE/ÅGE XX (DEN)
KOR 0 57,27 4 21,73
Cecilie Aarslev Papsø ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 0 57,87 4 21,85
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 0 53,16 4 23,43
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 0 55,12 4 23,65
Josephine Smed Busse CAN-CAN
2011/HO/COME BACK II/RONJA XVIII/
NDRK 0 58,85 4 26,30
Karoline Arvidson CAMPARI FF
2012/DV/CAMPBELL/CREME DE CASSIS/CASSINI II
FRK 0 51,38 5 32,70
Nadja Hegnbo FJORDVANGENS LA SANTA
2014/LU/LAGAVULIN/LESLEI/LA ZARRAS
HHR 0 52,92 8 19,21
Sarah Sofie Lundgreen CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/
SPR 0 56,57 21 64,31
Anja Lunn 4 EVER LOUI LOUI
2014/DV/LAGAVULIN/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 1 63,85
Kamilla Monefeldt Jakobsen DJURSLAND'S PIXILINE
2004/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/PICOLINE BREDAHL-LUND/ROOTS XX (DEN)
IRK 4 47,97
Sabine Munksgaard LANTANA
2006/HO/LADAS/PRIDE/
OHR 4 52,67
Hanne Juel HIDANITA HVR
2012/KW/CASSINI II/CIDANITA/UKATO
SRI 4 53,14
Ida Mørk SCHOUWSGAARDENS HEART FIGHT
2009/DV/HEARTBEAT/SCHOUWSGAARDENS CORINA/CORRADO II
NØRK 4 53,28
Nadja Therkildsen RAYPAWERS FAIR PLAY
2014/DV/FAVORIT ASK/UNDERCOVER/DOGE DU TAILLANET
AAR 4 53,46
Camilla Nygaard KINGSTON
2007/DV/HEARTBEAT/CERES ROYAL/ROYAL Z II
NTR 4 54,72
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/
SKØR 4 54,78
Celine Hviid Espersen CASSIOPEIA
2013/DV/CARMARGUE/CATHALINA/CALATO
NSR 4 54,86
Isabelle Albeck Qvistgaard OTELLO DES FLANDRES
2002/SF/QUICK STAR/VODKA ORANGE DE MUZE/DARCO
VOS 4 55,40
Iben Just Madsen SEVILLA ACE
2013/DV/SANDRO BOY/CALIFORNIA ACE/CORONADO II
KONG 4 55,91
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 4 56,07
Helene Johansen WINCHESTER
2012/LH///
KSRK 4 56,08
Hannah A Rich Kristiansen CLAVILLE'S COMPLETE
2001/DV/CORONADO/LOTTE/RASANT
SPR 4 57,29
Kristine Kousted LUCKY
2009/LH///
BÆK 4 57,43
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/
SLR 4 57,51
Jeanne Keller ESTRELLO
2009/KWPN/CARAMBOLE/LINEFLEUR/
KOOR 4 59,88
Mille Albinus Hjermitslev ISNBUBALU
2013/KW/BUBALU/ZANDY/INDORADO
SKÅR 4 62,13
Caroline Stensnæs LE CLAIRE
2009/DS/LEVISTANO/COSINA/CONVOI
AAGS 5 63,18
Dorthe Sevaldsen Fallet HEROZ
2012/DV/HEARTBEAT/ALPHA-Z/A'KHAN Z
HRV 5 64,15
Majken Holde Laursen BURGGRAAF M
2006/KW/BURGGRAAF/UTHALINA-M/JULIO MARINER XX (GB)
KOOR 5 64,82
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
SLR 6 69,54
Inge Hansen GRAVERSGAARDS CHAMP. SUPREME
2010/DV/CHURCHILL/FAITHFUL'S QUEEN/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
RIC 8 54,25
Anne Louise Bennetsen MB. NORDAL'S CATCH ME
2014/DV/MB BIRKEGÅRDENS CHARMEUR/PERFECT BEAT/HEARTBEAT
HOSK 8 54,66
Emma Holmgård Bennetzen IDEAL B Z
2013/ZA/INDIAN GOLD VAN CASTERSHOEVE/NINA/WOLFGANG
FSRK 8 54,76
Isabella Zitz LAJGÅRDENS CHANTALL
2013/DV/CAVALL ASK/ORLANDA/ALCATRAZ
FYR 8 55,32
Simone Henriksen KJÆRGAARDS JACKPOT
2003/LU/SPEEDY/MISS JAY OX/TICAN OX
ROR 8 57,24
Sarah Hedegård Jensen QUIET FAVORIT
2012/DV/FAVORIT ASK/QUIET NICE/QUITE EASY
SPS 8 58,40
Karsten Jakobsen SANNEBO'S FRANCIS HEART
2008/DV/HEARTBEAT/FRINKA/CARANO
RKV 8 61,92
Sille Marie Nyboe Jakobsen FLICK FLACK
2004/DV/CASIR ASK/ACAPELLA/ASTON
TØRK 8 62,34
Connor Langford FACETIME
2013/HO/CHIN CHAMP/ROMINA II/QUINAR
KOR 12 53,40
Caroline Hübertz Knudsen LD FELINA
2013/HO/CHIN CHAMP/ZINA LYNGRIIS/
VIR 12 54,81
Ida Høgh Jørgensen POLDEHØJS LEE ROY
2002/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/POLDEHØJS CHEN/CLASSIC
BSR 12 56,40
Malene C. Skorstensgaard CASSIDY
2013/AES/CARDENTO/CAMELINE MH Z/CARETANO
AAR 12 60,03
Cecilie Raahauge LE MANS
2010/DV/LEANDRO/TIA/QUITE-L
NSR 12 60,90
Nadja Therkildsen COOL CASH
2013/DV/CRELIDO/LUCKY MOON/LUCKY LIGHT
AAR 12 60,98
Sonja Alette Sørensen TOUCHE
2012/DV/TOULOUSE/QUITE LUCKY/QUITE EASY
DDHS 13 63,51
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 16 51,62
Mette Anine Nielsen Andersen MB SHOWMAN
2010/HN/SIR SHUTTERFLY/DENNA MC LOY/DROSSELKLANG II
NDRK 17 66,90
Alberthe Fohlmann KUNDALINI RISING XX (IRE)
2006/XX/SUNSHINE STREET XX (USA)/EUROMOSS XX (IRE)/
ISR 20 51,67
Sara Marie Holm EMIL AF STENSNÆS
2003/LU/RØGILD'S KILIMANJARO/LYRIK/MANGO AA
SYK Udg.
Sabina Thygesen EL-CAMINO
2009/KW/SINGAPORE/MACY/EKSTEIN
KOOR Udg.
Julie Hoe Kristensen GLEN RACO
2010/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/RACOTTA/RACOT
BBR Udg.
Josefine Neydig Kiel PRÆST'S AGUDINA
2009/DV/CRELIDO/NIGHTINGALE'S/HOLLAND
HJRK Udg.
Camilla Dalsgaard GREDSTEDGÅRDS TAMARA
2003/DV/BØGELYS CAMARO/TIRA/CALANDO I
HDR Opg.
Stephanie Nygaard NINJA'S BALOU
2007/WP/BALUGA/NINJA/CONCORDE
XJSK Udg.